صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس‌جمهور غنی بر همآهنگی بیشتر کمیسیون مستقل انتخابات با نهادهای بین‌المللی تأکید ورزید

رئیس‌جمهور غنی بر همآهنگی بیشتر کمیسیون مستقل انتخابات با نهادهای بین‌المللی تأکید ورزید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس‌جمهور غنی بر همآهنگی بیشتر کمیسیون مستقل انتخابات با نهادهای بین‌المللی تأکید ورزید

به سلسلۀ جلسات همآهنگی روزپنجشنبه جلسۀ به‌منظور بحث روی موضوعات انتخابات به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ دایر گردید.

 به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین جلسه که برعلاوه مسئولین کمیسیون مستقل انتخابات، همکاران بین‌المللی نیز حضور داشتند، درخصوص پیشرفت پروسۀ ثبت‌نام رأی‌دهندگان، چگونگی استخدام مأمورین دائمی و موقت کمیسیون، روند آگاهی‌عامه، تأمین امنیت بهتر مراکز ثبت‌نام و توزیع تذکره بحث شد. رئیس‌جمهور غنی گفت که کارها در عرصۀ آمادگی انتخابات پیش‌رو باید سر وقت انجام شود و بحث امنیت مراکز ثبت‌نام در جلسه شورای امنیت ملی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد که باید میکانیزم دقیق جهت تشخیص عوامل مداخله وجود داشته‌باشد زیرا به گفتۀ او مداخله مطابق به قانون، جرم پنداشته می‌شود و هیچ‌فردی حق مداخله را در پروسه‌های انتخاباتی ندارد.

رئیس‌جمهور غنی بر همآهنگی بیشتر کمیسیون مستقل انتخابات با نهادهای بین‌المللی تأکید ورزیدگفت: با والیان و رؤسای پوهنتون‌ها بحث‌ها در زمینۀ تشویق مردم در روندهای انتخابات جریان دارد و با علمای کرام، احزاب سیاسی و جامعه‌مدنی نیز دراین خصوص مشوره و صحبت می‌شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha