صفحه اصلی | anis | گزارش | دگرمن محمد شاپور خان شریف یار: قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل تدابیر امنیتی روز عاشورای حسینی را در سطح ولایت کابل اتخاذ نموده است

دگرمن محمد شاپور خان شریف یار: قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل تدابیر امنیتی روز عاشورای حسینی را در سطح ولایت کابل اتخاذ نموده است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دگرمن محمد شاپور خان شریف یار:  قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل تدابیر امنیتی روز عاشورای حسینی را در سطح ولایت کابل اتخاذ نموده است

مخالفان دولت جمهوری اسلامی افغانستان بار، بار تهدید کردند که در مساجد، تکایا، و شفاخانة ها انتحار و انفجار نماید خبرنگار روزنامه ملی انیس پیرامون تدابیر امنیتی دهم محرم الحرام یعنی روز عاشورای حسینی را با دگرمن محمد شاپور خان شریف یار آمر ارتباطات ستراتیژیک و امور عامه قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل مصاحبه یی انجام داده که به نشر سپرده می شود.

دگر من محمد شاپور خان شریف یار امر ارتباطات ستراتیژیک قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل پیرامون تدابیر امنیتی عاشورای حسینی گفت: محرم ماه قیام، ماه ایثار و قربانی و ماه پیروزی خون برشمشیر و ماه شهادت سرور آزادگان جهان حضرت امام حسین«رض» است بدین وسیله قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل که منحیث هماهنگ کننده تمامی نیروهای امنیتی تحت یک قومنده واحد که متشکل از زون 101 آسمایی، فرقه 111 کابل و ریاست امنیت ملی کابل می باشد توانسته با ایجاد یک پلان بسیار منظم تدابیر امنیتی ماه محرم، روز عاشورا حسینی در سطح ولایت کابل تدابیر خوبی را اتخاذ نمایند که خوشبختانه تمام جوانان، جامعه مدنی، علما گرام و متنفذین قومی با نیروهای امنیتی شان هماهنگ هستند، ما توانستیم مساجد که در نقاط مختلف شهر کابل وجود دارد این بار با افراز تدابیر امنیتی بسیار خوب با هماهنگی کامل با مردم محل ایجاد نماییم.

آقای دگرمن شریف یار، با ایزاد سخنانش گفت: چیک پاینت ها و گزمه های سیار ما، در نقاط مختلف شهر کابل و ولسوالی های مربوط به کابل ایجاد و توظیف شدند تا جلو افراد مخرب، شریر و مشکوک بداخل شهر کابل نشود همچنان جوانان ما کمر همت بستند تا، با نیروهای امنیتی نسبت به سالهای قبل همکاری همه جانبه داشته باشد تا در مساجد و تکایای شهر کابل به خاطر شناسایی افراد بیگانه همکاری نمایند تا ما بتوانیم امسال با تدابیر امنیتی خوب محافل روز عاشورای حسینی را برگزار نماییم.

پرسش: مخالفان دولت جمهوری اسلامی افغانستان تهدید کرده در اماکن مقدس، مساجد و تکایا شهر کابل انتحار و انفجار نمایند تدابیر امنیتی قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل بخاطر دفع ترد حملات دشمن چیست؟

پاسخ: به همه گان معلوم است که دشمن به هیچ کسی رحم نکرده و نمی کند. مخالفان دولت ج.ا.ا نه با اطفال معصوم نه با موسفیدان نه با جوانان و نه هم با اماکن مقدس صله رحمی ندارد و همیشه حملات بزدلانه خود را با همین قشر، ظالمانه انجام داده و تا جای که توانستند بیرحمانه انفجار و انتحار کردند مثل که در مسجد امام زمان در خیرخانه مینه و چند سال قبل در زیارت ابوالفضل و شفاخانه چهارصد بستر انجام دادند که به ده ها و صدها تن افراد بی گناه کشته و زخمی شدند.

دگرمن محمد شاپور شریف یار گفت: قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل با ارگان های امنیتی پولیس ملی و امنیت ملی همکاری بیدریغ را رو یدست گرفتیم و پلان گذاری کردیم تا ما بتوانیم مراسم گرامیداشت از روز های عاشورای حسینی را در فضای امن و صلح آمیز با انجام برسانم ولی بازهم ما تقاضا مند همکاری های بیشتر مردم خویش هستیم تا در شناسایی افراد مشکوک با نیروهای امنیتی مانند همیشه بیشتر همکاری کنند تا ما توانسته باشیم دشمنان قسم خورده را نگذاریم به اهداف شوم، نا روا و کشتار بی رحمانه و عام مردم مسلمان ما برسند.

آمر ارتباطات ستراتیژیک قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل پیرامون تطبیق حکم رئیس جمهور اسلامی افغانستان در مورد پاکسازی وسایط شیشه سیاه که فرزندان تجار ملی و صرافان سرای شهزاده را بار بار اختطاف نموده گفت: به واقعیت که وسایط شیشه سیاه یکی از چالشهای است که فراه راه تأمین امنیت ولایت کابل محسوب می شود بدین وسیله قوماندانی عمومی گارنیزیون شهر کابل بارها تدابیر گرفته و بالاتر از هزارها عراده وسایط که فلم های شیشه سیاه داشتند و از آن سوء استفاده می کردند پاک سازی کردیم. اکنون پلان عمده ای که ما در زمینه داریم منبع اصلی اکمال فلم های شیه سیاه را در شهر کابل بخشکانیم تا منبعد فلم های شیشه سیاه در کابل اکمال نشود. کنون مطبوعات در جریان هستند که هفته گذشته قوماندانی زون 101 آسمایی یکتعداد تجهیزات زیاد را با البسه باب نظامی از شهر کابل جمعآوری کردند. امیدوار هستیم که این پروسه ما به موفقیت بیانجامد تا ما بتوانیم تمامی تجهیزات نظامی که در شهر کابل آزادنه به فروش می رسد آنرا جمعآوری نمایم تا باشد که یک قدم به پیش برویم بطرف امنیت شدن شهر کابل.

پرسش: شما قبلاً هم پیرامون سؤ استفاده از یونفورم نظامی اعلامیه های را به نشر رسانیده بودید در تطبیق آن چه اقدامات صورت گرفته است؟

پاسخ: قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل تعداد زیادی از افراد که از یونفورم نظامی سو استفاده و در شهر کابل گشت و گزار می کردند دستگیر، توصیه ، سرزنش ویکی دو روز در نظارت خانه قید شان کردیم اکنون تعداد این گونه افراد استفاده جو کاهش یافته. ولی مشکل عمده در حصه فروش تجهیزات نظامی که در شهر کابل آزادانه به فروش رسانیده می شود در زمینه مقامات ذیصلاح تصمیم گرفتند که چطور ما بتوانیم همین تجهیزات نظامی که در شهر کابل موجود است. و طوری آزادانه به فروش می رسد جمعآوری نماییم. وقتیکه تصمیم اتخاذ گردید بعداً قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل بازهم در جمعآوری آن اقدام می کند.

دگر من محمد شاپور شریف یار در اخیر سخنانش گفت: ما امید وار هستیم تدابیر امنیتی که پیرامون روز عاشورای حسینی گرفته شده است ما شاهد هیچگونه حوادث ناگوار در کابل نباشیم. و همزمان تقاضای ما از شهروندان کابل اینست تا با نیروهای امنیتی شان همکار شدند و تازمانی که مردم با نیروهای امنیتی خود همکاری نداشته باشند. در شناسایی دشمن موفقیت از آن  ما نخواهد بود.

اختر محمد اکاخیل 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha