صفحه اصلی | anis | اجتماع | در دیدار با بزرگان هلمند: برعلاوۀ پروژه تاپی، لین برق ۵۰۰ کیلوولت از تورغندی تا سپین بولدک تمدید خواهد شد

در دیدار با بزرگان هلمند: برعلاوۀ پروژه تاپی، لین برق ۵۰۰ کیلوولت از تورغندی تا سپین بولدک تمدید خواهد شد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
در دیدار با بزرگان هلمند:  برعلاوۀ پروژه تاپی، لین برق ۵۰۰ کیلوولت از تورغندی تا سپین بولدک تمدید خواهد شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح دیروز با شماری از نمایندگان و بزرگان قومی ولایت هلمند در ارگ دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد، در این دیدار، رئیس جمهور ضمن گذاشتن دستار اعزاز بر سر حفیظ الله بارکزی بزرگ قومی و اهدای یک ثوب چپن به وی، گفت که عزت بزرگان عنعنۀ افغانی است و تمام مسئولین حکومتی به این فرهنگ و عنعنه به دیدۀ قدر می نگرند.

رئیس جمهور با تاکید گفت که قانون تطبیق می شود و با متخلفین آن برخورد  قانونی صورت می گیرد، زیرا این خواست مردم افغانستان بوده و تمام مردم بالای آن اجماع دارند. وی افزود که ثبات، هدف اساسی ما  آرامش و پیشرفت هلمند است.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد: پروژۀ تاپی که افتخار همۀ ما است، در آیندۀ نزدیک به ولایت هرات می رسد و از تمام بزرگان خواهش من این است که در جهت تطبیق این پروژه همکاری نمایند، زیرا دشمنان افغانستان نمی خواهند که این پروژۀ مهم عملی شود.

رئیس جمهور افزود که برعلاوۀ پروژه تاپی، لین برق ۵۰۰ کیلوولت از تورغندی تا سپین بولدک تمدید خواهد شد و همچنان پروژه های دیگر نیز در نظر است که با تطبیق آن برای مردم در مناطق یاد شده، زمینه کار و زندگی مرفه میسر می گردد.

 همچنان در این دیدار عبیدالله بارکزی نمایندۀ مردم در ولسی جرگه، صحبت کرد و ضمن حمایت قاطع از حکومت، برنامه های ملی، تلاش ها و دستآوردهای رئیس جمهور را مورد ستایش قرار داده، افزود که اقوام با هم برادر افغانستان همیشه در کنارهم برادروار زندگی کرده اند و وحدت اقوام کشور، قوت ماست.

بزرگان هلمند از قدر و عزت رئیس جمهور غنی، تشکر کردند و بخاطر این مهربانی وی، دستار عزت را بر سرش گذاشتند و برای رئیس جمهور موفقیت مزید در امور زندگی و عمر طولانی تمنا نمودند.

بزرگان هلمند در شرایط کنونی، حمایت حکومت را نسبت به برگزاری لویه جرگه موثر دانسته، افزودند که لویه جرگه، عنعنۀ ملی افغانستان است و هیچ فردی حق ندارد که از آن برای مقاصد شخصی خویش استفاده کند. آنان یکبار دیگر به نمایندگی از مردم ولایت هلمند، حمایت قاطع شان را از حکومت اعلام کردند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha