صفحه اصلی | anis | سیاست | داکتر عبدالله عبدالله: حکومت ومردم افغانستان از ستراتیژی جدید امریکا حمایت می کنند

داکتر عبدالله عبدالله: حکومت ومردم افغانستان از ستراتیژی جدید امریکا حمایت می کنند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
داکتر عبدالله عبدالله: حکومت ومردم افغانستان از ستراتیژی جدید امریکا حمایت می کنند

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه روز جمعه با مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در قصر سفید دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،در این نشست، مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا با ابراز رضایت از پیش‌رفت‌های به دست آمده در افغانستان بر تحکیم و گسترش روابط میان دو کشور تاکید نمود.

رئیس اجرائیه کشور با تشکر از استقبال گرم معاون رئیس جمهور امريكا گفت: از ملاقات با شما خرسندیم و از استقبال گرم و صمیمی‌تان؛ از رئیس جمهور ترامپ، از شما، از حکومت و مردم ایالات متحده به خاطر کمک به افغانستان و اعلان ستراتیژی جدید تشکر می‌نماییم.

رئیس اجرائیه در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت: حکومت و مردم افغانستان از اعلان ستراتیژی جدید حمایت می‌کنند و ما آن را یک فرصت جدید برای افغانستان و منطقه می‌دانیم.

رئیس اجرائیه با اشاره با وضعیت امنیتی با قدردانی از نقش مثبت نیروهای مسلح ایالات متحده گفت: اکنون نیروهای مسلح افغانستان با تحمل قربانی‌ها و دشواری‌های فراوان مسوولیت دفاع مستقلانه از کشور را به عهده ‌دارند و برنامه‌های شوم طالبان، القاعده و داعش را در افغانستان ناکام ساخته‌اند.  رئیس اجرائیه با اشاره به حمایت بیرونی و موضوع پناه‌گاه‌های تروریست‌ها گفت: مشکل پناه‌گاه‌های تروریست‌ها هنوز یک مشکل جدی است و امیدواریم پاکستان در برچیدن این پناه‌گاه‌ها همکاری نماید.

پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در بخش دیگر از صحبت‌های خویش، افغانستان را کشور غنی و با فرهنگ دیرینه و تاریخی خواند و مردم افغانستان را قهرمان، شجاع و با شهامت گفت: پنس در ادامه علاوه کرد که می‌خواهم از قهرمانی‌ها و جانفشانی‌های قوای مسلح دلیر شما در مبارزه با تروریزم، طالبان، القاعده و داعش قدردانی و ستایش نمایم.

پنس در بخش دیگر از صحبت‌های خویش با ابراز رضایت از نتایج مثبت ستراتیژی جدید گفت:" از نتایج و پیامدهای ستراتیژی جدید خرسند و راضی هستيم. "

وي، تعهد ایالات متحده را مبنی برحمایت از حکومت وحدت ملی و استقرار و ثبات در افغانستان تکرار نمود.

در این نشست همچنان روابط منطقه‌ای افغانستان، برگزاری انتخابات شفاف، با اعتبار و سالم، وضعیت اقتصادی، اصلاحات در عرصه‌های مختلف، مبارزه با فساد، نابود سازی پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و تلاش‌ها برای مذاکرات صلح به بحث و بررسی گرفته شد. 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha