صفحه اصلی | anis | اجتماع | محمد اشرف غنی : راه ما، راه صدا زدن و عذرخواهی نیست، اگر فکر می کنند که ما می شکنیم، باید بدانند که ما شکست ناپذیر هستیم

محمد اشرف غنی : راه ما، راه صدا زدن و عذرخواهی نیست، اگر فکر می کنند که ما می شکنیم، باید بدانند که ما شکست ناپذیر هستیم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی : راه ما، راه صدا زدن و عذرخواهی نیست، اگر فکر می کنند که ما می شکنیم، باید بدانند که ما شکست ناپذیر هستیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ در رابطه به اوضاع جاری و تدابیر و اقدامات دولت در خصوص تامین امنیت کشور، صحبت کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور کشور ضمن تسلیت به خانواده های شهدا و مردم افغانستان، گفت که این فراموش ناشدنی بوده و جبران این عمل خاینانه وظیفۀ هر مسلمان و هر افغان است.

وی افزود: از علمای کرام تشکر می کنم که برای مداوای مجروحین، خون اهدا کردند و در یک صف واحد ملی مانند همیشه در جلو قرار گرفتند.

رئیس جمهور گفت که حملات تروریستی اخیر تنها حمله بالای طفل، زن و مرد این سرزمین نبود، بلکه حمله بالای تمام ملت افغانستان بود و به یک پاسخ ملی، همه جانبه و سرتاسری در این خصوص نیاز است.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که ۱۱ تن گرفتار شده اند و ریشۀ شان هم معلوم بوده، طالبان مسئولیت آنرا گرفته اند، البته طالبانی که نه خدا را می شناسند و نه هم به شریعت رسول اکرم باور دارند.

رئیس جمهور اضافه کرد: آن عده طالبانی که به این گونه اعمال باور ندارند، باید خود را مجزا سازند، زیرا امروز صف حق و باطل معلوم بوده و دولت و مردم افغانستان در صف حق قرار دارند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهورکشور گفت: کسانی که به مردم جفا می کنند و امر خدا را نمی پذیرند در صف باطل قرار دارند و شکست شان حتمی است.

وی تصریح کرد که مرکز طالبان در پاکستان بوده و حالا تصمیم به دست حکومت پاکستان می باشد که آنچه را برای خود می پسندند، باید برای تمام جهان اسلام بپسندند.

محمد اشرف غنی گفت لست تروریستان و شبکه های شان با دولت پاکستان شریک شده است و ما منتظر اقدام هستیم و ملت افغانستان عمل واضح و مشخص را تقاضا دارد.

وی گفت: روز یکشنبه مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی، پلان امنیتی کابل را برای من ارائه می کنند و باید خاطرنشان کرد که امنیت کابل و تمام افغانها موجب معامله سیاسی نبوده و در این خصوص تنها یک سیاست وجود دارد و آن سیاست افغانیت است و دیگر سیاست ها در آن گنجایش ندارد.

رئیس جمهور کشوربا تاکید بر اینکه ضرورت اصلاحات واضح در نهادهای استخباراتی و کشفی محسوس است، گفت: در ولایات مختلف از کابل گرفته تا منطقه فاضل بیگ، شاهد گرفتاری های این خاینان بودیم و همچنان از لوگر، تا غزنی و هلمند شاهد اقدامات سرتاسری در مقابل تروریستان می باشیم و این روند ادامه میابد.

وی گفت: مشوره های شخصت های جهادی، علما، سیاستمداران، بزرگان قومی، زنان، جوانان، جامعه مدنی و تمام اقشار کشور را می  گیرم و به جوانان می گوئیم که به صفوف نیروهای امنیتی کشور بپیوندند، زیرا این خاک از شماست و مشترکاً از آن باید پاسداری کنیم.

رئیس جمهور کشورگفت که صلح خواست افغانها است و من از روز نخست گفته بودم که اگر سر خویش را در این راه از دست بدهم، باک ندارم و امروز باید واضح گردد که ما هم در جنگ و هم در صلح پیروز می شویم.

وی گفت: راه ما، راه صدا زدن و عذرخواهی نیست، اگر فکر می کنند که ما می شکنیم، باید بدانند که ما شکست ناپذیر هستیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که غم های خود را منسجم سازیم و این غم ها را به اراده مبدل کنیم.

رئیس جمهور گفت که امروز زمان اراده، اقدامات منسجم و وحدت است. افرادی که فریب خورده بودند، باید بدانند که دشمنان افغانستان نیت خوب ندارند و این دشمنی یک فرد نه، بلکه دشمنی با ملت عظیم افغانستان می باشد.محمد اشرف غنی رئیس جمهور در اخیر سخنانش از رسانه های کشور تشکر کرد که نقش و رسالت شان را در زمانی که تمام ملت مورد حمله قرار می گیرند، به گونه جدی تر انجام می دهند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha