صفحه اصلی | anis | اجتماع | محمد اشرف غنی: ارادۀ ما مستحکم است، زیرا حق بر باطل پیروز می‌شود و دشمن در این جنگ تحمیل‌شده می‌بازد و ما خواهیم بُرد

محمد اشرف غنی: ارادۀ ما مستحکم است، زیرا حق بر باطل پیروز می‌شود و دشمن در این جنگ تحمیل‌شده می‌بازد و ما خواهیم بُرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی: ارادۀ ما مستحکم است، زیرا حق بر باطل پیروز می‌شود و دشمن در این جنگ تحمیل‌شده می‌بازد و ما خواهیم بُرد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روزپنجشنبه با رؤسای ولایتی مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و مسئولین ادارۀ اترا در قصر چهارچنار ارگ، دیدار کرد در این دیدار ابتدا، شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به روح همه شهدای رویداد تروریستی اخیر کابل به‌ویژه شهید جمال‌الدین پاچاخیل رئیس مخابرات ولایت فراه اتحاف دعا کرد.

وی در مورد برگزاری کنفرانس سه‌ روزۀ رؤسای ولایتی مخابرات به رئیس‌جمهور کشور، گزارش داد. شهزاد آریوبی ضمن قدردانی از حمایت و پشتیبانی رئیس‌جمهور از بخش مخابرات، گفت که در کنفرانس سه روزه با حضور مسئولین ولایتی و مرکزی مخابرات، در خصوص پلان‌ها و مشکلات فراراه این بخش بحث گردیده و جهت تقویت بخش یاد شده، برنامه‌های روی‌دست گرفته شده‌است.

وی افرود: طرح‌های بنیادی برای کاهش قیمت انترنت، ایجاد پسته‌خانه، حکومت‌داری الکترونیک، جلوگیری از استفاده غیر قانونی سیم کارت‌ها و برنامه‌های تخصصی آموزشی، جهت تقویت بخش مخابرات، در آینده عملی خواهدشد.

در ادامه، امام‌الدین شهریار به نمایندگی از رؤسای مخابرات و تکنالوژی معلوماتی صحبت کرد و از رئیس‌جمهور کشور بخاطر حمایت از بخش مخابرات، تشکر نمود. وی از نیروهای امنیتی به‌ویژه قطعۀ خاص پولیس که در نجات مردم و مهار حملۀ تروریستی اخیر کابل با وحدت و هماهنگی تلاش ورزیدند، قدردانی کرد.

شهریار، مشکلات بخش مخابرات را در بخش محدودیت تشکیل و وسایل انتقالات پستی، تخلفات مخابراتی از سوی کمپنی‌ها، جمع‌آوری عواید و نبود کارمندان مسلکی در سطح ولسوالی‌ها، بیان‌داشت.

وی پیشنهادات را نیز در زمینۀ هماهنگی بیشتر، اعمار پسته‌خانه، ارتقای کورس شش ماه به دوسال، حمایت از کارمندان برای ادامۀ تحصیلات ماستری و دکتورا، افزایش امتیازات مادی و معنوی رؤسای ولایتی مخابرات و تجهیز مراکز آموزشی این بخش مطرح کرد و خواهان رسیدگی به موارد مذکور شد.

سپس، رئیس‌جمهور کشور، به روح همه شهدای حوادث اخیر تروریستی به‌ویژه  رئیس مخابرات فراه که در حملۀ تروریستی اخیر کابل به شهادت رسید، اتحاف دعا کرد و به وزیر مخابرات هدایت داد تا به خانوادۀ شهید جمال‌الدین پاچاخیل رسیدگی همه‌جانبه نماید.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهور کشور از شجاعت و قهرمانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در امر سرکوب تروریستان و مهار حملات تروریستی اخیر، به نیکی یاد کرد. وی افزود: ارادۀ ما مستحکم است، زیرا حق بر باطل پیروز می‌شود و دشمن در این جنگ تحمیل‌شدۀ می‌بازد و ما خواهیم بُرد.

رئیس‌جمهور کشور بر ختم خشونت تأکید کرده، گفت که پایان این خشونت نزدیک است و دشمن در انزوا قرار گرفته است و دشمنان ما باید بدانند که مانع ترقی افغانستان شده نمی‌تواند، زیرا هر روز ما قوی‌تر می‌شویم.

رئیس‌جمهور غنی، برگزاری کنفرانس تکنالوژی معلوماتی را به منظور تبادل تجارب و تقویت این بخش ارزنده خواند و از کار تیمی مسئولین مرکزی و ولایتی بخش مخابرات ستایش کرد.

وی در خصوص اهمیت این بخش گفت: سرعت تکنالوژی هر روز درحال گسترش است که به مثابۀ انقلاب چهار صنعتی، روی زندگی مردم تأثیر به سزای می‎گذارد. وی بر بهبود کیفیت و کاهش قیمت انترنت تأکید کرد و گفت که مردم از کیفیت مخابراتی راضی نیستند.

رئیس‎جمهور کشور تصریح نمود که بخش مخابرات باید دیدگاه فراحکومتی داشته باشد، به اساس همین دیدگاه کار کند و هماهنگی بیشتر دراین زمینه لازم است. وی بر نیاز پسته‌خانه‌ها تأکید کرد و گفت که باید از تجارب کشورهای دیگر دراین راستا استفاده شود.

رئیس‌جمهور کشور به مسئولین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هدایت داد تا در هماهنگی با نمایندگی‌های ولایتی، مشترکاً روی طرح مشخص به منظور تقویت بخش مخابرات کار نمایند و آن را به ریاست‌جمهوری بسپارند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha