صفحه اصلی | anis | گزارش | مردم: تصدی ملی بس در همه مسیرهای شهر کابل عرضة خدمت می نماید

مردم: تصدی ملی بس در همه مسیرهای شهر کابل عرضة خدمت می نماید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مردم:  تصدی ملی بس در همه مسیرهای شهر کابل عرضة خدمت می نماید

شهروندان از نبود موتر های ملی بس و سیستم منظم ترانسپورتی در شهر کابل شکایت دارند و می گویند که کشور های دوست برای عرضه خدمات ترانسپورتی چند صدعراده ملی بس برای افغانستان کمک کرده و اکنون اکثریت آن ها غیر فعال می باشد، فعلاً وسیله انتقال شهروندان کابل از یک محل به محل دیگر موتر های شخصی (کرولا،سراچه و تونس) می باشد که کرایة آن بلند است، خبرنگار روزنامة ملی انیس گزارش شهری را در این زمنیه تهیه نموده که نشر می گردد.

الله یکی از باشندگان شهرکابل در ارتباط به مشکل بس های شهری گفت: من مزدورکار هستم روزانه چهار صد افغانی کار می کنم و همه روزه ۵۰ تا ۱۰۰ افغانی آن را کرایه برای موتر های شخصی می دهم.اگر موتر های ملی بس دولتی در شهر کابل وجود داشته باشد کرایه رفت و آمد یک نفر ۲۰ تا ۳۰ افغانی بیشتر نخواهد شد و پولی که از کرایه موتر باقی می ماند مردم غریب می توانند آن را نان برای اولاد خود بخرند.او می گوید: در گذشته تعدادی از کشور های دوست برای افغانستان چندین عراده ملی بس شهری را مساعدت کرده است اما اکنون در اکثریت لین ها ملی بس دیده نمی شود و اگر هم باشد مانند موتر های شخصی (کاستر) ده افغانی و حتا در بعضی اوقات که موترهای شخصی کم و یا نا وقت باشد بیست افغانی کرایه می گیرد.وی از وزارت ترانسپورت و ریاست تصدی ملی بس می خواهد که باید خدمات ملی بس دولتی را در شهر کابل فعال نمایند تا مردم بیچاره و فقیر  از مشکل نبود موتر و کرایه بلندرنج نبرند.

نظام الدین یکی دیگر از شهروندان کابل گفت: مردم از نگاه نبود ملی بس دولتی با مشکلات زیادی مواجه هستند.

کشور های خارجی به خاطر عرضه خدمات و سهولت برای مردم افغانستان موتر های شهری را کمک کردند اما  ما نمی دانیم که چرا این موتر ها در ریاست تصدی ملی بس ایستاده و غیر فعال اند.اگر موتر های ملی بس خراب است باید حکومت و وزارت ترانسپورت به خاطر فعال سازی آن اقدام نمایند تا شهروندان کابل با نبود وسایط شهری روبرو نشوند.

وی که در منطقه کارته نو شهر کابل زندگی می کند می گوید که همین حال در این لین ۵ تا ۶ ملی بس است که اکثریت روز ها ۲ تا ۳ عرادة آن به علت عوارض تخنیکی غیر فعال می باشد. تقاضای من از نهاد های ذیربط اینست که این تعداد ملی بس برای لین کارته نو کافی نیست باید تعداد موتر ها بیشتر شود.

وی همچنان از فعالیت موتر های شخصی و شرکت های ترانسپورتی خصوصی در لین های مختلف به ویژه لین کارته نو شهر کابل ابراز خرسندی نموده افزود که اگر این موتر ها نمی بود مردم بیشتر با مشکل مواجه می شدند.

این باشنده کابل برخی دریوران موتر های تکسی سراچه و کرولا رابی انصاف خوانده می گوید همین که هوا کمی تاریک شود مسیری که ۲۰ افغانی کرایه باشد ۳۰ تا ۴۰ افغانی می گیرد مردم غریب و بیچاه از کجا کنند که تنها به خاطر رفتن به خانه های شان ۴۰ افغانی کرایه موتر بدهند. اگر وزارت ترانسپورت، ملی بس ها را فعال سازد از یک سو بی انصافی درایوران کم می شود از سوی دیگر مشکل بی نظمی و نبود بس لینی نیز مرفوع می گردد.

صفورا باشنده مکروریان کهنه و محصل پوهنتون کابل در مورد چنین می گوید: من همه روزه به دلیل نبود موتر های ملی بس از موتر های شخصی کرولا، سراچه و تونس استفاده می کنم.اکثریت روز ها در سیت پیشروی موتر های شخصی می نشینم و کرایه دو نفر را می دهم زیرا با نشستن دو نفر، انسان اذیت می شود

نرگس یکی دیگر از شهروندان کابل ضمن شکایت از نبود ترانسپورت منظم شهری گفت: نسبت به سال های گذشته مشکلات ترانسپورتی در شهر کابل زیاد شده شهروندان کابل به خصوص زنان و دختران در هنگام رفت و آمد با مشکل زیاد دچار می باشند.

وی می گوید: باید وسایط ملی بس دولتی در مسیر های مختلف شهر کابل فعال شود تا بی نظمی، ازدحام ترافیکی و اخاذی های غیر قانونی از موتر های شخصی مرفوع گردد.

از سویی هم موتر های ملی بس دولتی کنترول و نظارت شوند تا از گرفتن کرایه بلند و سوار شدن افراد بیکار و ولگرد جلوگیری شود تا مزاحم مردم به ویژه زنان و دختران نشوند.

در همین حال حکمت الله قوانچ سخنگوی وزارت ترانسپورت در رابطه به نظریات شهروندان کابل مبنی بر نبود موتر های ملی بس گفت: ما هیچگونه مشکل در بخش موتر های بس نداریم ولی مشکل جدی ما نبود زیر ساخت های ترانسپورتی در کشور می باشد زیرا توقف گاه ها و ترمینال وجود ندارد که متأسفانه نه تنها وزارت ترانسپورت بلکه ادارات ذیربط از جمله شاروالی کابل از این ناحیه رنج می برند.

سخنگوی وزارت ترانسپورت افزود: ما وسایط ترانسپورتی کافی در شهر کابل داریم بیش از ۱۰۰ عراده واسطة  ملی بس دولتی در ۹ لین شهر کابل فعالیت دارد.

در کنار آن بالاتر از ۲۵ شرکت ترانسپورتی خصوصی جواز فعالیت دارد که در انتقال شهروندان در لین های مختلف شهر کابل کار می کنند و کارکرد آنها توسط وزارت ترانسپورت نظارت و کنترول می شود.

آقای قوانچ اضافه نمود:این وزارت در سال پیشروی تصمیم دارد کار ترمینال های ترانسپورتی را در چهار دروازه شهر کابل آغاز نماید که در این قسمت اداره مستقل اراضی کشور در بخش تثبیت زمین برای ساخت ترمینال ها همکاری می کند.

در حال حاضر هندوستان بنابر وعدة همکاری که نموده بود حاضر است یک هزار عراده ملی بس را تحویل وزارت ترانسپورت نماید  اما رهبری وزارت ترانسپورت کشور تاکید دارد که به خاطر حفظ، مراقبت و نگهداری آن مدیریت قوی صورت
گیرد.

باید ورکشاپ های مجهز و تیم تخنیکی به خاطر نگهداری وسایط مذکور در افغانستان ساخته شود تا سرنوشت وسایط ملی بس که برای افغانستان مساعدت می شود به سرنوشت بس های قبلی دچار نشود.

بناءً کار روی ساخت ورکشاپ های مجهز برای یک هزار ملی بس که هندوستان کمک می کند جریان دارد و با تکمیل شدن ورکشاپ ها وسایط یاد شده طی چند مرحله به افغانستان انتقال داده خواهد شد.

خواجه نصیر احمد صدیقی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha