صفحه اصلی | anis | سیاست | داکترعبدالله عبدالله: حکومت متعهد است که در کار انتخابات مداخله نکند

داکترعبدالله عبدالله: حکومت متعهد است که در کار انتخابات مداخله نکند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
داکترعبدالله عبدالله: حکومت متعهد است که در کار انتخابات مداخله نکند

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان، دیروزبا حضور در لیسۀ نادریۀ کابل برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر خبر داد، بر بنیاد اعلام کمیسیون مستقل انتخابات، ثبت نام رأی‌دهند‌گان به منظور تهیۀ فهرست واجدان شرایط رأی‌دهی دیروز آغاز و در سه مرحله در سراسر افغانستان تطبیق خواهد شد.

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور گفت که ثبت‌ نام رأی‌دهند‌گان از جملۀ تعهدات ما در زمینۀ اصلاحات انتخاباتی بود.

رئیس اجرائیه کشور تأکید کرد که ثبت نام رأی‌دهنده‌گان به منظور شرکت در انتخابات پارلمانی، ریاست جمهوری، شورای ولایتی و شورای ولسوالی‌ها ضروری است و بدون ثبت نام کسی قادر به رأی‌دادن نخواهد بود.

داکتر عبدالله عبدالله خطاب به مردم گفت که در مرکزی ثبت نام کنید که بتوانید در انتخابات در همان مرکز رأی بدهید. یعنی یک فرد نمی‌تواند در یک مرکز ثبت نام کند و در مرکز دیگری رأی بدهد.

رئیس اجرائیه کشور افزود که ثبت نام رأی دهنده‌گان و در نتیجه تهیۀ فهرست واجدان شرایط رأی‌دهی، از تقلب و پرکردن صندوق‌ها جلوگیری خواهد کرد.

داکتر عبدالله عبدالله در پاسخ به پرسشی گفت که حکومت متعهد به برگزاری انتخابات است و انتخابات پارلمانی در 28 میزان برگزار خواهد شد.

رئیس اجرائیه کشور ابراز داشت که ناامنی در برخی مناطق در برابر پروسۀ انتخابات یک چالش است؛ اما نیروهای امنیتی در همکاری با مردم مصمم هستند که امنیت مراکز رأی‌دهی را تأمین کنند.

داکتر عبدالله عبدالله خاطر نشان ساخت که انتخابات یگانه گزینه به منظور تعیین سرنوشت شهروندان می‌باشد و حکومت متعهد است که در کار انتخابات مداخله نکند.

در ادامه، معاذالله دولتی، عضو کمیسیون انتخابات، ثبت نام رئیس اجرائیه و رهبری حکومت را نشان‌دهندۀ عزم راسخ حکومت و کمیسیون در راستای برگزاری انتخابات عنوان کرد.

دولتی افزود که ثبت نام رأی‌دهنده‌گان برای نخستین‌بار در افغانستان صورت می‌گیرد و از تقلب و رأی‌های «خیالی» جلوگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون انتخابات اضافه کرد که پس از ختم ثبت نام رأی‌دهنده‌گان، فهرست واجدان شرایط رأی دهی با مردم افغانستان در میان گذاشته خواهد شد.  دولتی تأکید ورزید که مردم مالکان اصلی پروسۀ انتخابات هستند و باید به مراکز ثبت نام حضور یابند. وی با تأکید از کارکنان کمیسیون انتخابات خواست که به گونۀ بی‌طرفانه و مسلکی وظایف شان را انجام دهند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha