صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس اجرائیه کشور در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده است

رئیس اجرائیه کشور در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه کشور در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده است

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، در جریان سفرش به نیویارک با آقای انتونی گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد ملاقات کرد.

در این دیدار، آقای گوتیرس ضمن خیرمقدم گفتن به رئیس اجرائیه و هیأت همراه‌شان گفت که به افغانستان علاقه مندی ویژه دارد و سازمان ملل مانند همیشه به همکاری‌های نزدیک خود با حکومت و مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

رئیس اجرائیه کشور با تشکر از دبیرکل سازمان ملل، از تلاش‌ها و حضور فعال این سازمان در افغانستان قدردانی کرد.

در ادامه، داکتر عبدالله عبدالله تصویر مفصل و روشن از وضعیت سیاسی- امنیتی افغانستان٬ روابطه منطقه‌ای کشور٬ اعلان ستراتیژی جدید ایالات متحده امریکا درباره افغانستان و جنوب آسیا٬ تلاش‌ها برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و دست یافتن به صلح، ارائه کرد.

رئیس اجرائیه افغانستان گفت: حکومت افغانستان از ستراتیژی جدید ایالات متحده حمایت می‌کند و خواسته‌های ما در این طرح گنجانیده شده است. پرداختن به مشکل پناهگاه‌های تروریست‌ها، مشروط به بودن شرایط و افزایش صلاحیت و امکانات قوای حمایت قاطع در افغانستان، از عمده‌ترین نقاط ستراتیژی جدید است.

رئیس اجرائیه کشور در بخشی از صحبت‌هایش خویش گفت که دهشت‌افگنان توان مقابله با قوای مسلح را از دست داده‌اند و بیشتر به حملات تروریستی و تخریبی در شهرها روی آورده‌اند.

داکتر عبدالله عبدالله تأکید کرد که تا اکنون در سیاست پاکستان تغییری در بخش حمایت از دهشت‌افگنان و نابودسازی پناهگاه‌های آنان به وجود نیامده است٬ ولی امیدوار هستیم که پاکستان با استفاده از این فرصت در مبارزۀ مشترک با تروریزم با افغانستان و جامعه بین‌المللی همکاری جدی نماید.

رئیس اجرائیه با اشاره به سیاست‌های جدید حکومت وحدت ملی در مبارزه با موادمخدر به عنوان یکی از منابع عمده تمویل تروریزم و اقتصاد جرمی گفت که حکومت تصمیم گرفته است تا با زرع٬ تولید و قاچاق مواد مخدر برخورد جدی نماید و در روزهای اخیر چندین کارخانه تولید مواد مخدر هدف قرار گرفته و تخریب شدند.

داکتر عبدالله عبدالله همچنان از اقدامات و تعهد حکومت وحدت ملی برای اصلاحات و مبارزه با فساد گفت و تأکید کرد که در پی اصلاحات مرحله‌ای و تغییرات لازم در ساختار مدیریتی کمیسیون انتخابات٬ انتخابات پارلمانی٬ شورای ولسوالی‌ها و سپس ریاست جمهوری برگزار می‌گردند.

رئیس اجرائیه افغانستان همچنان در صحبت‌های خود از آمادگی حکومت برای صلح و آشتی گفت و تاکید کرد که دروازه مذاکره و گفتوگو به روی تمام آنانی‌که آماده‌اند خشونت را کنار بگذارند و به مبارزه سیاسی روی ‌آورند، باز است.

سپس، دبیرکل سازمان ملل گفت که این سازمان به ثبات سیاسی در افغانستان اهمیت فراوان قایل است. وی ابراز امیدواری کرد که انتخابات افغانستان در زمان معین برگزار گردد. دبیرکل سازمان ملل همچنان بر اصل همکاری‌های منطقه‌ای میان افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برای رشد و توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

سرمنشی سازمان ملل همچنان در صحبتهای خویش علاه کرد که این سازمان خواهان رفاه و ترقی افغانستان می‌باشد و آماده است این کشور را در تمام عرصه‌ها همکاری نماید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha