صفحه اصلی | anis | سیاست | دیدار رئیس اجرائیه با مشاور امنیت ملی و رهبر اکثریت سنای ایالات متحده امریکا

دیدار رئیس اجرائیه با مشاور امنیت ملی و رهبر اکثریت سنای ایالات متحده امریکا

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دیدار رئیس اجرائیه با مشاور امنیت ملی و رهبر اکثریت سنای ایالات متحده امریکا

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روزپنجشنبه با جنرال مک ماستر مشاور امنیت ملی ایالات متحده امریکا در قصر سفید دیدار کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این نشست که در یک فضای صمیمی و دوستانه برگزار گردید، مشاور امنیت ملی امریکا تشریف‌آوری رئیس اجرائیه و هیات همراه ایشان را به واشنگتن خوش آمدید و خیر مقدم گفت.

رئیس اجرائیه کشور نیز با قدردانی از قربانی‌ها و همکاری‌های حکومت و مردم ایالات متحده   از تلاش‌ها و حمایت گسترده رئیس جمهور ترامپ، مک ماستر و اداره جدید از حکومت و مردم افغانستان سپاس‌گزاری نمود.

در این نشست، آخرین تحولات نظامی-سیاسی در افغانستان و منطقه‌ به تفصیل به بحث گرفته شد و روی راه‌های عملی تطبیق  استراتیژی جدید و مبارزه با دهشت‌افگنان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مشاور امنیت ملی امریکا در صحبت‌های خویش تأکید نمود که کشورش در پی اعلان استراتیژی جدید به همکاری نزدیک خود با افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه تقویت قوای مسلح و تقویت مردم‌سالاری ادامه می‌دهد و آماده است در کنار سایر متحدان بین‌المللی افغانستان به مبارزه علیه گروه‌های تروریستی و از بین بردن پناه‌گاه‌های آنان ادامه دهد.

مشاور امنیت ملی ایالات متحده در ادامه صحبت‌های خویش تأکید کرد که پیام کشورش برای تروریست‌ها و حامیان تروریست‌ها در منطقه واضح و روشن است.

رئیس اجرائیه کشور نیز با اشاره به استراتیژی جدید از پیامدهای مثبت این طرح در افغانستان حرف زد و تأکید نمود که نتایج عملی آن در جبهات جنگ علیه طالبان و تروریست‌ها مشهود است و ابراز امیدواری نمود که با پیام واضح به تروریست‌ها و حامیان تروریست‌ها این‌بار به قضیه پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و حمایت از آنان به طور جدی پرداخته شود.

در این نشست همچنان درباره اصلاحات و برگزاری انتخابات سالم در افغانستان  بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

مک‌ ماستر آمادگی ایالات متحده را برای حمایت از برگزاری یک انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان ابرازداشت و رئیس اجرائیه نیز برتعهد حکومت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات پارلمانی، شورای ولسوالی‌ها و سپس انتخابات ریاست جمهوری تأکید نمود.

در این نشست همچنان روابطه منطقه ‌یی و همکاري‌های منطقه‌یی میان افغانستان و همسایگان این کشور به بحث گرفته شد. هردو طرف در این نشست بر اصل استقرار و صلح‌پایدار و دست یافتن به یک افغانستان با ثبات و پیش‌رفته در منطقه تأکید کردند.

طبق یک خبر دیگر:

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روز پنجشنبه با سناتور میچ مکانیل رهبری اکثریت جمهوری‌خواهان سنای ایالات متحده امریکا دیدارکرد.

در این نشست رئیس اجرائیه کشور از پشتیبانی آقای مکانیل و جمهوری‌خواهان از حمایت ایالات متحده از افغانستان تشکر نمود٬ و خواهان ادامه این حمایت‌های به دور از سیاست‌های حزبی گردید. رئیس اجرائیه با ارائه تصویر روشنی از وضعیت در افغانستان و منطقه٬ به ویژه بعد از اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده برای افغانستان و جنوب آسیا٬ خواهان ادامه همکاری‌ها میان دو کشور در عرصه‌های مختلف و مبارزه با تهدیدهای امنیتی گردید.

آقای مکانیل با تشکر از تشریف آوری رئیس اجرائیه به ایالات متحده از حمایت خود و حزب جمهوری‌خواهان در سنای امریکا در حمایت از افغانستان و مبارزه با دهشت افگنی اطمئنان داد و ابراز امیدواری نمود که حضور امریکا در افغانستان در پی اعلان استراتیژی جدید بتواند به صلح و ثبات در کشور کمک نماید.

سناتورمکانیل همچنان در باره روابط منطقه‌ای افغانستان پرسید و ابراز امیدواری نمود که حضور بیشتر هند در افغانستان بتواند در امر توسعه و رفاه مؤثر واقع گردد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha