صفحه اصلی | anis | سیاست | محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی جریان دارد و اکنون فرصت برای نسل نوین است

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی جریان دارد و اکنون فرصت برای نسل نوین است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور:  اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی جریان دارد و اکنون فرصت برای نسل نوین است

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روزچهارشنبه در دیدار با منسوبین ارشد نیروهای ملی، امنیتی و دفاعی کشور، از قربانی‎ها و تلاش‎های آنها با اعطای مدال‎های عالی دولتی ستایش نمود.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا استاد اسدالله غضنفر مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی، فرامین اعطای مدال‌ها را قرائت کرد. در فرامین آمده‌است که بخاطر انجام وظایف محوله با اخلاص و صداقت در راستای دفاع از وطن، تأمین امنیت، مبارزه با تروریزم و تحکیم حاکمیت ملی افغانستان، مدال‌های عالی دولتی تفویض می‌گردد.

سپس، رئیس‌جمهور کشور مدال‌های عالی دولتی را به پنج تن از منسوبین قوای عملیات‌های خاص (جیساک) دو تن از منسوبین مرکز ملی نصرت، دو تن از منسوبین قول‌اردوی قوای هوایی، دو تن از منسوبین قوماندانی عمومی قطعه خاص پولیس و شش تن از منسوبین وزارت دفاع ملی تفویض نمود. رئیس‌جمهورکشور در صحبتی خطاب به این نیروها گفت: شما نزد من و مردم افغانستان خاص هستید و به شما افتخار می‌کنیم. امروز روز خاص است برای من زیرا به سیمای هریک‌تان، تدبیر، شجاعت، دلیری، پیروزی، بقا و وقار افغانستان دیده می‌شود. وی افزود که شما نمونه از تداوم و بقای افغانستان هستید، دشمنان کشور بدانند که هریک شما برعکس آنان، جهت نابودی و سرکوبی تروریستان، شجاعانه اقدام می‌کنید و شما مبیین اراده ملی افغانستان هستید.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور خاطرنشان‌ساخت که در سه‌سال گذشته من هر لحظه تلاش ورزیده‌ام تا شما بیشتر تقویت و آماده شوید و قلب من همواره برای پیروزی شما تپیده است. وی افزود: قوای هوایی ما در این سه سال به مرحله بلوغ رسیده‌اند و اکنون عملیات‌های نظامی را با دقت لازم، منسجم و هدفمند انجام می‌دهند و دشمنان افغانستان توانایی مقابله را با این نیروها ندارند.

محمداشرف غنی بیان‌داشت که از برکت نیروهای امنیتی و دفاعی ما، جامعه‌جهانی به داعیه برحق افغانستان پی‌برده است و دشمنان افغانستان بدانند که کامیابی از آن ماست.

رئیس‌جمهور اضافه نمود که رفع مشکلات قوای مسلح و رسیدگی به نیروهای امنیتی و دفاعی و خانواده‌های آنها در اولویت کار من قرار دارد. وی گفت که اصلاحات در وزارت‌های دفاع، داخله و ریاست عمومی امنیت ملی جریان دارد و اکنون فرصت برای تغییر نسل نوین است.

رئیس‌جمهور کشور گفت، سیستم اصلاحی که در نهادهای امنیتی و دفاعی تطبیق می‌گردد، شفاف و براساس کفایت و معیارهای لازم انجام می‌پذیرد. وی از قربانی‌ها، شجاعت، دلیری، تعهد و هماهنگی میان نهادهای امنیتی و دفاعی کشور تشکر و قدردانی کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha