صفحه اصلی | anis | گزارش | بندش جاده های شهر، شهریان کابل را بیش از هر زمان دیگر نگران ساخته است

بندش جاده های شهر، شهریان کابل را بیش از هر زمان دیگر نگران ساخته است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
بندش جاده های شهر، شهریان کابل را بیش از هر زمان دیگر نگران ساخته است

تعدادی زیادی از شهروندان شهر کابل می‌گویند از بندش جاده ها سرک ها عمومی و فرعی در شهر کابل به ستوه آمده اند. آنان می گویند، اکثر اوقات به علت بندش این جاده ها به زمان معیین به کار ها و وظایف شان رسیدگی کرده نمی‌توانند.

در همین حال مقامات وزارت امور داخله کشور، بندش راه ها را به خاطر تأمین امنیت هرچه بیشتر پایتخت نشینان عنوان می کنند و گفته اند که به خاطر رفع این چالش روی طرحی کار می کنند که با عملی شدن آن این مشکل شهروندان رفع خواهد شد.

شماری از شهروندان کابل برای این که سر وقت به کارهای شان برسند بیشتر مسیر های را پياده منزل میکنند و خسته و مانده به دفتر می رسند که این کار باعث کندی روند کاری شان در وظایف محوله نیز می گردد. آنان از حکومت تمنا دارند که به عنوان های مختلف جاده های شهر را به روی عابرین بسته نسازد و اگر گاهی از مهمانان خارجی ميزبانی می کند یا نهادهای امنیتی به خاطر جلوگیری از حملات انتحاری و انفجاری راه هارا می بندند مهمانان خارجی بايد توسط هليکوپتر از ميدان هوایی به ارگ انتقال داده شوند؛ تا مردم به ازدحام و مشکلات ناشی از آن مواجه نشوند.

بسته بودن جاده هاى مهم شهرکابل و ازدحام بیش از حد وسایط در جاده های شهر، سبب نگرانى مردم شده و اين نگرانى موجب نفرت مردم از نظام مى شود. دولت بايد ساحه امنيتی را وسيع بسازد تا مردم خود را مصون حس کنند، اين درحالى است که مديريت عمومى ترافيک کابل گفته است که در ساحه سبز (گرين زون) تدابير امنيتى به اجرا گذاشته شده است.

رانندگان تکسی های شهری نیز از حالت پیش آمده سخت نگران هستند  آنان می گویند ساعت ها را در جاده های شهر سپری می کنند آنان از ریاست ترافیک و مقامات مسئول می خواهند تا برای رفع این مشکل اقدام و همه جانبه را اتخاذ کنند تا آنانرا را از این سرگردانی نجات بخشند.

یکی از دریوران با ابراز نظر گفت: اگر مقامات مسئول برای وسایط به اساس نمبر پلیت تقسیم اوقات تعیین کند، شاید جاده ها از ازدحام و بندش تا حدی رهایی یابد. از سوی دیگر تعدادی از همشهریان  وضعیت پیاده روهای شهررا اسف بار خوانده، مسئولان را به بی تفاوتی متهم می کنند و خواستار رسیدگی به این معضل اجتماعی شده اند .آنان از شاروالی کابل و از اداره ترافیک خواستند تا پیاده روهای ساحات مرکزی شهر را از وجود دست فروشان تخلیه کنند و برای آنان محل مناسب در نظر بیگیرند تا از ازدحام جاده ها کاسته شود و نیز شهروندان بتوانند بدون مزاحمت دست فروشان از پیاده روها استفاده کنند

مقامات شاروالی کابل می گویند در رابطه به موجودیت فروشنده ها و دست فروشان در پیاده رو ها طرزالعملی روی دست داریم و بالای آن کار میکنیم و بخاطر حل این مشکلات ما در آینده یک صنف بنام دست فروشان خواهیم داشت که طرح آن تا هنوز تکمیل نشده است.

در این طرح شاروالی کابل تصمیم دارد که دست فروشان را به جاهای مناسب انتقال دهد چون کسانیکه دست فروشی میکنند و یک لقمه نان حلال را به خانواده های شان تهیه میکنند نباید مانع آنان شوند و باید برای رفع این معضل راه حل جامع و مناسب دریافت کنند تا از  یکسو مشکلات شهریان رفع شود و از جانب دیگر دست فروشان نیز بتوانند هزینة مصارف خانواده های شان را فراهم کنند.همچنان برای حل این مشکل مقامات وزارت امور داخله اخیراً اعلام کردند که بندش جاده ها به زودی حل خواهد شد و در رفت و آمد شهروندان سهولت به وجود خواهد آمد.

محمد مسعود صدیقی 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha