صفحه اصلی | anis | گزارش | کاهش مهاجرت در سال ۲۰۱۷ در اتحادیة اروپا

کاهش مهاجرت در سال ۲۰۱۷ در اتحادیة اروپا

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کاهش مهاجرت در سال ۲۰۱۷ در اتحادیة اروپا

براساس آمار آژانس هماهنگی حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا ، از ماه جنوری تا پایان ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میزان عبور غیرقانونی از مرزها در چهار مسیر مهم مهاجرت به اروپا، در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است، به ویژه در مسیر مرکزی بحیره مدیترانه از لیبیا به ایتالیا تعداد مهاجران تازه وارد بین ماه های جون و جولای از ۲۴ هزار و ۸۰۰ به ۱۰ هزار و ۱۶۰ تن کاهش پیدا کرده است.

برخلاف در هسپانیا مهاجران بیشتری وارد شدند این در حالیست که در ماه های جنوری تا نوامبر ۲۰۱۷ بر اساس گزارش (فرونتکس) ۲۱ هزار و ۱۰۰ مهاجر غیرقانونی به هسپانیا ثبت گردیده است که۱۴۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ را نشان می دهد. اکثر افرادی که از طریق این مسیر به اروپا سفر می کنند، از کشورهای الجزایر، مراکش و کشور های غرب افریقا می باشند.

اما، در یونان از ماه جنوری تا نوامبر سال ۲۰۱۷ مجموعاً ۳۷ هزار و ۹۰۰ مهاجر وارد شده که حدود ۸۰ درصد کمتر از سال گذشته است که  اکثر آنها سوری، عراقی و یا هم افغان بوده اند. به گفته "فرونتکس"، شمار افرادی که از بالقان غربی عبور می کنند نیز پایین آمده است.

در اتحادیة اروپا در ماه های جنوری و سپتامبر، در مجموع ۴۷۷ هزار و ۳۸۰ شهروند غیر اتحادیه اروپا برای اولین بار درخواست پناهندگی داده اندکه ۵۰ درصد کمتر از سال قبل است. اکثر متقاضیان پناهندگی از سوریه افغانستان و نایجریا هستند.

در همین حال تعداد پناهجویان ونزوئلا و ترکیه در ماه های جولای الی سپتامبر ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

آلمان در  ماه های جنوری و نوامبر۲۰۱۷، ۱۸۴ هزار و ۷۹۶ پناهجو درخواست پناهندگی داده که اکثریت این درخواست دهندگان در ایالت نورد راین وستفالن این کشور به سر می‌برند و  عمدتاً از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان آمده اند.

از ماه جنوری سال ۲۰۱۵ آلمان همچنین بر اساس توافقنامه اسکان مجدد اتحادیه اروپا ۳ هزار و ۷۹۷ پناهنده از سوریه را پذیرفته است. همچنین آلمان از ایتالیا و یونان، بر اساس این توافقنامه ۹ هزار و ۱۶۹ پناهجو را پذیرفته است.بر اساس یک نظرسنجی "یورو پارامیتر" ۷۲ درصد از اروپایی ها خواستار یک سیاست مهاجرتی مشترک اند و ۱۹ درصد از پاسخ دهندگان با این کار مخالف هستند.                        ا-ب

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha