صفحه اصلی | anis | اجتماع | رئیس اجرائیه کشور: دیگر تبعیض و خویش‌خوری در آزمون شمول در موسسات تحصیلات عالی جا ندارد

رئیس اجرائیه کشور: دیگر تبعیض و خویش‌خوری در آزمون شمول در موسسات تحصیلات عالی جا ندارد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه کشور: دیگر تبعیض و خویش‌خوری در آزمون شمول در موسسات تحصیلات عالی  جا ندارد

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روزچهارشنبه در یک برنامه ویژه از ده بهترینِ آموزن شمول در موسسات تحصیلات عالی تقدیر کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجرائیه  به آژانس باختر، در این برنامه رئیس اجرائیه کشور خطاب به آنان گفت که شما با سپری نمودن یک مرحلهٔ دشوار و سخت وارد یک مرحلهٔ وسیع‌تر گردیدید که میدان برای کسب دانش به مراتب بازتر است.

داکتر عبدالله عبدالله این دستاورد را فوق‌العاده خوانده و برای شان تبریک گفت اما یادآور شد که این روزهای تبریک گفتن محدود است، شما باید دوباره با ارادهٔ جدی‌تر به مطالعه و کتاب رو بیاورید.

رئیس اجرائیه کشور در بخش دیگر از سخنانش ضمن تقبیح نمودن تیرباران نمازگزاران در یکی از مساجد ولایت هرات گفت که تروریستان با انجام این‌گونه جنایت هیچ چیزی به جز بدنامی بدست نمی‌آورند.

داکتر عبدالله عبدالله این جنگ را جنگ علم و جهل روشنایی و ظلمت و حق و باطل خواند و افزود تروریستان با سوزاندن مکتب و هدف قراردادن مساجد هرگز موفق نمی‌شود.

در این برنامه، عبدالطیف روشان سرپرست وزارت تحصیلات عالی در باره آموزن امسال گفت که این وزارت در سال‌های آینده با استفاده از تجربهٔ موفق کشورهای دیگر برای معیاری‌سازی آزمون تلاش می‌کند.

او ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده ۳۰٪ دانش‌آموزان اناث در آزمون کانکور راه پیدا می‌کردند؛ اما امسال این آمار به ۴۰٪ افزایش یافته است.از سوی دیگر، حامد محمدی و خانم مرسل اکبرزاده به نمایندگی از ده برترین کانکور در صحبت‌های‌شان از رئیس اجرائیه کشور خواستند که برای تقویت آموزش و پرورش و فراهم نمودن زمینهٔ بهتر تحصیلی به جوانان تلاش بیشتر نماید.

رئیس اجرائیه کشور با ابراز قدردانی از تلاش‌های وزارت تحصیلات عالی و کمیته اخذ امتحانات گفت که شما با تامین شفافیت در آزمون برای ده‌ها خانواده اطمینان دادید که دیگر تبعیض و خویش‌خوری در این روند ملی جا ندارد.

داکتر عبدالله عبدالله افزود که در سال‌های گذشته پس از اعلان نتایج سروصداها بلند می‌شد، چرا که بی‌اعتمادی و عدم شفافیت به اوج خود رسیده بود، اما آزمون امسال به بهترین نحو ممکن برگزار شد و مردم افغانستان از نتایج آن استقبال کردند.

رئیس اجرائیه کشور خطاب به جوانان افغانستان گفت: جبران فرصت‌هایی که از دست ما رفته مسئولیت شماست و شما باید برای نسل‌های بعدی شرایط بهتر را فراهم سازید.در اخیر رئیس اجرائیه کشور برای ده بهترین آموزن امسال لوح تقدیر و یک جلد کتاب هدیه کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha