صفحه اصلی | anis | ولایات | اخــبار ولایـــتی

اخــبار ولایـــتی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

نود و سه هراس افگن در غزنی کشته شدند

نود و سه هراس افگن در ولسوالی اندر ولایت غزنی کشته شدند.

انجنیر عبدالکریم متین والی غزنی دیروز در یک نشست مشترک خبری با جنرال اسدالله شیرزاد قوماندان 303 زون سپین غر، گفت که نود و سه هراس افگن در ولسوالی اندر غزنی کشته شدند و ده ها تن دیگر زخم برداشتند.

والی غزنی گفت در بین کشته شدگان مولوی انس، مولوی هجران و مولوی بدری و چندین قوماندان دیگر مخالفان مسلح شامل می باشند.

والی غزنی از کشته شدن پانزده کوماندوی پاکستانی در حمله بالای ولسوالی اندر غزنی نیز خبر داد و گفت که پنج تن از آنها همچنان بازداشت شدند.وی علاوه کرد که در این حمله شش عراده موتر و شانزده موترسایکل دشمن از بین برده شد.

انجنیر عبدالکریم متین در این نشست خبری گفت که در حمله گروه طالبان بالای ولسوالی اندر بیست و دو نظامیان افغان به شهادت رسیدند و بیست نظامی دیگر زخم برداشتند.

وی افزود که کار بازسازی تعمیر ولسوالی و قومندانی و بعضی ادارات دیگر ولسوالی اندر که در حمله طالبان مسلح تخریب شده بود، به زودی آغاز می شود.

در این نشست خبری، جنرال اسدالله شیرزاد قوماندان 303 زون سپین غر گفت که طالبان قصد داشتن با تصرف ولسوالی اندر سایر ولسوالی ها را در ادارۀ خود درآورند که به هدف شوم شان نرسیدن و از سوی نظامیان افغان سرکوب شدند. وی افزود که وضعیت امنیتی در ولسوالی اندر زیر اداره نظامیان افغان قرار دارد.

***

کشف محموله  بزرگ مواد مخدردرننگرهار

یک محموله بزرگ مواد مخدر در ولایت ننگرهار کشف شد.ازاین محموله که درحال انتقال به بازار مارکو درمسیر بزرگ راه جلال آباد  کابل بود ، یک هزارو پنج صد کیلوگرام چرس به دست آمده است.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس باخترگفت که مرد بازداشت شده بسته های مواد مخدر را به گونه ماهرانه یی درزیر بار در یک تراکتور جاسازی کرده بود ومی خواست آن را به بازار مارکو انتقال دهد.اوتایید کرد که ازاین محموله یک هزار و پنج صد کیلوگرام چرس به دست آمده است.بازارمارکو در بزرگ راه جلال آباد – گذرگاه تورخم به مکان امن کاروبار مواد مخدر درافغانستان تبدیل شده است طوری که بیشتر قاچاقبران ازگوشه کنار کشور مواد مخدر را به این بازار می رسانند و از آنجا به پاکستان انتقال می دهند.

***

تلفات طالبان در تازه ترین حمله های نظامیان برمواضع شان درهلمند

بیست وشش طالب مسلح درجریان یک رشته حمله های هوایی و زمینی نظامیان درولایت هلمند کشته شدند.

این حمله ها شب گذشته تا بامداد دیروز برمواضع طالبان در ولسوالی های گرشک و سنگین وحومه شهرلشکرگاه انجام شده است.یک قوماندان اردوی ملی درجنوب کشور به آژانس باخترگفت که دراین حمله های هوایی وزمینی بیست وشش طالب مسلح  کشته شدند .اوگفت که دراین حمله ها چندین مخفیگاه طالبان با همه سازوبرگ های جنگی شان ویران شدو به نظامیان و روستا نشینان آسبیب نرسیده است.

***

یک مرکز آموزشی طالبان در سرپل از بین رفت

یک مرکز آموزشی طالبان در ولایت سرپل شب گذشته از اثر حملات مکرر هوایی نیرو های امنیتی از بین رفت.

مل پاسوال خلیل الله دستیار قوماندان امنیه ولایت سرپل به آژانس باختر گفت ،که این مرکز آموزش نظامی طالبان در دره علف سفید مرکز آن ولایت زیر نام(غوند تعلیمی خیرمحمد خان مجاهد) دو سال قبل از سوی طالبان ایجاد شده بود.منبع افزود:که افراد طالبان از سوی شش نظامی باز نشسته پاکستانی وازبکستانی در بخش حملات ترورستی آموزش می دیدند.

***

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha