صفحه اصلی | anis | اجتماع | آغاز توزیع دیپلوم به پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

آغاز توزیع دیپلوم به پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
آغاز توزیع دیپلوم به پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی

توزیع دیپلوم به پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی دیروز طی محفلی در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید

  در این محفل پوهنمل دوکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی به 6 پوهنتون خصوصی که اسناد و لست های فارغان شان را تکمیل نموده اند، دیپلوم توزیع کرد و به این گونه روند توزیع دیپلوم را به تمام فارغان نهاد های تحصیلات عالی خصوصی آغاز نمود.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت تحصیلات عالی به آژانس باختر، وزیر تحصیلات عالی دیروز فارغان شش پوهنتون خصوصی که اسناد و لست فارغان را پوره نموده بودند، دیپلوم توزیع کرد.

 وی گفت این روند را یک نوید برای همه محصلان نهاد های تحصیلات عالی خصوصی، و نزدیکی بیشتر نهاد های خصوصی با دولتی خواند.

وی گفت که مطابق ماده 33 مقرره موسسات تحصیلات عالی خصوصی    در ختم دوره تحصیلی برای فارغان دیپلوم داده می شود، این دیپلوم از طرف وزارت تحصیلات عالی تصدیق و مانند دیپلوم مؤسسات تحصیلات عالی دولتی مدار اعتبار می باشد.

دوکتور خواجه عمری اطمینان داد  که وزارت تحصیلات عالی با نظارت جدی ازنحوۀ فرایند توزیع دیپلوم زمینه دسترسی تمام فارغان را به اسناد شان فراهم می سازد و با تطیبق میکانیزم مشخص که در آن اسناد حقوقی، اساس شمولیت، جدول نتایج سمستروار،کتاب فراغت و دیتابس بررسی می گردد، از توزیع دیپلوم برای فارغ التحصیلان خیالی جلوگیری می گردد.

در اخیر دیپلوم ها برای فارغان پوهنتون های کاردان، خاتم النبیین، رنا، کاروان، مشعل و سلام از جانب وزیر و هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی توزیع گردید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha