صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس‌جمهور غنی : افغانستان در حال مبدل شدن به مرکز همکاری و چهار راه منطقه است

رئیس‌جمهور غنی : افغانستان در حال مبدل شدن به مرکز همکاری و چهار راه منطقه است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس‌جمهور غنی : افغانستان در حال مبدل شدن به مرکز همکاری و چهار راه منطقه است

محمداشرف غنی رئیس‌ جمهوری اسلامی افغانستان با هیئت ایالات متحدۀ امریکا به ریاست دکتر لیزا کورتیس رئیس دفتر شورای امنیت برای آسیای مرکزی و جنوبی در قصر گل‌خانه دیدار کرد.

بانو لیزا کورتیس برگزاری موفق‌آمیز کنفرانس پروسه کابل را به رئیس‌جمهور غنی و مردم افغانستان تبریک گفته و پیام‌های اساسی سخنان رئیس‌جمهور را در کنفرانس مذکور برای صلح و ثبات افغانستان مفید دانست. وی گفت که کشورش متعهد به تطبیق استراتیژی امریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی است  و از مذاکرات صلح بین‌الافغانی به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند. او افزود، ایالات متحدۀ امریکا هم‌چنان به همکاری‌هایش با افغانستان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در بخش‌های انکشافی و اقتصادی ادامه خواهدداد.رئیس‌‎جمهور غنی از اشتراک هیئت ایالات متحده امریکا در کنفرانس پروسه کابل تشکری کرد و گفت، استراتیژی امریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی فرصت‌های تغییر را  در منطقه ایجاد کرده است و باهمآهنگی و همکاری مشترک باید از این فرصت‌ها جهت تأمین امنیت، ثبات و توسعه اقتصادی در منطقه استفاده اعظمی صورت گیرد.

رئیس‌جمهور افزود، افغانستان به موقعیت قبلی خود در منطقه باز می‌گردد و درحال مبدل‌شدن به مرکز همکاری و چهار راه منطقه است که آغاز کار پروژه تاپی، تاپ و فایبر نوری نمونۀ بارز آن می‌باشد. وی افزود که منافع مشترک ملت‌ها و کشورها  برای حفظ تأمین امنیت، ثبات، رشد اقتصادی و مستحکم ‌شدن روابط دوستانه موثر می‌باشد. 

داکتر لیزا کورتیس از تلاش مردم و قربانی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه با تروریزم ستایش کرد و افزود، این نیروها تنها برای امنیت افغانستان نه بلکه برای امنیت، ثبات و دفاع منطقه و جهان می‌جنگند، پس باید در راستای مبارزه با تروریزم حمایت گسترده از آنان صورت گیرد.وی اضافه کرد که افغانستان نه تنها در زمینۀ مبارزه با تروریزم بلکه در راستای رشد اقتصادی، انکشافی، زیربنایی، اصلاحات، حاکمیت قانون، تامین حقوق زنان و بخش‌های دیگر نیز کامیابی و دستآوردهای خوبی دارد.رئیس‌جمهور غنی از کمک و همکاری‌های جامعه‌جهانی به ویژه ایالات متحده امریکا با افغانستان در زمینه‌های مختلف ستایش کرد و تصریح نمود که ما به حمایت مردم و متحدین بین‌المللی خود به صلح، ثبات و پیشرفت که خواست اساسی مردم ما است دست خواهیم یافت.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha