صفحه اصلی | anis | اجتماع | عبدالله عبدالله: حکومت وحدت ملی در زمینه انکشاف و بازسازی ولایت دایکندی توجه همه‌جانبه می‌کند

عبدالله عبدالله: حکومت وحدت ملی در زمینه انکشاف و بازسازی ولایت دایکندی توجه همه‌جانبه می‌کند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
عبدالله عبدالله: حکومت وحدت ملی در زمینه انکشاف و بازسازی ولایت دایکندی توجه همه‌جانبه می‌کند

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با معصومه مرادی والی دایکندی، نمایندگان شورای ملی و شورای ولایتی و فعالان جامعه مدنی این ولایت دیدار کرد.

 به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر: در این دیدار مشکلات ولایت دایکندی در بخش‌های مختلف به ‌ویژه میدان هوایی، معارف، صحت، تجهیز نیروهای امنیتی، سرک، بازسازی، تقویت واحدهای اداری و انرژی برق به بحث و بررسی گرفته شد.

در نخست معصومه مرادی والی دایکندی در گزارش مختصر در باره وضعیت دایکندی گفت: حکومت محلی برای ارائه خدمات بهتر تلاش می‌ورزد اما حل مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های مردم نیازمند همکاری حکومت مرکزی است که بیشتر باید توجه و همکاری صورت گیرد.

نمایندگان مردم دایکندی در شورای ملی از رئیس اجرائیه کشور خواستند: در امور انکشافی، مشکلات امنیتی در ولسوالی‌های سرحدی این ولایت، تقویت ولسوالی نومیش، افتتاح ولسوالی پاتو، آسفالت راه‌های مواصلاتی و گسترش میدان هوایی توجه جدی گردد به دلیل اینکه باشندگان این ولایت با مشکلات فراوان روبه‌رو هستند.

در ادامه نمایندگان شورای ولایتی دایکندی در دیدار با رئیس اجرائیه کشور علاوه کردند: این ولایت به‌دلیل کم‌توجهی حکومت گذشته محروم مانده‌است اما مردم دایکندی از حکومت وحدت ملی انتظار دارند که در زمینه توسعه سرک گردن دیوال، احداث بندهای برق، ارائه خدمات صحی، پروژه‌های انکشافی و تعدیل واحدهای اداری توجه صورت گیرد.

رئیس اجرائیه کشور بعد از استماع خواسته‌های نمایندگان ولایت دایکندی صحبت کرده گفت: "حکومت در حد توان و براساس امکانات موجود در باره حل مشکلات ولایت دایکندی در زمینه‌های مختلف توجه می‌کند، در باره پروژه‌های انکشافی و بازسازی سرک‌ّ‌ها به وزارت مالیه هدایت می‌دهد تا شامل بودجه ملی شود." رئیس اجرائیه کشور در اخیر تأكيد کرد: "در باره مشکلات امنیتی، تجهیز نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های سرحدی، گسترش میدان هوایی و احداث بندهای برق در ولایت دایکندی در جلسه شورای وزیران و کابینه بحث صورت می‌گیرد تا اقدامات لازم انجام شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha