صفحه اصلی | anis | اجتماع | رئیس اجرائیه کشور: تثبیت و ارزیابی مراکز رای‌دهی باید دقیق و با جزئیات باشد

رئیس اجرائیه کشور: تثبیت و ارزیابی مراکز رای‌دهی باید دقیق و با جزئیات باشد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه کشور: تثبیت و ارزیابی مراکز رای‌دهی باید دقیق و با جزئیات باشد

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه ، دیروز با رئیس و اعضای کمیسیون مستقل انتخابات در مورد برنامه‌های این کمیسیون برای برگزاری انتخابات تبادل نظر کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،رئیس اجرائیه کشور با تأکید بر حفظ استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات گفت: تثبیت و ارزیابی مراکز رأی‌دهی باید بسیار دقیق و با جزئیات صورت گیرد و در کنار ارزیابی از محل، یک تحلیل امنیتی نیز لازم است.

داکتر عبدالله عبدالله در ادامه تصریح کرد که جمع‌آوری اطلاعات و مواد خام از سوی تیم‌های کاری کمیسیون، نیازمند دقت و توجه بیشتر است؛ چون این موضوع از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد.

در این نشست، نجیب‌الله احمدزی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات درباره پیشرفت‌‌ کارها و چالش‌هایی‌که فراروی این کمیسیون است، به رئیس اجرائیه کشور گزارش داد.

همچنان اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، دیدگاه‌ها و نظریات‌شان‌ را در مورد تثبیت مراکز رای‌دهی، محدودیت زمانی برگزاری انتخابات، استفاده از فن‌آوری در پروسۀ انتخابات، مسایل تخنیکی و مسوولیت‌های حکومت در جلسه مطرح کردند.

رهبری کمیسیون انتخابات ابراز داشتند که اعضای کمیسیون در تلاش ارزیابی و تحلیل تمام مسایل از نظر تخنیکی، امنیتی و اداری‌اند تا راهکارهای عملی  در زمینۀ تطبیق طرح‌ها و برنامه‌های این کمیسیون جست‌وجو شود. رئیس اجرائیه کشور پس از شنیدن دیدگاه‌های اعضای کمیسیون گفت که کمیسیون مستقل انتخابات از نظر قانونی حق تصمیم‌گیری را درباره مسایل انتخاباتی دارد و حکومت از آن حمایت می‌کند.رئیس اجرائیه کشور به اعضای کمیسیون مستقل انتخابات وعده سپرد که در زمینهٔ فراهم‌سازی تسهیلات و امکانات لازم در راستای برگزاری انتخابات از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. داکترعبدالله عبدالله علاوه کرد که رهبری حکومت وحدت ملی بر اساس قانون انتخابات و دیگر قوانین کشور، از تصامیم و برنامه‌های کمیسیون مستقل انتخابات حمایت همه‌جانبه می‌کند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha