صفحه اصلی | anis | گزارش | عبدالباری صدیقی:بازسازی ۱۳ کیلومتر خط آهن در بندر تورغندی آغاز گردیده است

عبدالباری صدیقی:بازسازی ۱۳ کیلومتر خط آهن در بندر تورغندی آغاز گردیده است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
عبدالباری صدیقی:بازسازی ۱۳ کیلومتر خط آهن در بندر تورغندی آغاز گردیده است

در نخست عبدالباری صدیقی در مورد خط آهنی که به زودی در مرز افغانستان و ترکمنستان افتتاح می شود معلومات داده گفت:

به اساس پلان های انکشافی اداره خط آهن افغانستان تجدید ساختمان و بازسازی ۱۳ کیلومتر خط آهن موجود در استیشن خط آهن بندر تورغندی واقع ولایت هرات روی دست گرفته شد که اکنون کار ساختمان آن جریان دارد.

این خطوط شامل نوسازی خط اصلی اتصال به شبکه خط آهن ترکمنستان و خطوط فرعی موجود در ساحه استیشن می باشد که استهلاک و  فرسوده گردیده و اضافه تر از این قابل استفاده نمی باشد.

این خطوط در سرحد ترکمنستان موقعیت دارد و اکمال مواد ساختمانی آن نیز صرفا" از طریق آن کشور ممکن است، بازسازی این خطوط توسط خط آهن ترکمنستان اقتصادی تر تمام می شود.

بناء در نتیجه مذاکرات بین الحکومتی اداره خط آهن افغانستان با وزارت ترانسپورت خط آهن ترکمنستان، موافقه صورت گرفت تا ۱۳ کیلومتر خط آهن بندر تورغندی با استفاده از منابع مالی آن کشور اعمار گردد که هزینه ساخت این پروژه حدود 10.5 میلیون دالر می شود.

موصوف با اشاره به فواید اقتصادی این خط آهن برای افغانستان چنین گفت:  استیشن خط آهن بندر تورغندی در حدود نیم قرن پیش اعمار گردیده و در این مدت امکانات تخنیکی لازم برای حفظ و مراقبت خطوط آهن وجود نداشت، تمام خطوط در اثر تردد یومیه واگون ها آسیب های جدی تخنیکی دیده و به حالت غیر قابل استفاده در آمده که باعث بروز حادثات در ساحه استیشن، خسارات مالی و جانی گردیده و حجم انتقالات از طریق ترکمنستان به شدت کاهش یافته بود اکنون با نوسازی این خطوط حجم انتقالات روزانه از طریق استیشن خط آهن مذکور افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر خطوط آهن یادشده به شبکه خط آهن ترکمنستان و از طریق بندر ترکمن باشی براساس موافقتنامه راه لاجورد که اخیرا" در جریان اجلاس ریکا در شهر عشق آباد  به امضا رسید به کشورهای آذربایجان، جورجیا و ترکیه و سپس به اروپا وصل می گردد.

همچنان با استفاده از شبکه خط آهن ترکمنستان به قزاقستان و سایر کشورهای مشترک المنافع اتصال می یابد.

بر اساس پلان انکشافی اداره خط آهن افغانستان قرار است استیشن خط آهن تورغندی از یک طرف به ولایت هرات و از طریق کندهار به خط آهن پاکستان وصل گردد و از سوی دیگر با اتصال به ولایات بادغیس، فاریاب، بلخ و کندز به ولایت همجوار مسیر و شبکه خط آهن ازبکستان و تاجیکستان وصل گردد.

این پروژه قرار است  درظرف سه ماه آینده تکمیل گردد اما تلاش ها جریان دارد تا پیش از وقت، همزمان با افتتاح پروژه پایپ لاین تاپی تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ملی انیس مبنی بر اینکه اعمار این خط آهن سبب ایجاد اشتغال مستقیم برای چه تعداد افراد خواهد شد،گفت: این خطوط قبلاً موجود بود ولی قابل استفاده نبود و اکنون با اعمار این خطوط مجدداً زمینه کار و فعالیت در ساحه مذکور افزایش می یابد.

قرار است بعد از تکمیل این خطوط براساس موافقتنامه جداگانه که کار آن جریان دارد، برای ارتقای ظرفیت استیشن خط آهن آقینه نیز ۱۰ کیلومتر خط آهن اعمار گردد.

همچنین پایپ های گاز که قرار است درپروژه تاپی از قلمرو افغانستان استفاده گردد با استفاده از این خطوط تا استیشن خط آهن تورغندی انتقال داده شود.

آقای صدیقی در مورد فعالیت های اداره خط آهن افغانستان طی سال ۱۳۹۶ گفت: کار ساخت قطعه سوم خط آهن خواف-هرات به طول ۶۲ کیلومتر  به اساس  تفاهمنامه منعقده دو جانبه افغانستان و ایران  ادامه دارد.

این پروژه از کمک های بلاعوض کشور ایران تمویل می گردد که در حال حاضر زیر ساخت آن تکمیل گردیده و تا الحال ۳۱ کیلومتر از مسیر این پروژه ریل گذاری شده و قرار است کار ساختمان آن در اوایل سال ۱۳۹۷ تکمیل و بهره برداری سپرده شود.

وی به ارتباط ساختمان قطعه چهارم خط آهن خواف-هرات گفت: قطعه چهارم خط آهن خواف هرات به طول مجموعی۸۷ کیلومتر شامل دو بخش است که بخش اول به طول ۴۳ کیلومتر (قریه روزنک ولسوالی الی رباط پریان ولسوالی زنده جان) می باشد.

این بخش از ختم قطعه سوم آغاز شده و الی سرک حلقوی شهر هرات(رباط پریان) ادامه میابد.

ساختمان این پروژه شامل پلانکاری سال ۱۳۹۶ اداره خط آهن بوده است که اسناد تخنیکی و تدارکاتی این پروژه تکمیل گردیده و از طریق اداره تدارکات ملی به روش داوطلبی باز بین المللی به اعلان گذاشته شده که آفر گشایی پروژه متذکره انجام شده و ارزیابی اسناد  آن  در حال انجام می باشد.

به اساس پلان کاری، قرار است کار ساختمان این بخش در اوایل سال ۱۳۹۷ آغاز گردد.

صدیقی به ارتباط ساختمان خطوط آهن در بندر آقینه گفت: استیشن خط آهن بندر آقینه یک سال قبل افتتاح گردید و اکنون انتقالات اموال ترانزیتی و تجارتی از این طریق انجام می شود.

طول خطوط آهن در این استیشن به 3.5 کیلو متر می رسد که به کمک کشور ترکمنستان احداث گردیده است.

با توجه به افزایش حجم انتقالات خطوط موجوده در این استیشن جهت تخلیه و بارگیری کافی نبوده و باعث تأخیر در انتقالات می گردد بناء اداره خط آهن کشور در نظر دارد تا ۱۰ کیلومتر خط آهن جدید در استیشن آقینه اعمار نماید تا ظرفیت استیشن افزایش یابد و از تجمع واگونها جلوگیری شود.

ضمناً پروسه تخلیه و بارگیری اموال تجارتی در اسرع وقت صورت گیرددر همین راستا طی مذاکراتی که با مقامات ترکمنستان به عمل آمد یک خط فرعی به طول ۸۸۰ متر به کمک مالی کشور ترکمنستان اعمار گردید.

از سویی هم اسناد تدارکاتی و تخنیکی ۱۰ کیلومتر خط آهن که قرار است در استیشن آقینه اعمار گردد آماده شده و کار ساختمان آن در اوایل سال ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد.

وی اضافه نمود که طبق پلان کاری قرار بود تا مطالعات تخنیکی،اقتصادی و دیتایل دیزاین سه پروژه خط آهن به شرح ذیل طی سال ۱۳۹۶ آغاز گردد:

      ·پروژه خط آهن فراه زرنج لشکرگاه به طول مجموعی ۴۲۰ کیلومتر.

         ·پروژه خط آهن لشکر گاه بارامچه (مرز با پاکستان) به طول مجموعی ۲۶۰ کیلومتر

پروژه های فوق الذکر قبلاً از طریق اداره تدارکات ملی به اعلان گذاشته شده و آفر گشایی آن نیز انجام شده است.

در حال حاضر پروسه ارزیابی آفر های ارایه شده جریان دارد و بعد از نهایی شدن آن کمپنی واجد شرایط انتخاب و کار عملی آن در ساحه آغاز
خواهد شد.

         ·پروژه خط آهن شبرغان : Post on Facebook Facebook Add to your del.icio.us del.icio.us Digg this story Digg StumbleUpon StumbleUpon Twitter Twitter

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha