صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس اجرائیه در کنفراس ملی رسانه‌ها: رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان است

رئیس اجرائیه در کنفراس ملی رسانه‌ها: رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه در کنفراس ملی رسانه‌ها: رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان است

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور، در کنفراس ملی رسانه‌ها که روز گذشته در کابل برگزار شده بود، گفت که رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان است و حکومت متعهد به حمایت و پشتیبانی از آن‌ها می‌باشد.

رئیس اجرائیه افغانستان به نیروهای امنیتی دستور داد که در هنگام تهیۀ گزارش با رسانه‌ها و خبرنگاران همکاری جدی نموده و سهولت‌های لازم را برای آنان فراهم سازد.

داکتر عبدالله عبدالله بیان داشت که رسانه‌ها و خبرنگاران در شرایط دشوار کار می‌کنند و ما با روحیۀ همکاری متقابل و نزدیک با هم به پیش خواهیم رفت.

داکتر عبدالله عبدالله افزود: درباره مصؤنیت کاری خبرنگاران، رسید‌گی به پرونده‌های قتل و خشونت علیه خبرنگاران و دست‌رسی به اطلاعات به‌گونۀ جدی اقدام می‌کند.رئیس اجرائیه کشور همچنان از رسانه‌ها خواست که در کار اطلاع‌رسانی حرفه‌یی برخورد کنند .برگزار کنندگان این کنفراس رسانه‌یی با سپاس‌گزاری از اشتراک و همکاری‌های همیشه‌گی رئیس اجرائیه گفتند: حکومت در بخش‌های زیادی سهولت ایجاد کرده است؛ اما هنوز مشکلات فراوان در زمینۀ مصؤنیت کاری خبرنگاران، مشکلات امنیتی، تهدید خبرنگاران و مراکز رسانه‌یی وجود دارد که باید حکومت در این زمنیه توجه جدی نماید. 

آنان اضافه کردند که هنوز بسیاری از پرونده‌های قتل و خشونت در برابر خبرنگاران بررسی نشده و عاملان آن نیز مجازات نگردیده است. سید آقا حسین فاضل سانچارکی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در این کنفرانس از آوردن اصلاحات لازم در کار رسانه‌ای و سهولت‌های چشم‌گیر برای فعالیت رسانه‌ها و کار خبرنگاران خبر داد.معین وزارت اطلاعات و فرهنگ افزود: مقرره‌های جدید تدوین شده که در آن به ساده‌سازی کار رسانه‌ای و تأسیس رسانه‌ها توجه شده و به مصؤنیت مراکز رسانه‌ای و خبرنگاران تمرکز جدی شده است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha