صفحه اصلی | anis | گزارش | متقاعدین: ریاست خزینة تقاعد باید حقوق ما را به وقت معیین حواله نماید

متقاعدین: ریاست خزینة تقاعد باید حقوق ما را به وقت معیین حواله نماید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
متقاعدین: ریاست خزینة تقاعد باید حقوق ما را به وقت معیین حواله نماید

متقاعدین با سپری کردن مدت زمان معین خدمت، انتظار دارند برای دریافت حقوق بازنشتگی شان تسهیلات لازم برایشان فراهم گردیده و از سرگردانی و رفت و آمد بی نتیجه شان به بانک و ریاست خزینه تقاعد جلوگیری به عمل آید. ولی برعکس در هنگام دریافت حقوق شان چندبار به بانکها و ریاست خزینة تقاعد سرگردان می شوند تا بعد از انتظار زیاد حقوق شان را دریافت نمایند. خبرنگار روزنامة ملی انیس در این مورد گزارش را تهیه نموده است که تقدیم می گردد.

عبدالباقی کارمند متقاعد ریاست زراعت گفت: حقوق تقاعد ما از ماه قوس سال 1395 تااکنون اجرا نشده مسئولین وعده می دهند که امروز و فردا حقوق شما اجرا می‏شود. درماه جدی بایومتریک شدیم کارت میوند بانک اخذ نمودیم، ولی می گویند که دهم ماه جاری بیایید تقاعد خویش را بگیرید.

تقاضای ما از دولت و ریاست خزینة تقاعد اینست که حقوق ما را در وقت و زمان معین آن حواله نمایند.

نیاز محمد یکتن از متقاعدین ریاست معدن کرکر ولایت بغلان در مورد بدست آوردن حقوق تقاعد خویش چنین توضیحات داده گفت: سه روز می شود که از ولایت بغلان به مرکز آمدم تقاعد سال 1393 را تا الحال نگرفتم و کارت میوند بانک را هم اخذ نمودیم مسئولین خزینة تقاعد میگویند که تابه حال حقوق شما حواله نشده، همچنان پول تقاعد سال 1396 هم تا فعلاً حواله نشده است.

سید احمد شاه دگروال متقاعد وزارت دفاع ملی گفت: توزیع حقوق متقاعدین نظر به سالهای گذشته شفاف و بهتر شده و گفته بودند که بریدمن و رتبه پائین را در ابتدای جدول قرار بدهند به خاطریکه اقتصاد شان خوب نیست ولی متأسفانه نواقص موجود است که جنرال های متقاعد را پیشتر گرفتند جدول ها نصب شده و نوبت ما از تاریخ 13 جوزا سال 1396 الی 18 جوزا سال 1396 می باشد که از طریق میوند بانک حقوق خویشرا بدست بیاوریم.

عبدالقادر که به خاطر دریافت حقوق تقاعد پدرش به ریاست خزینة تقاعد مراجعه نموده بود گفت: پدرم متقاعد وزارت دفاع ملی است برای طی مراحل عریضه ام چند روز انتظار کشیدم خواست ما از مسئولان ریاست خیزنة تقاعد اینست که در طی مراحل کار های متقاعدین توجه جدی نمایند.

زیر گل یکتن دیگر از متقاعدین وزارت ارشاد حج و اوقاف چنین گفت: برای دریافت حقوق تقاعدی باید روز ها منتظر ماندگاهی یک بهانه و گاهی دیگر بهانه را پیش میکنند بودجه نیست یا بانک بروید از این قبیل وعده ها خواست ما از مسئولان اینست که حقوق تقاعدی به وقت و زمانش اجرا گردد از سرگردانی زیاد رهایی یابیم.

 گل محمد منتظر رئیس ریاست خزینة تقاعد جهت شفافیت توزیع حقوق متقاعدین چنین میگوید: از سال 1394 به این طرف سیستم توزیع حقوق متقاعدین کمپیوترایز و بایومتریک شده و مطابق به سیستم جدید حقوق متقاعدین از طریق بانک های خصوصی حواله می شود.

فعلاً به کابل بانک و میوند بانک جهت پرداخت حقوق متقاعدین قرار داد نمودیم میتوانند از آن طریق حقوق خویش را بدست آورند. 

آقای منتظر در رابطه به پروسیجر کاری ریاست خزینة تقاعد گفت: به شعبات منزل دوم و سوم ثبت و محاسبه اختصاص داده شده و سهولت های که به متقاعدین نیاز است درمنزل اول فراهم ساختیم در شعبه پذیرش هم اسناد مربوط بطور آنلاین تسلیم گردیده درصورتیکه عرایض کدام مشکل میداشته باشد سکرتریت مربوط حل کرده و همچنین بخش محاسبات و خدماتی نیز در منزل اول قرار دارد.

وی افزود: جهت شفافیت امور کاری در شعبات مربوط همه عیار به کمره های نظارتی و امنیتی است تا از سو استفاده آزار اذیت مراجعین جلوگیری به عمل آید.

دروازة منزل سوم و چهارم رابخاطر مسدود نمودیم که مامورین و کارمندان ریاست خزینة تقاعد با مراجعین تماس نگیرند در کنار ریاست عمومی خزینة تقاعد و نمایندگی در ولایات داریم که مربوط مدیریت تقاعد و ریاست کار امور اجتماعی است وبودجه تقاعد وهمه کتابچه اسناد مربوطه ارسال با طی مراحل ثبت نام در دفتر مرکزی حقوق شان به طور آنلاین حواله میگردد. در موجودیت سیستم قلمی قبلاً پرداخت حقوق متقاعدین اشتباهات رخ می داد.

رئیس ریاست خزینه تقاعد گفت: عمده ترین مشکل این اداره عدم اجرای تخصیص به موقع آن است که تقریباً 19000 متقاعد از حقوق خویش ماندند و یکسال انتظار کشیدند بالآخره درماه قوس تخصیص آمده نوبت شان رسید که فعلاً مشکلات تا اندازه زیاد گردیده است.

در اوایل سال مالی 1396 وزارت مالیه وعده نموده حقوق امتیازات متقاعدین را اجرا مینماید و متقاعدین خوشبختانه حقوق خود را دریافت کردند.

آقای منتظر پیامش را چنین بیان داشت: ازاینکه سیستم جدید است حوصله مندی متقاعدین را میخواهم همه قابل احترام اند مطابق به تقویم نصب شده در زمان معین به بانک های مربوط مراجعه نمایند حقوق شان مستقیماً به حساب بانکی شان حواله می‏شود.

اگر کدام مشکل دیگر ایجاد می‏شود کارمندان این ریاست درخدمت قرار دارند.

محمد نعیم «نوابی»

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha