صفحه اصلی | anis | گزارش | در سمنگان امتحان رقابتی برگزار گردید

در سمنگان امتحان رقابتی برگزار گردید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
در سمنگان امتحان رقابتی برگزار گردید

اگر آزمونی در کار نباشد آموزش و پرورش ارزش ندارد. سویه استعدادهیچ دانش آموزو دانشجو چه در جریان تحصیل و چه پس ازفراغت از رشته مربوطه تثبیت نمی شود . آن وقت دوغ همه شیرین است وبس.

عبدالحفیظ خلیل : مشاور روابط عامه دروزارت معارف ج.ا.ا. و رئیس هیئت ممتحن موظف شده در سمنگان ، پیرامون اخذ امتحانات ویژه استخدام معلمین برای مکاتب،شهر و دهات، درسطح ولایت سمنگان  برگزار شده بود. طی فشرده مصاحبه مطبوعاتی توضیح داده گفت: برای احراز 200 بست خالی مجموعا 933 تن مشمول آزمون رقابتی برای احراز آموزگاری شدند که اعم فارغ صنف 14 و 16 میباشند مشمول آزمون رقابتی استند. هدف ازاین اخذ امتحان همانا تثبیت درجه استعداد و سویه اندوخته های علمی هریک از فارغان رشته های مربوطه، مشمولین داوطلبان آزمون استند. تا بایسته ها وشایسته ها منحیث معلم (متخصص، مجرب ومتعهد( برای معارف سمنگان پس از طی مراحل قانونی اقبال تقرر را حاصل نمایند.

وی اذعان داشت که حسب شرح ذیل مشمولین در11 رشته مختلف امتحان
می دهند

وابلاغ نتایج تافرجام حمل 1396 میباشد. وفقط 3 روز ویژه تجدید نظر است وبس.

در رشته ریاضی، فزیک، کیمیا 208 تن ذکور و اناث مشمول آزمون اند.

در ... بیولوژی 250 تن ذکور و اناث ...

در ... دری، پشتو، انگلیسی 235 تن ذکور و اناث ...

در ... علوم اسلامی، تاریخ، اجتماعیات 240 تن ...

گفتنی است که مجموعاً طی 4 روز متوالی اخذ امتحانات را احتوا مینماید.

فیروزالدین ثاقب: سرپرست ریاست معارف سمنگان توضیح داد مجموع از استخدام و تقرر معلمین در سطح معارف سمنگان همانا اولویت های قانونی  سپردن کار به اهل کار است وبس. زیرا معلمین واستادان معماران استعداد های معنوی تعلیم و تربیت در مکاتب، مدارس و دانشگاه ها استند. که ارمغان جامع را در فرجام به جامعه ارائه میدهند. تا اهلیت، لیاقت وشایسته گی ویژه هر یک از خود کار و وظایف محوله قاتونی را به وجه احسن به منصة اجرا قرار دهند.

شایان تذکار است که 8 تن در ترکیب هیئت ممتحن اعم از: مسئولان بخش های  معارف سمنگان، مقام وزارت معارف، شورای ولایتی سمنگان جامعه مدنی و منابع بشری.

شمس الحق رضوان: نماینده مقام ولایت سمنگان. شفیع الله منطقی  نماینده کمیسون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی  سمنگان. و مسئولین امنیتی نیز باحضور بیداروفعال در مساعی مشترک  فضای مصون را درحاکمیت قانون بیمه کرده بودند. روحیه سالم نظم وانظباط عام المنفعه مطلوبیت، همگانی بوده که در محوطه سالون ورزشگاه سمنگان برنامه آزمون مربوط برگزار گردید. ازچگونگی حفظ و رعایت تعمیل مولفه های بزرگ اعم از:(شفافیت، عدالت، نشانی شد مزین بامهروامضا در قید زمان و مکان سالون امتحان، شماره گذاری و تعمیل کتنگ درهنگام مشاهدات جمعی عینی گروه ممتحن ذیصلاح، غرض تثبیت صحت وسقم جوابات به سوالات مربوط، در امتحان تحریری و تقریری از راهکار آزمون متذکره حضور ناظر داشت.

فیروز ثاقب: وضاحت داد که اغلب بست های کمبود (خالی ) همانا در ولسوالی( دره صوف بالا و پایین و روئی دو آب )می باشد. که دارد از مجموع کامیاب شده ها منحیث معلم در مکاتب مربوط ولسوالی های متذکره پس از طی مراحل کامل حصول استخدام وتقرر رسماً توظیف میگردند. تا 15 در صد معلمین داوطلب ایفای وظیفه همانا از بخش اناث استند که نوید مسرت و مثمریت را نهفته در خود دارند. جسورانه افتخار تدریس را در بابت تعلیم وتربیت فرزندان ملت و میهن در عمل دارند.

وجیه آریا: فارغ صنف 16 رشته ریاضی از دانشکده تعلیم وتربیه سمنگان که از جمله مشمولین امتحان بود با اطمینان خاطر و سرور با داشتن مجموعه از اندوخته های علمی دوران دانشجویی اش ; بیان داشت با توسل به (علم وعمل، عقل وعقیده) کامیابی اش را تا 99 در صد محتمل میداند. پس از اقبال تقرر اش آماده است تا در یکی از مکاتب مربوط در شهر ایبک یا در یکی از مکاتب مربوط در ولسوالی دره صوف افتخار تدریس را حاصل کند.

فرشته سمنگانی: استاد رشته روان شناسی دانشکده تعلیم وتربیه در دانشگاه سمنگان و عضو هیئت ممتحن پیرامون چگونگی وضعیت فکری وفزیکی حالات روانی مشمولین امتحان در سمنگان سیراشتیاق به دانش آموزی و دانشجویی روبه افزایش است .

 (ابو علی سینا بلخی ) : ملاک تثبیت سطح و سویه کمی و کیفی استعداد های فکری وفزیکی هر یک از منابع و پدیده ها را همانا فقط حاصل آزمون دقیق و جامع می دانست که مطلوبیت اشد آن ضرورت است. وی با تفسیر و توجیه ویژه عنوان کرد که دارد در اغلب موارد (واژه) امتحان دهی ، اضطراب روحی و روانی طبیعی اش اثرات بالای افراد مربوط طور پیدا و پنهان بروز میکند.فقط حفظ ثبات و شجاعت عقل سلیم و اراده سالم هر یک از افراد در کارزار (رزم و بزم(  در  مهار اضطراب روانی مؤثر است.

این در حالیست که موجودیت انواع مختلف فساد گسترده همچو سرطان ساری دارد همه ارزش های معتبر فرهنگ مادی و معنوی ملت و میهن مقدس مان افغانستان‎را به تدریج تباه می کند.

مستند های همچون مشت نمونه خرمن ذیل را پدید آورده است.

1- فرار مغز های متفکر از افغانستان.

2- اوج نرخ بیکاری های نیروهای کار فکری وفزیکی منابع انسانی در 4 فصل سال.

3- افزایش جلب و جذب صفوف مخالفین مسلح ضد دولت و ملت.

4- رکود بنیه اقتصاد ملی.

5- فرار ثروت های معتبر پرارزش منقول اقتصادی، تجارتی،صنعتی  زراعتی و...

6- اعمال نفوذ ارباب های زر، زور وتزویردر استخدام وتقرری ها در دستگاه حکومت و دولت.

7- اولویت دادن به روابط، نه برضوابط و بده و بستان.  

ظاهر آرین

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha