صفحه اصلی | anis | سیاست | رشید علیم اوف: از عضویت دایمی افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کنیم

رشید علیم اوف: از عضویت دایمی افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کنیم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رشید علیم اوف: از عضویت دایمی افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کنیم

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه نشست سران حکومت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای با رشید علیم‌اوف دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای در شهر سوچی روسیه دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست رئیس اجرائیه کشور با برشمردن چالش‌ها و فرصت‌های منطقه دیدگاه‌های افغانستان را در قبال تحولات منطقه‌ای بیان کرد و یکبار دیگر خواهان همکاری دبیرکل برای عضویت افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای گردید.

رئیس اجرائیه همکاری‌های منطقه‌ای و هم‌گرایی اقتصادی را اصل عمده سیاست خارجی و اقتصادی افغانستان دانست و برحضور فعال کشور در میان اعضای سازمان تاکید نمود. در همین راستا رئیس اجرائیه از فعال شدن گروه تماس قدردانی نمود و از حضور فعال افغانستان در نشست‌های این گروه خبر داد. علیم‌اوف در صحبت‌های خویش با تشکر از حضور رئیس اجرائیه در نشست سران حکومت‌های سازمان،‌ افغانستان را قلب آسیا و قلب سازمان همکاری‌های شانگهای خواند و حمایت عام و تام خود را از عضویت دایمی افغانستان در این سازمان ابراز داشت.

 علیم‌اوف در ادامه صحبت‌های خود بر ضرورت حضور فعال افغانستان در سازمان تاکید نمود.

وی همچنان تاکید کرد که این سازمان به قضایای افغانستان توجه جدی دارد و تامین ثبات و رفاه عمومی در منطقه را منوط به صلح و آرامش و مبارزه با دهشت‌افگنی در افغانستان می‌داند.

علیم‌اوف همچنان در ادامه صحبت‌های خویش تاکید نمود که باید افغانستان با استفاده از فرصت با پیوستن به قراردادها و پذیرفتن اسناد این سازمان، برگزاری روزهای فرهنگی و نمایش‌های اقتصادی به همکاری سازمان در جمهوری چین یا دیگر کشورهای عضو روند عضویت خود را به سازمان سرعت بیشتر بخشد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha