صفحه اصلی | anis | گزارش | نادری: وزارت شهرسازی نام مبارزه با فساد را به خود گرفت

نادری: وزارت شهرسازی نام مبارزه با فساد را به خود گرفت

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
نادری: وزارت شهرسازی نام مبارزه با فساد را به خود گرفت

سید سعادت منصوری نادری وزیر شهرسازی و مسکن می‌گوید که این وزارت در گذشته نامی خوبی نداشته‌؛ اما درسه سال گذشته نظر به تلاش‌های جدی رهبری وزارت در بخش مبارزه با فساد اداری، نامی نیکی را در بین وزارت‌خانه‌ها به خود کسب کرده‌است.وزیر شهرسازی این سخن را در چهارمین نشست ملی شهری روز شنبه بیان کرد که با حضور محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، اعضای کابینه، مقام‌های دولتی و شماری از شهروندان در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود.

وزیر شهرسازی در این مراسم گفت که در چهارمین نشست ملی شهری، روی موضوعات مدیریت منابع آبی، محیط زیست، زلزله و حوادث طبیعی، اقتصاد، فرهنگ و زیربنا با اداره‌های مربوطه، نهادهای جامعۀ مدنی و شهروندان کشور بحث‌ و گفتگو خواهد شد.

آقای نادری گفت که سومین نشست ملی شهری داری دست‌آوردهای خوبی در عرصۀ پلان‌گذاری شهری، قوانین و مقررات، پلان راه‌بردی برای ولایت‌ها و در زمینۀ تهیۀ مسکن مورد نیاز کشور، داشته‌است.

او در این مراسم خاطر نشان ساخت که هنوز کمبود مسکن معیاری به شهروندان کشور یکی از چالش‌های عمدۀ دولت است، اما افزود که برای حل این مشکل، ۳۰ هزار واحد مسکونی کار شان ختم ویا هم در آیندۀ نزدیک به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

وزیر شهرسازی در این نشست، از شهرداران شهرهای مهترلام، قلعه‌نو  گردیز، میمنه، چاریکار، قندهار  لشکرگاه و خوست به‌خاطر کارکردهای‌شان در قسمت پاکی‌ شهر، مبارزه با فساد و مبارزه با غصب زمین قدردانی کرد.

از سویی هم، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور می‌گوید، تازمانی که هر فرد خود را در مقام شهروند قرار ندهد شهر به پاکی نخواهد رسید و افزود که این نیازمند درک درست از فرهنگ شهرنشینی در کشور است.

رئیس جمهوری در بخش دیگر از سخنانش بر قابل قبول نبودن کیفیت و قیمت واحدهای مسکونی در کشور برای دولت سخن زد و گفت، باید کیفیت درساخت مسکن‌ها بالا برده شود و قیمت آن پایین آید.

محمداشرف غنی خطاب به اداره‌های دولتی گفت: که آنان باید در ساخت پروژه‌های ساختمانی‌شان، استفاده از تولیدات داخلی را در اولویت کاری شان قرار دهد.

آقای غنی بر متمرکز نبودن توجه دولت تنها بالای کابل، پایتخت افغانستان تډکید کرد و بیان داشت که برنامۀ میثاق شهروندی سرتاسر افغانستان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

او خاطر نشان ساخت که سیستم شورای عالی شهرداری کشور قابل قبول نیست و دستور داد تا تغییرات جدی در آن آید و هم‌چنان افزود که قانون شهرداری به زودی تکمیل و همه‌گانی خواهد شد.

رئیس جمهور کشور از عدم فکر مدیریت منابع آب و غصب زمین در جریان سال‌های گذشته به شدت انتقاد نمود و علاوه کرد که کارهای خوبی در عرصۀ مدریت آب در سه سال گذشته صورت گرفته و زمین‌های غصب شده نیز به خزانۀ دولت برگردانیده خواهند شد.

رئیس جمهور کشور در اخیر این مراسم، به سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن، مدال دولتی غازی وزیر محمد اکبرخان را به پاس خدماتش در عرصه سکتور شهری اعطا کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha