صفحه اصلی | anis | اجتماع | محمد اشرف غنی رئیس جمهور در مراسم فراغت افسران اکادمی نظامی: تصمیم شما آگاهانه و تعهد تان ملی است

محمد اشرف غنی رئیس جمهور در مراسم فراغت افسران اکادمی نظامی: تصمیم شما آگاهانه و تعهد تان ملی است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی رئیس جمهور در مراسم فراغت افسران اکادمی نظامی: تصمیم شما آگاهانه و تعهد تان ملی است

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در مراسم دهمین دور فراغت افسران اکادمی نظامی پوهنتون ملی دفاعی مارشال محمدقسیم فهیم که در مقر آن پوهنتون برگزار گردیده بود، اشتراک کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر ، رئیس‌جمهور در این مراسم با  تبریکی به فارغان ، از خانواده های آنان تشکر کرد که چنین فرزندانی را تربیت کرده اند. وی افزود: تصمیم شما آگاهانه و تعهد تان ملی است زیرا به آینده این خاک باورمند هستید.

رئیس‌جمهور خطاب به فارغ التحصیلان اکادمی متذکره، گفت که امروز شما در اردوی شامل می‌شوید که در حال تحول و تغییر مثبت بنیادی است.

وی از هیئت رهبری وزارت دفاع بخاطر اینکه جنگ را مدیریت و پروسۀ تحول را در این وزارت عملی کردند، تشکر کرده، گفت که ملت افغانستان رهبری را که می‌خواست، امروز دارد.

رئیس‌جمهور گفت: امروز از هر منبر پیام پشتیبانی از اردوی ملی، پولیس ملی و امنیت ملی بلند می‌شود. از علمای کرام تشکر می‌کنم و به شما اطمینان می‌دهم که قاطبۀ ملت در عقب شما ایستاده است.

رئیس‌جمهور با اشاره بر اینکه پیام تمام اقشار بخصوص مردم هرات در سفر اخیرش به آن ولایت، پیام افتخار به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دادند و آنان حاکمیت قانون و رفاه  شان را بر اساس بازوان پرتوان قوای مسلح کشور می‌خواهند.

رئیس‌جمهور گفت که با افتتاح پروژۀ تاپی، مردم هرات و تمام افغانستان به این باور رسیدند که پروژه های انکشافی روی کاغذ نه، بلکه عملی است.

محمد اشرف غنی گفت که هویت شما از این پس، تنها هویت اردوی ملی است و این هویت از همه مقدس تر می‌باشد. وی افزود: به حیث سرقوماندان اعلی کشور وظیفۀ من بقا و امنیت کشور است و من به حیث رئیس‌جمهور، وظایف انکشافی دارم که شما زمینۀ انجام آن را فراهم کرده ا

وی خاطرنشان کرد که به یاری خداوند تمام ولایت های  افغانستان شاهد اقدامات بزرگ خواهند بود و این کارها زمانی امکان‌پذیر می‌شود که استعمال قوه تنها منحصر به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور باشد. وی افزود که به هیچ کسی دیگری اجازه داده نمی‌شود که کسی را تهدید کند و یا به استعمال قوه روی آورد.

محمد اشرف غنی گفت که  هدف پلان چهار سالۀ امنیتی و دفاعی ایجاد فضای کامل صلح و ثبات و امنیت مردم افغانستان است.

وی تصریح کرد که تاپی یک پروژه نیست بلکه یک دهلیز بزرگ اقتصادی است و مردم هرات به این نتیجه رسیدند که آرزوهای آنان در حال عملی شدن است و این شروع کار می‌باشد و هر ولایت شاهد اقدامات بزرگ خواهد بود.

رئیس‌جمهور تصریح نمود: هر کسی که به چشم حقارت به افغانستان نگاه کند، جایش گورستان می‌شود و کسی که به دیدۀ قدر و عزت به آن ببیند، دست همیاری بسوی آن دراز می‌شود و با چشمان قبول اش داریم.

محمد اشرف غنی ضمن اینکه از قربانی های قوای مسلح کشور ستایش نموده، گفت : اعتماد من و ملت بالای هر فرد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می باشد.

رئیس‌جمهور در اخیر سخنانش گفت که در صد سال گذشته اندازۀ امروز، مردم افغانستان به قوای امنیتی و دفاعی بخصوص اردوی ملی باورمند و پشتیبان نبوده اند.

در این مراسم دگرجنرال طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی، دگرجنرال محمد شریف یفتلی لوی‌درستیز وزارت دفاع ملی، تورن جنرال جلندرشاه بهنام قوماندان پوهنتون ملی دفاعی مارشال فهیم و بریدجنرال احمدالله داور قوماندان اکادمی ملی نظامی نیز صحبت کردند و ضمن تاکید بر مسلکی‌شدن و بلند بردن ظرفیت نیروهای اردوی ملی کشور، گفتند که وظایف شان را در چوکات قوانین نافذه کشور انجام می دهند.

آنان افزودند که ۵۲۸ تن از فارغان دهمین دور افسران اکادمی نظامی پوهنتون ملی دفاعی مارشال فهیم، مهارت های نظامی و مسلکی را در بخش‌های مختلف آموخته اند و آمادۀ خدمت به وطن و مردم خویش می‌باشند.

در اخیر این مراسم، دوم بریدمن نصرت الله به نمایندگی از فارغان  صحبت کرد و با تشکر از حضور سرقوماندان اعلی قوای مسلح در این مراسم، اطمینان داد که در راستای دفاع از کشور و تمامیت ارضی از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد.

در اخیر این مراسم رئیس‌جمهور ، اسناد تحصیلی تعدادی از فارغان پوهنتون ملی دفاعی مارشال فهیم را توزیع کرد و برای فارغان این اکادمی در راستای دفاع از تمامیت ارضی و خدمت به وطن و مردم، آرزوی موفقیت نمود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha