صفحه اصلی | anis | اجتماع | معاون دوم رئیس جمهور: جامعه مدنی، احزاب و شخصیت های مطرح سیاسی در برگزاری انتخابات برقی در سال جاری، توافق نظر دارند

معاون دوم رئیس جمهور: جامعه مدنی، احزاب و شخصیت های مطرح سیاسی در برگزاری انتخابات برقی در سال جاری، توافق نظر دارند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون دوم رئیس جمهور: جامعه مدنی، احزاب و شخصیت های مطرح سیاسی در برگزاری انتخابات برقی در سال جاری، توافق نظر دارند

تدامیچی یاماماتو، نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد درافغانستان، دیروز با قانونپوه دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدارنمود و موضوعات مرتبط با برگزاری انتخابات و روند صلح وموارد دیگر دراین دیدار، مورد بررسی قرار گرفت.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، قانونپوه دانش معاون دوم رئیس جمهور، در ابتدا،  از گزارش هایی که اخیرأ از سوی دفترنمایندگی سازمان ملل متحد مبنی بر کاهش شکنجه و پیشرفت در مبارزه با فساد اداری ارائه شده است استقبال کرد و افزود که دراین گزارش ها هم نکات مثبت وجود دارد و هم حقایق به صورت صریح و بی پرده مطرح شده است که توصیه های این گزارش ها از طرف حکومت افغانستان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

معاون دوم رئیس جمهور در مورد تطبیق تفاهمنامه صلح با حزب اسلامیِ به رهبری گلبدین حکمتیار  نیز گفت که گام های اولیه در زمینه تطبیق این تفاهم نامه برداشته شده و موضوع آقای حکمتیار در حمایت از دولت افغانستان، ختم جنگ و خشونت، و نکوهش گروهای افراطی چون طالبان و داعش قابل تمجید است.

معاون دوم رئیس جمهور درخصوص موضوعات مربوط به برگزاری انتخابات نیز گفت که حکومت افغانستان به دلایل تأمین شفافیت، جلب اعتماد مردم و تسریع پروسه، به برگزاری انتخابات برقی تأکید دارد، ولی تاکنون تصمیم نهایی دراین زمینه اتخاذ نگردیده است.

به گفته استاد دانش دربحث بررسی هایی که از جانب حکومت با جامعه مدنی، احزاب و شخصیت های مطرح سیاسی و دیگر اقشار مردم صورت گرفته است، آنها نیز به برگزاری انتخابات برقی در سال جاری توافق نظر دارند.

دراین دیدار تدامیچی یاماماتو فرستاده ویژۀ سرمنشی سازمان ملل متحد درافغانستان ضمن استقبال از تطبیق توافقنامه صلح با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، برمالکیت دولت و مردم افغانستان به پروسه انتخابات تأکید ورزید.

نماینده خاص ملل متحد در افغانستان، ضمن تأکید بر شفافیت و سراسری بودن انتخابات گفت که جامعه جهانی و همکاران بین المللی افغانستان از هر سیستم و روشی که حکومت افغانستان برای برگزاری انتخابات در پیش گیرد، حمایت می کند.

وی موضوع تمویل بودجه انتخابات را یک امر مهم خواند وافزود که متقاعد شدن همۀ جوانب داخلی افغانستان در استفاده از سیستم و روش برگزاری انتخابات، برای همکاران بین المللی افغانستان اهمیت دارد. 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha