صفحه اصلی | anis | سیاست | محمد اشرف غنی رئیس جمهور: سیاست های خورد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور: سیاست های خورد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی رئیس جمهور: سیاست های خورد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد

محمد اشرف ‌غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان 29 جدی از قول اردوی عملیات های خاص، دیدن کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور هنگام ورود به مقر قول اردوی عملیات های خاص، پس از معاینه قطعه تشریفات، به مرکز فرماندهی قول اردوی مذکور رفت و چگونگی پلانگذاری و انجام عملیات های خاص را مورد ارزیابی قرار داد. 

ابتدا تورن جنرال بسم الله وزیری قوماندان قول اردوی عملیات های خاص صحبت کرد و ضمن تشکر از حمایت رئیس جمهور از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور،  در رابطه به برنامه های آموزشی، تجهیز، اکمالات  و سطح آمادگی های

 قول اردوی مذکور در مرکز  شمال، غرب، جنوب و شرق کشور  گزارش مفصل را رائه کرد.

وی با تاکید براینکه قطعات خاص مطابق معیارها باید بالای اهداف خاص استفاده شوند، گفت که هدف اساسی ما این است که با پلان های که داریم، به هدف تعین شده که حاکمیت بر تمام جغرافیای کشور است، نایل آئیم و همچنان بتوانیم زمینه های تطبیق پروژه های بزرگ زیربنایی را در کشور فراهم سازیم.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن ابراز امتنان از مدیریت و رهبری سالم و تعهد وزارت دفاع ملی و هیئت رهبری قول اردوی عملیات های خاص، گفت که ما امروز به اینجا آمده ایم تا ضمن اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و ابراز تسلیت به شما، بخاطر موفقیت های تان تبریک بگویم.

وی افزود: تبریک بخاطری می گویم که پلان های تان به سرعت در حال عملی شدن است و از دستورالعمل جدید برای استفادۀ سالم و معیاری از نیروهای کماندو تشکر می کنم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه از نیروهای کماندو استفادۀ درست شود، گفت که با توجه به تغییر جنگ که ضرورت به عملیات های برق آسا و سریع دارد، کماندوها قوۀ است که سرعت عمل بیشتر دارا می باشد.

محمد اشرف غنی گفت که فورمول تغییر جنگ را وزارت دفاع ملی پیدا کرده و امسال تلفات نیروهای ما کاهش یافته است و باید رقم این تلفات در آینده نیز پایین باشد.

وی افزود که سال ۱۳۹۷ باید سال ابتکار عمل برای حاکمیت سراسری در کشور باشد و ولسوالی های که به مرکز دوامدار دشمن مبدل شده اند، باید هدف قرار گیرند و دشمن نباید فرصت برای ایجاد پایگاه دایمی داشته باشد.

رئیس جمهور از توجه نیروهای کماندو روی پروژه های زیربنایی کشور تشکر کرده، گفت که موقعیت افغانستان باید به سرمایۀ بزرگ مبدل گردد و پروژه های مهم مانند تاپی، خط آهن مزار- هرات و بندهای آب که تحت کار می باشند، از پروژه های حیاتی اند.

متعاقباً رئیس جمهور در مراسمی که در آن شماری از سربازان قول اردوی قطعات خاص حضور داشتند، اشتراک کرد.در این مراسم ابتدا دگر جنرال طارق‌شاه بهرامی وزیر دفاع ملی صحبت کرد و از توجه و حمایت های رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح تشکر نموده، گفت که پلان های دشمن را نقش برآب کرده و مسیر جنگ را تغییر داده ایم. وی افزود که در این جنگ، کماندوها نقش اساسی را ایفا می کنند و تمام نیروهای امنیتی و دفاعی، متعهد به دفاع از تمامیت ارضی کشور اند.

رئیس جمهور در این مراسم گفت: از اینکه در هیچ میدان نبرد، عقب نشینی نکرده  و دشمن را همواره زبون ساخته و پلان های تانرا عملی کرده اید، تشکر می کنم.

وی افزود که دلیل اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، در کنار دیپلوماسی فعال حکومت افغانستان، شجاعت قطعات عملیات های خاص و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اند و از برکت پیروزی شما، افغانستان در بهترین وضعیت قرار دارد.

رئیس جمهور بااشاره بر اینکه با شهادت هر منسوب نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ما یک بازوی خود را از دست می دهیم، گفت: هدایت من این است که به خانواده های شهدا توجه ویژه صورت گیرد.

وی از عملیات های قطعات خاص بخصوص در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و ولایت کندز تشکر کرده، گفت که تمام ترتیبات لازم بخاطر تقویت بیشتر نیروهای قول اردوی قطعات خاص گرفته می شود و در چند هفته دیگر ترتیبات خاص برای تقویت نیروهای هوایی نیز گرفته خواهد شد.

رئیس جمهور کشوربا تاکید بر اینکه از نام کماندوها، لرزه به دشمن می آید، گفت که همه ما بر اساس قانون اساسی افغانستان رفتار می کنیم. قوای امنیتی و دفاعی ما متعهد به وحدت ملی، ممثل وحدت ملی و وسیلۀ تطبیق قانون است و سیاست های خورد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد.

در اخیر مراسم تورن جنرال بسم الله وزیری صحبت کرد و ضمن تشکر از حضور رئیس جمهور، گفت که منسوبین قول اردوی قطعات خاص، آمادگی لازم برای دفاع از وطن و مردم خویش دارند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha