صفحه اصلی | anis | اجتماع | ویس برمک:‌ با مردم خود این تعهد را می‎کنیم که رهبری ارگان‎های سه گانه، یک جا و به یک آواز در خدمت شماست

ویس برمک:‌ با مردم خود این تعهد را می‎کنیم که رهبری ارگان‎های سه گانه، یک جا و به یک آواز در خدمت شماست

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ویس برمک:‌ با مردم خود این تعهد را می‎کنیم که رهبری ارگان‎های سه گانه، یک جا و به یک آواز در خدمت شماست

مسئولین ارگان‎های امنیتی افغانستان می‎گویند که منسوبین ارگان‎های سه گانه امنیتی کشور در جلوگیری از حوادث اخیر غفلت نکرده، بلکه اولین قربانی این حوادث خود شان بوده‎اند.

آنان میگویند که منسوبین این ارگانها در جلوگیری از رویداد روز شنبه شهر کابل هیچ نوع غفلت نکرده بلکه به قیمت سرشان تلاش کردهاند تا این رویداد اتفاق نیفتد.

ویس احمد برمک وزیر داخله، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع و محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی این مطلب را روز یکشنبه «۸دلو۱۳۹۶» حین ارائه توضیحات در مورد چگونگی رویداد انفجار موتربم روز گذشته در شهر کابل بیان کردند.

وزیر داخله گفت که جنگ جاری علیه افغانستان داخلی نبوده بلکه برخی کشورهای منطقه در آن شامل بوده و به قوت تمام تلاش میکنند که با استفاده از هر راه ممکن مردم افغانستان‎را به قتل برسانند.

ویس برمک گفت که در برابر این تهدیدات نیروهای امنیتی هیچگاه ضعیف عمل نکردهاند.

او افزود:

"با مردم خود این تعهد را میکنیم که رهبری موجود نیروهای ارگانهای سه گانه، یک جا و به یک آواز در خدمت شماست."

وزیر دفاع نیز در این نشست گفت که در حال حاضر بیست گروه تروریستی در افغانستان به کمک برخی کشورهای همسایه فعالیت میکنند، به همین خاطر جنگ در برابر آنان در تناسب به گذشته دشوار شدهاستاما وی گفت به این معنا نیست که در سرکوب مخالفان مسلح کوتاه آمدهایم بلکه بر عکس عملیات های زیادی راه اندازی شده در برابر آنان دست آوردهای خوبی داشتهایم.

بهرامی گفت که در حدود دو ماه اخیر درعملیات ها علیه مخالفان مسلح به تعداد ۱۲۰۰ طالب کشته و بیش از یک هزار دیگر شان زخمی شدهاند.

همچنان وی افزود که در این عملیات نزدیک به ۴۰۰ جنگجوی داعش کشته و ۶۸ تن شان زخمی شدهاند.

رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان نیز در این نشست گفت از زمانیکه فشارهای امریکا و کشورهای غربی بالای پاکستان بخاطر دست کشیدن آنکشور از حمایت طالبان افزایش یافته، حملات در برابر نیروهای امنیتی شدت گرفتهاست.

آقای ستانکزی گفت که نیروهای امنیتی در هر هفته و هر ماه به دهها پلان حملات تروریستی را کشف کرده و از آن جلوگیری میکنند، اما وی میگوید گاه گاهی که حوادث رخ میدهند، این دلالت به بی پروایی نیروهای امنیتی نمیکند.

او افزود: "امروز همه میدانیم که زیربنای تروریزم در کجاست، و بر این تأکید میشود تا زمانیکه زیربنای اصلی از پاکستان و منطقه جمع نشود، افغانستان به صلح و ثبات نمیرسد، ما به اتفاق و اتحاد نظر ضرورت داریم تا مردم افغانستان در برابر این توطئه بزرگ که در منطقه وجود دارد یکجا شوند."

در این نشست از مسئولان ارگانهای امنیتی پرسیده شد که اگر استعفا بدهند و بجای آنان افراد دیگر تعیین گردد، آیا مبارزه در برابر تروریزم تاثیر گذار نخواهد شد؟

هر سه مسئول امنیتی گفتند که استعفا راه حل نیست، بلکه به گفته آنان راه حل در بیشتر کار کردن و مبارزه جدی و صادقانه در برابر دشمنان است و این چیزیست که ارگانهای امنیتی از آن تخطی نکردهاند.

این در حالیست که به اساس معلومات وزیر داخله کشور روز شنبه در انفجار موتر بم طالبان مسلح در فاصله بین شفاخانه جمهوریت و وزارت داخله سابقه در شهر کابل ده ها تن شهید و ۲۳۵ تن دیگر زخم برداشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha