صفحه اصلی | anis | گزارش | مولوی خلیل الله نوری: گروه های تروریستی به خاطر تخریب اسلام ایجاد شده اند

مولوی خلیل الله نوری: گروه های تروریستی به خاطر تخریب اسلام ایجاد شده اند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مولوی خلیل الله نوری: گروه های تروریستی به خاطر تخریب اسلام ایجاد شده اند

روز شنبه یک بار دیگر شهروندان کابل شاهد حملة خونین در مقابل شفاخانه جمهوریت و وزارت امور داخله سابق بودند. دهشت افگنان جنایتکار با انجام این حملة تروریستی عمق جنایت و دشمنی شان را با قربانی گرفتن افراد بی دفاع و ملکی به نمایش گذاشتند. هرچند حامیان تروریستی شان در آن سوی خط دیورند انجام حملات انتحاری و انفجاری را طی یک فتوای دینی حرام اعلام کردند ولی طالبان خون آشام در طی یک ماه اخیر به انجام یک چنین حملات ضد آموزه های دینی و اسلامی شان شدت بخشیده جمع بزرگی از هموطنان ما به اثر این حملات جام شهادت نوشیده و عدة دیگر نیز به شدت زخمی شدند. مردم افغانستان با نفرت انزجار و تقبیح حمله تروریستی روز شنبه طی صحبت های شان با خبرنگاران روزنامة ملی انیس چنین ابراز نظر کرده می گویند:

ذکی احمد باشندة ولسوالی پغمان:

در حملة انتحاری روز شنبه در مقابل شفاخانه جمهوریت و ریاست پیژنتون وزارت امور داخله که یک مکان مسلکی است خون صدها هموطن بی گناه ما شامل جوانان، مردان، زنان و کودکان بی رحمانه ریختانده شد. با شنیدن صدای انفجار و با دیدن صحنه های قربانیان که از طریق رسانه ها نشر شد شوکه شده بودم. این یک عمل ضد اسلامی و جنایت ضد بشری و غیر قابل توجیه است. تروریستان بدانند که جز نفرین دنیا و آخرت حاصل دیگر ندارند. اینکه به نام اسلام وبه تعبیر خود و حامیان شان مسلمان بی گناه و بی
دفاع را مباح الدم گفته می کشند دشمن دین و اسلام اند. دین اسلام دین ترحم دین اخوت و صله رحم است نه دین آدم کشی و مسلمان کشی، گفتنی من به عنوان یک جوان به این دشمنان مردم و کشور اینست از خدا«ج» بترسند. بیش از این خونریزی و مسلمان کشی را بس نمایند. مردم ما خسته شدند.

نصیر احمد باشندة دیگر کابل می گوید:

روز شنبه از لحظه که حادثه انتحاری به وقوع پیوست تا اکنون که با شما صحبت می کنم یک حالت به همه هموطنان و شخص خودم دست داده که جز ابراز نفرت و نفرین به دشمنان
 بی رحم و قصی القلب مردم افغانستان گفتنی دیگر نداریم تا کی به گفته با داران خویش خون مردم را می ریزند اینرا بدانند که خشم و عقوبت بد خداوندی و نفرت مردم گریبانگیر شان خواهد گردید.

این باشندةکابل از دولت وحکومت می خواهد کسانیکه در پیوند این حمله از ولسوالی سروبی کابل گرفتار شدند. در ملای عام اعدام گردند تا یک اندازه از درد و اندوه خانواده های قربانیان کاسته شود.

از نیروهای امنیتی کشور
می خواهیم که بیدار و هوشیار باشند. دشمن از اندک ترین فرصت استفاده کرده یک چنین
حملات را سازمان می دهند که مردم عام بیشتر قربانی شوند تا باخبر ساز کردن آن به جهانیان نشان دهند که قوی هستند.

خانم شهلا باشندة ولسوالی قره باغ کابل با ابراز نفرت از حمله تروریستی روز شنبه در کابل
می گوید:

در یک جنازه اشتراک داشتم پسرم زنگ زد که مادر 15 دقیقه قبل از انتحاری در مقابل ریاست پیژنتون وزارت داخله به دکانم داخل شدم که درست در همان جا حادثه صورت گرفت شکر جور و صحت هستم.

باور کنید از همان لحظه تا حال دم در دست و پایم نیست. درد مادران و خواهران خود را که فرزندان و نان آوران شان را از دست دادند و درد و غم همه مادران افغان میدانم که هر لحظه نگران بازگشت فرزندان و عزیزان شان به خانه اند. واقعاً احساس خیلی بد دارم برای طالبان آدمکش از خداوند(ج) هدایت نیکی می طلبم همه کلمه گوی الله(ج) و پیامبرش محمد رسول الله(ص) هستیم. چرا چنین عمل ضد انسانی و اسلامی را انجام داده بی گناهان را به خاک و خون می کشانند که سرگردان به دست آوردن روزی حلال برای خانواده های شان هتسند.

از دولت می خواهیم که صلح و آرامی بیاورد تا کی این وضعیت باشد جوانان هر روز در حال فرار از کشور اند قبلاً در ایران مهاجر بودم به یک امید به کشور بازگشتم نمی خواهم دیگر قربانی انتحاری و انفجاری شویم.

مولوی خلیل الله نوری در مورد حمله روز شنبه چنین گفت:

قرآن کریم به صراحت تام در مورد قتل انسان مؤمن بیان
می کند که کشتن یک انسان که بدون موجبات شرعی صورت
 می گیرد ناروا است و برای شان عذاب شدید داده می شود یعنی جهنم و همیشه باعث غضب و قهر پروردگار بوده و موجب رسوایی ناکامی سرخمی خجالت در دنیا و آخرت می گردند از دید قرآن کریم از بین بردن یک انسان غیر مومنی که حق حیات و حق زندگی دارد خلاف تمام ارزش های انسانی و بشری است. خصوصاً در سرزمین اسلامی گروه های تروریستی که در برابر ملت و مردم قرار می گیرند و صدها
تن را به خاک و خون می کشانند جز اهداف زشت و شوم شان بوده و کدام دلیل شرعی ندارد اسلام دین شخصیت، اخلاق، انسانیت خدمت برای بشریت بوده است نه وحشت ترور انتحار و انفجار و قتل عام این حملات به اسلام ربطی ندارد. گروه های تروریستی کسانی هستند که به خاطر تخریب اسلام برآمده اند.

حامد سعادت باشندةکابل در رابطه با حملات گروه های تروریستی چنین گفت:

به نظر من شدت حملات انتحاری و این همه جریان خون بی پیشینه در کشور به طور مستقیم با موضع گیری های تازه امریکا در پیوند به قطع کمک های مالی این کشوربه پاکستان دارد.

در ضمن پاکستان که در طول چند دهه از طریق این دهشت افگنی ها از جهانیان باج گرفته ولی دولت ما با گفته ها و اقدامات سریع کوشش کرده چهره اصلی دولت پاکستان را به جهانیان نشان بدهد در نتیجه آنها حملات را به این حد شدید ساخته اند زیرا مقامات پاکستان بیان کرده که بدون کمک های مالی امریکا ما می توانیم جلو تروریستان را بگیریم. و با این حملات می خواهند در عمل ادعا های خود را ثابت بسازند. پس وجیبةما در قبال این اوضاع چیست؟ آیا دولت و مقامات کشفی و امنیتی ما وظایف و مسئولیت خود را به گونه درست انجام داده اند در حالی که شاید ضعف وجود داشته باشد اما باید مردم در این مورد با دولت همکار باشند و نگذارند که این گرو ه ها به اهداف خود پیروز شوند.

عبدالمبین یک تن از زخمیان این رویداد در شفاخانه چنین گفت:

من افسر پولیس هستم و به خاطر طی مراحل کار خود به وزارت آمده بودم و با چنین حمله رو به رو شدم و یک صدای دل
خراش را شنیدم و دود و خاک باد را دیدم و بعداً منزل بالای ماریخت و دیگرنفهمیدم که در کجا هستم و وقتی هوشیار شدم که مرا به شفاخانه آورده اند و این حمله تأثیر منفی بالای روح و روان ما گذاشته است و می خواهم که جلو چنین واقعات را قبل از وقوع بگیرند تا سبب تلفات نظامیان و ملکی نشود.

عبدالودود یک تن از کسانی که از ولایت پروان آمده بود تا خون اهدا کند چنین گفت:

من وقتی شنیدم که چنین حمله به این بزرگی صورت گرفته و تعداد زیادی زخمی دارد
آمده ام تا به زخمیان خون اهدا کنیم.

از خداوند«ج» آرزو می کنم تا در وطن ما صلح و آرامی بیاید دیگر صدای انتحار و انفجار را نشنویم.

حامده صدیقی و حبیب الله ایمان

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha