صفحه اصلی | anis | گزارش | شهروندان از نبود توقف گاه های وسایط در شهر شکایت دارند

شهروندان از نبود توقف گاه های وسایط در شهر شکایت دارند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
شهروندان از نبود توقف گاه های وسایط  در شهر شکایت دارند

شهروندان کابل از ازدحام ترافیک وعدم توقف گاه های وسایط در شهر کابل شکایت دارند. موجودیت توقف گاه ها در شهریکی از شاخص های عمده نظم در یک شهر مدرن است تا از توقف بی جا ی وسایط جلوگیری وجریان ترافیک را مختل نسازد متأسفانه درشهرکابل به این اصل کمتر توجه صورت گرفته است.

فرید احمد یکتن از شهروندان که همراه نامزدش مصروف خرید در شهر بود می گوید با وجود آنکه خودم موتر دارم اما بخاطر اینکه در شهر توقف گاه وجود ندارد با تکسی شهر آمده خرید میکنیم زیرا شاید چندین ساعت در بازار بگردیم تا لوازم مورد نظر خود را انتخاب کنیم با آنکه میدانیم که با لوازم خریداری شده دوکان به دوکان وبازار به بازارگشتن دشوار است اما این دشواری بهتراز آن است که باموترم در تمام شهر سر گردان باشم وجای توقف نیابم.

نجیب جوانی که موترش را در کنار جاده توقف داده می گوید میدانم که توقف بیجا درست نیست اما مسئولین به ما جای درست را نشان بدهد که وسایط خود را توقف  دهیم.  

نجیب اضافه میکند بار ها قسمی شده که برای چند لحظه موترم را در کنار سرک توقف داده ام حتی هنوز از موترم بیرون نشده ام که پولیس ترافیک با لگد به موتر زده امر حرکت میدهد واگر لب به شکایت بگشاییم پارچه جریمه برایما داده میشود البته بارها هم اتفاق افتاده که در هنگام توقف با پولیس مواجه نشده ام اما وقتی برگشته ام دیده ام که پولیس ترافیک تایرموترم را پنچر کرده است.

محمد فرهاد آمر حوزه سوم ترافیک جلوگیری از توقف بیجای وسایط را وطیفه پولیس ترافیک دانسته می گوید که پولیس ترافیک بخاطر جلوگیری از تخطی راننده ها با متخلفین همواره درگیر است وی افزود که پولیس ترافیک نخست  توصیه میکند بعدا هشدار میدهد در اخیر با آنهم اگر با چنین وسایط بر میخوریم که بیجا توقف کرده اند جریمه میکنیم. ما چاره ای جز این نداریم ومسئولیت ماست که جاده ها را بروی ترافیک باز نگه داریم.

مارینا خانم دیگری که در یکی از ادارات حکومتی کار میکند وی می گوید در سالهای اخیر ما شاهد ساخت وساز های بی شمار در  شهر کابل هستیم اما متاسفانه نه از جانب حکومت ونه هم بخش خصوصی در زمینه اعمار توقف گاه وسایط توجه کرده اند.

انجنیر تواب احمدی رئیس کمیته نظارتی تنظیم ترافیک شاروالی شهر کابل در زمینه جلوگیری از ازدحام ترافیکی ومشخص ساختن توقف گاه ها ی وسایط در شهر کابل می گوید که شاروالی کابل  در دو مرحله کار ها را برنامه ریزی کرد در مرحله اول برنامه اینست که برخی از جاده های عریض خط اندازی شود با بخش خصوصی قرارداد صورت گیرد تا در بدل یک مقدار پول ناچیز سهولت توقف وسایط را به همشهریان مساعد سازند.

البته خط اندازی تا سه ماه آینده تکمیل شده بعد از امضا قرارد داد برنامه نخست تکمیل میشود یعنی میتوان گفت که بعد از پنج ماه برنامه اولی عملی خواهد شد.

و برنامه دومی این است که با مالکین سرای های صحبت کرده ایم تا اجازه بدهند که از سرای در بدل پول منحیث توقف گاه استفاده شود.

وی افزود در صحبت های اولیه که با مالکان سرای ها داشتیم آنها خیلی از این پیشنهاد ما خوشنود بودند بزودی در تفاهم با هم  این برنامه راعملی خواهیم کرد.

احمدی گفت بخش مرحله دوم ساختن طرزالعمل است  که مطابق آن به کسانی که خواستار اعمار بلند منزل اند، توصیه  میشود که در اعمار بلاک های رهایشی از همه اولتر توقف گاه وسایط را مشخص بسازند. وهمچنان کسانی که علاقه مند باشند سهولت ها برای اعمار توقف گاه های مدرن چندین طبقهای نیز فراهم می شود.احمدی فراهم آوری سهولت جهت توقف وسایط همشهریان وجلوگیری از ازدحام ترافیک را وظیفه شاروالی کابل دانسته گفت موجودیت توقف گاه ها در شهر کابل نیاز جدی شهروندان است.

وی اضافه کرد از همین رو شاروالی در زمینه پیشگام شده ودر ساحه قوای مرکزمصروف اعمار یک توقف گاه معیارئیست که در یک زمان گنجایش توقف 300 واسطه نقلیه را دارا میباشد. نبود توقف گاه باعث شده که اکثریت دوکانداران وسایط شانرا در کنار سرکهای عمومی وجاده توقف بدهندکه این خود شهر سبب بی‏‏نظمی وتردد سایر وسایط در جاده میشود همچنان دیده شده یکتعداد پیاده روها توسط معیوبین اداره شده از هر موتر به طور دلخواه  پول اخذ می کنند. هر گاه به مشکلات توجه شود تااندازه مشکل مالکان وسایط نقلیه شخصی ودولتی حل میگردد. در عصر حاضر محل توقف وسایط یک ضرورت مبرم جامعه است که علاوه ازشاروالی باید وزارت شهر سازی وتمام شرکت های ساختمانی در طرح ودیزاین ساختمان ها به این اصل توجه کنند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha