صفحه اصلی | anis | گزارش | مردم: صفوف نیروهای امنیتی را از خاینین و مفسدین پاک سازید

مردم: صفوف نیروهای امنیتی را از خاینین و مفسدین پاک سازید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مردم: صفوف نیروهای امنیتی را از خاینین و مفسدین پاک سازید

تروریستان و دهشت افگنان سیاه دل یک بار دیگر جنایت بزرگ، هولناک و نابخشودنی تروریستی را در مسجد جامع مرکز قوماندانی قول اردوی 209 شاهین در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ به تاریخ اول ثور انجام داده و چهرة اصلی و عمل غیر انسانی و اسلامی شانرا به نمایش گذاشتند و ثابت ساختند که در جبهات توان رویارویی با نیروهای امنیتی ما را ندارند. بناءً بزدلانه و جبونانه دست به ترور مدافعان راستین میهن می زنند با اعلام عزای ملی به روز یکشنبه از سوی رهبری دولت و حکومت وحدت ملی و برپایی مراسم فاتحه خوانی در مساجد و غمشریکی با خانواده های قربانیان، عده یی از هموطنان ما دیدگاه های شانرا به خبرنگار روزنامة ملی انیس چنین بیان داشتند.

گل محمد باشندة کابل: از قتل و خونریزی، به ستوه آمده ایم. دشمنان خاک و مردم ما به اشارة استخبارات منطقوی و جهانی از هیچ حیله و نیرنگ کشتار دسته جمعی دریغ نکرده و نخواهند کرد. مردم افغانستان هر روز جنازه بردوش است و دشمنان دین و اسلام این همه ظلم را برما روامیدارند چنانکه به شهادت رسانیدن  از 150 جوان افسر و سرباز که مصروف ادای نماز بودند ناجوانمردانه بوده این عمل شان از نظر اسلام و انسان مردود است. خواست ما از دولت این است که به فرزندان این کشور دل بسوزاند تروریست و انتحاری را که گرفتار میکنند در ملای عام اعدام کرده به جزای اعمال شان برسانند. هنوز خون های ریخته شده شفاخانه 400 بستر نخشکیده که جوانان بی گناه مسلمان و حافظ خاک و وطن ما قربانی شدند. از مخالفین میخواهم که از خدا«ج» و روز بازپرس بترسند، خدا قتل مسلمان را حرام دانسته اعمال خودرا به ناحق اسلامی توجیه نکنند از ظلم و وحشت دست بردارند. مسلمان کشی بس است. تا کی به اشاره حلقات بیرونی و استخباراتی خون ما ریخته، خانه و کاشانه ما ویران گردد.

حمیدالله باشنده دیگر کابل میگوید: از حکومت میخواهیم که به دشمنان مردم ترحم نکند و خود را در ماتم خانواده هایی که فرزندان عزیز شانرا از دست دادند شریک دانسته به شهدا جنت برین برای بازماندگانشان صبر جمیل و برای زخمیان قول اردوی شاهین شفای عاجل استدعا می دارم و به دشمنان خاک و کشور خود هشدار میدهیم. دفاع از خاک و کشور وجیبه فرد فرد کشور است. سنگر دفاع از خاک و کشور خالی نخواهد ماند و شما نیز به اهداف شوم و غیر اسلامی تان با این همه قساوت و سنگدلی نخواهید رسید. زیرا همه، چه پیرچه جوان از کشور دفاع خواهیم نمود این نشان دهندة جبونی دشمن است که چگونه از عقب به اصطلاح «وار» میکند. درحالی که توان رویا رویی را ندارد. بناءً از دولت و حکومت میخواهیم تا با تقویت سیستم استخباراتی و کشفی در ارگان های دفاعی و امنیتی از عمال نفوذی دشمنان مردم جلوگیری نماید تا در آینده شاهد یک چنین حوادث دلخراش و خونین نباشیم که دشمن از عقب ما را هدف قرار دهد.

گلاجان صافی افسر متقاعد وزارت امور داخله میگوید: 35 سال افتخار خدمت صادقانه را در وزارت داخله دارم. به نظر من حمله بزدلانه طالبان بر افسران و سربازان قول اردوی 209 شاهین که حین ادای نماز جمعه بودند کار دشمنان افغانستان به اشاره بیگانگان است که با سازماندهی دستگاه های استخباراتی جهنمی بیرونی به راه انداخته شده بود. ولی راه یافتن تروریستان به مقر این قول اردو بدون همکاری نفوذی مفسدین فسادپیشه غیر ممکن بود گذشتن از قراول ها بدون امر قوماندانی و نوکریوال ناممکن است. منحیث یک افسر سابقه دار در این امر معامله گری را به درجه اول دخیل می دانم پیام به تمام سربازان، افسران و خورد ضابطان قطعات اردو، پولیس و امنیت ملی اینست که بیدار باشند همچو شیر بجنگید روحیه و مورال شانرا از دست نداده بدانند که دشمن توان رویارویی و جنگیدن را درخود ندیدند. از عقب خنجر میزند.

وطن و خاک بالای ما حق دارد اگر شهید میشویم افتخار بزرگ را کمایی کرده ایم از مسئولان نهادهای امنیتی دولت و حکومت میخواهیم که جلو فساد پیشه گان و معامله گران را گرفته ضوابط را اصل قرار دهد نه رابطه های قومی و سمتی و گروهی را. صفوف مدافعین خاک و کشور را از وجود خاینین پاک بسازند. برای شهدا جنت برین و برای بازماندگانشان صبر جمیل استدعا داریم. فرزند شجاع کشور! خونت بی جواب نخواهد ماند!

جمیله ظاهری یکتن از مادران داغدیده میگویند:

دشمنان خاک و کشورما از سالیان درازی است که همواره فرزندان ما را شهید و مجروح و تعداد زیادی
مادران را بی سرپرست، زنان را بیوه و اطفال شانرا یتیم ساخته اند. افغانستان سرزمین شهدای گمنام است که هر روز به شمار شان افزوده میشود. خواست ما از دولت و حکومت تأمین امن و آرامی در کشور است و از مخالفین مسلح دولت می خواهم که برادر کشی را بس کنید. بازوی خود را به دست خود قطع نسازید. مسلمان هیچگاهی مسلمان دیگررا نمی کشد. ولی شما با قسی القلبی تمام بر خون آشام بودن تان افتخار کرده خانه و کاشانه خود را ویران می کنید تا باداران تان خشنود گردند.

جنگ بس است. از خداوند«ج» استدعا داریم که به حرمت خون ریخته شده شهدای گلگون کفن افغانستان دشمنان ما را نابود و به خانواده های قربانیان صبر و استقامت نصیب گرداند.

یکتن دیگر از شهروندان کابل که از گرفتن نام خود ابا ورزید چنین میگوید: طالبان گروه خوارج اند. زیرا خوارج نیز از شهید ساختن خلفای راشده حین ادای نماز دریغ نورزید زیرا قرائت های منفی از دین داشتند. امروز اگر در حین ادای نماز شمار بزرگی شهید و زخمی میشوند. از دست پیروان خوارج میشوند. درغیر آن کشتن مسلمان در دین اسلام توجیه ندارد. اینها به زعم خود توجیه میکنند که قهرمان اند. بدانند که این
اعمال شان در نزد خدا«ج» و رسولش پنهان نمانده نفرین دنیا و آخرت را نصیب خواهند شد. از دولت میخواهیم در دکترین نظامی خود تجدید نظر کند. همه برای حفاظت خاک و کشور که وجیبه ملی ما است دست حمایت به هم دهیم.  

حامده صدیقی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha