صفحه اصلی | anis | گزارش | کاروان سراها ووسايل انتقال در مسير راه ابريشم

کاروان سراها ووسايل انتقال در مسير راه ابريشم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کاروان سراها ووسايل انتقال در مسير راه ابريشم

راه ابريشم بحيث چهار راه تلاقي فرهنگها و تمدن هاي جهان وشاهراه بزرگ تجارتي شرق و غرب از اهميت خاص برخور دار است اينکه در اين مسير چگونه امکانات و تسهيلات بود وباش و انتقال فراهم بود معاون سرمحقق محمد شفيع غني پژوهش عضو اکادمي علوم افغانستان طي صحبتي به خبرنگار روزنامة ملي انيس چنين توضيحات داده گفت:

راه ابريشم در قرن دوم قبل از ميلاد يکي از راه هاي قديمي در قارة آسيا يک نام آشنا و معروف بوده است. شهرت اين جادة بزرگ باستاني به دليل حمل و فروش منسوجات ابريشم که به وسيله صنعت گران چيني توليد مي گرديد و غرض فروش به مارکيت هاي شرق و غرب به وسيله تاجران توسط اشتر اسب، قاطرو الاغ از شهري به شهري ديگر انتقال مي يافت.

سرمحقق اسد الله پرفيض به استناد از مؤرخ تواناي کشور مرحوم غبار در رابطه به مسير راه ابريشم که از قلمرو امپراتوري غزنويان مي گذشت به شرح زير نوشته است:
«...راه ابريشم قسماً از قلمرو غزنوي مي‌گذشت کاروانهاي عظيمي در آن حرکت مي کرد و کشور هاي چين و هند را با مديترانه وصل مي نمود، راه‌هاي تجارتي مامون و کاروان سراهاي آبادان بود. اين کاروانها افغانستان و چين و هندوترکستان و ايران و عراق و مصر و شام را حمل مي کردند درمال‌التجارة آنها: برده و مواشي، منسوجات عطريات، ادويه، آلات فلزي و اسلحه واحجارکريمه و ظروف مسين و کاغذ وپشم و پوست و چرم و حبوب و شمع و روغن و غيره اشيا شامل بودند.»

راه ابريشم در واقع يک راه پُر منفعت اقتصادي بود که دنياي قديم را در مي نورديد و امتعة اقتصادي را از منبع به مصب و از مصب به منبع منتقل مي نمود همانگونه منسوجات چيني به غرب منتقل مي شد اقلام تجارتي غرب به چين مي رفت و مبادله مي گرديد.

به هرحال؛ جادة ابريشم ازميان سلطنت نشين هاي کوچک که در محدودة تاريم. بودند عبور مي کرد. اين مناطق از نظر اقتصادي داراي اهميت فوق العاده بودند. دليل اهميت آنرا «تمديد جادرة ابريشم» به وجود آورده بود. کاروان هاي تجارتي ميان چين قديم و هند، ايران و يونان رابطة تجارتي برقرار نموده بود و همة سرزمينهاي دور افتاده را با هم مرتبط ساخته بود.

بطليموس جغرافيه نگار معروف يوناني، موجوديت اين جادة بزرگ تجارتي را در کتاب خود تأييد نموده است.

وي در مورد اهميت جادة ابريشم به استناد از سلف خود «مارن تيریي) به تفصلي ابزار نظر نموده است:

 وي مي گويد يکي از تاجران معروف مقدونيه بنام (ماتس تيتيانوس) که در قرن اول ميلادي مي زيست مسير و خط سير جادة ابريشم را به وسيلة يکي از عمال خود، با ذکر توقف گاه هاي مُهم اين جاده ثبت و نشاني نموده است.

از نظر ماتس تيتيانوس جادة ابريشم نخست از نطاکيه پايتخت سورية امروزي که در گذشته مربوط روميان بود شروع مي شد و از فرات و شهر هيراپليس و مبيج عبور مي کرد و از آنجا به داخل امپراطوري پارت ها يعني «اشکانيان» مي شد. و آنجا وارد اکباتان «همدان» امروزي در ايران مي شد. پس از عبور از همدان به شهر «راجس» ري مي رسيد که در نزديکي هاي تهران امروزي واقع بود، بعد از آن به «هکاتوم پيلوس» (صدوروات دامغان= شاهرود و بالآخره به مرو ميرفت.

با عبور از مرو وارد باختران (بلخ امروزي) مي شد و از آنجا وارد پامير مي‌گرديد.

 از آنجا به يک درة واقع در دامنة کوهي بزرگي به قول بطليموس ساختمان اين کوه برج مانند و از سنگ بود و در مجاورت آن کاروان هاي تجارتي و خاصتاً کاروان داران سوريه‌اي، اموال تجارتي شانرا ميان هم در همين نقطه مبادله مي‌نمودند.

راه ابريشم براساس نظريات جغرافيه نويسان در هزاره دوم ق م راه‌هاي عبور و مرور قديمي و تجارت ميان شهرها توسعه يافت تا اينکه به طور چشمگير گسترده ترگرديد و کشور هاي شرقي و غربي را فرا گرفت يکي از اقلام تجارتي دنياي قديم در افغانستان سنگهاي قيمتي بدخشان به بابل باستان و مصرباستان منتقل مي شد.

 اقلام ديگر که همواره دربازار هاي شرق و غرب مشتريان را به خود جلب نموده بود عطريات بود. و ادويه جات هم طرف توجه مردم باستان قرار داشت. اين بخش تجارت بيشتر در بازارهاي عربي زبان و کشور هاي شمالي، شرقي و غربي مبادله مي‌گرديد.

دليل اثبات تجارت لاجورد بدخشان را کشف لاجورد از قبرسلاله در بين النهرين و مقبرة توتن خامون يکي از فراعنة مصرباستان داراي قدامت (3500) سال و 1400 سال قبل از ميلاد مي رسد از همين بدخشان امروزي استخراج و به ممالک دور انتقال مي‌گرديد.

معاون سرمحقق پژوهش در رابطه اعمار کاروان سراها در مسير راه ابريشم ياد آورشد: معمولاً در کنار جاده هاي بزرگ مانند جادة ابريشم کاروان سرا ها غرض استراحت مسافران اعمار مي گرديد. کاروان سرا ها را به نام رباطه بستر ياد نموده اند.

هرکاروان سرا با مسافت چهار فرسنگ فاصله داشت است که معادل 24 کيلومتر سنجش گرديده است.

اندازه گيري رباطه ها براي مسافران و کاروانهاي تجارتي دوران باستان کمک زياد مي نمود تا آنها بدانند چقدر از راه را پيموده اند و چقدر فاصله باقي مانده است...

بناءً در خطوط سير جادة ابريشم رباطه خانه هاي زيادي اعمار گرديده‌اند.

برعلاوه وسايل انتقال در خط سير ابريشم را اشتر، اسب، قاطر، غرهاتي وو الاغ (مرکب) تشکيل مي داد، و تمام کالاهاي تجارتي دنياي باستان به وسیله اين حيوانات ازيک جابه جاي ديگر منتقل مي شد.

 اسب ها براي انتقال افراد و شتران براي انتقال امتعة اقتصادي استفاده مي‌گرديدند.

در نتيجة می توان گفت راه ابريشم که يک راه تجارتي و اقتصادي بود دنياي باستان را باهم اتصال مي داد و دنياي باستان تا کشف راه هاي بحري از اين طريق توليدات شانرا با همديگر مبادله مي کردند.

جادة ابريشم نه تنها براي انتقال و تجارت اقلام اقتصادي اهميت داشت، بلکه از لحاظ سياسي ونظامي، فرهنگي و مذهبي نيز درخور اهميت بود.

ارتباطات امپراطوري هاي بزرگ دنياي باستان از همين طريق برقرار مي‌گرديد. وسفرأ ميان دولت ها اعزام مي‌شد تا روابط دوستي ميان امپراطوري ها برقرار گردد.

تبادل افکار و انتقال فرهنگ ها از يک کشور به کشور ديگر، شناخت رسم و رسوم و عنعنات ملت ها از همين طريق مسير بود.

اديان بودايي در دوران باستان از هند به چين انتقال يافت و کشور هاي شرق آسيا را فرا گرفت.

حبيب الله ايمان

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha