صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس جمهور غنی در دیدار با بزرگان قوم الکوزی:بدون نظام، کشور آباد نمی شود، زیرا ما در دهه های گذشته در نبود نظام، مشکلات زیادی را متقبل شدیم

رئیس جمهور غنی در دیدار با بزرگان قوم الکوزی:بدون نظام، کشور آباد نمی شود، زیرا ما در دهه های گذشته در نبود نظام، مشکلات زیادی را متقبل شدیم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی در دیدار با بزرگان قوم الکوزی:بدون نظام، کشور آباد نمی شود، زیرا ما در دهه های گذشته در نبود نظام، مشکلات زیادی را متقبل شدیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز شنبه با شماری از بزرگان قوم الکوزی در ارگ دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در آغاز این دیدار، ابتدا مسعود آخندزاده، نادم الکوزی، محمد هاشم الکوزی و خانجان الکوزی به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و با اشاره به دستآوردهای حکومت درعرصه های مختلف از جمله سیاست خارجی و اقتصادی  حمایت کامل شانرا از دولت اعلام داشتند.

آنان افزودند که در خصوص تقویت نظام قربانی زیادی را متقبل شده ایم و به هیچ فردی اجازۀ مخالفت با نظام، سبوتاژ، تضعیف و باجگیری از حکومت وحدت ملی را نخواهیم داد.

آنها همچنان گفتند که در اثر توجه و مدیریت رئیس جمهور  آرزوهای مردم ما در قسمت مهار آب ها برآورده می شود. 

بزرگان قوم الکوزی خاطرنشان کردند که آنان در زمینه اعمار مساجد و مکاتب در مناطق مربوطه شان و همچنان در حل مشکلات مردم  تلاش های قابل ملاحظه نموده اند و کوشش خواهند کرد که در میان مردم و ارگ مانند پل ارتباطی نقش ایفا نمایند.

بزرگان موصوف خطاب به رئیس جمهور گفتند که دستآوردهای شما در عرصه های پروژه های بزرگ  زیربناها، دیپلوماسی فعال، همکاری های منطقه یی، تقویت و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی و سایر زمینه ها، قابل لمس و ستایش است.

آنان با اشاره به خدمات قوم الکوزی در استقلال و دفاع کشور گفتند که به کادرهای تحصیل یافته قوم الکوزی در بخش های مختلف فرصت خدمت به مردم و وطن داده شود.

بزرگان قوم الکوزی از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در راستای دفاع از کشور و مبارزه با تروریزم قدردانی کردند و یکبار دیگر با تاکید ابراز داشتند که قوم الکوزی از نگاه سیاسی و اقتصادی، نظام و دولت خویش را حمایت می کنند.

رئیس جمهور پس از شنیدن صحبت های آنان، از حضور و حمایت شان از دولت تشکر کرد و با اشاره به خدمات و فداکاری قوم الکوزی در جریان تاریخ، از عبدالغنی خان الکوزی، یارمحمد الکوزی و مولوی الکوزی یادآوری نمود.

رئیس جمهور خطاب به بزرگان قوم الکوزی گفت که از صمیمت و موقف ملی تان تشکر می کنم. وی افزود که بزرگان قوم الکوزی در حفظ وحدت ملی کشور نقش بسزای را ایفا کرده اند و همچنان نقش تاجران و سرمایه گذاران قوم الکوزی در توسعه تجارت و اقتصاد کشور مهم بوده است.

رئیس جمهور کشورخاطر نشان کرد که کار پروژه تاپی در آیندۀ نزدیک در ولایت هرات افتتاح می گردد و با تطبیق آن در زندگی مردم ولایاتی که در مسیر آن قرار دارند، تغییرات مثبت خواهد آمد. وی افزود: آرزوی من این است که به کمک الهی و حمایت قاطع مردم، هر بخش کشور را آباد و مرفه سازم.

محمد اشرف غنی گفت که بدون نظام، کشور آباد نمی شود، زیرا ما در دهه های گذشته در نبود نظام، مشکلات زیادی را متقبل شدیم. وی با اشاره به حمایت بزرگان قوم الکوزی گفت که صدای وحدت و حمایت، بالای تمام مردم کشور تاثیر مثبت می گذارد. در پایان این دیدار، بزرگان قوم الکوزی دستار عزت را بر سر رئیس جمهور گذاشتند و همچنان تصاویر خرقۀ مبارک را به وی اهدا کردند.¾

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha