صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس جمهور غنی: پس از اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا ماحول تغییر کرده و فرصت های جدید به وجود آمده است

رئیس جمهور غنی: پس از اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا ماحول تغییر کرده و فرصت های جدید به وجود آمده است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: پس از اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا ماحول تغییر کرده و فرصت های جدید به وجود آمده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با مارک فیلد وزیر دولت بریتانیا در امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژآنس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، محمد اشرف غنی به مارک فیلد و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت و از وی خواست تا تمنیات نیک اش را به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان به ملکه الیزابت و خانم ترزا می صدراعظم آن کشور تقدیم کند.

سپس هر دو جانب در مورد موضوعات مختلف از جمله استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، صلح و ثبات در افغانستان و منطقه، انتخابات آیندۀ افغانستان، تجارت و ترانزیت و سایر مناسبات منطقه یی، بحث و تبادل نظر کردند.

مارک فیلد وزیر دولت بریتانیا در امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع، گفت که ما همیشه با مردم افغانستان بوده ایم و در آینده نیز در کنار آنان باقی خواهیم ماند. وی افزود که به همکاری های خویش با افغانستان در عرصه های مختلف ادامه می دهیم و از ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، حمایت می نمائیم.

در مقابل محمد اشرف غنی رئیس جمهور ضمن ابراز قدردانی از حکومت و مردم بریتانیا بخاطر کمک های شان به افغانستان طی سال های گذشته، گفت که پس از اعلام ستراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا، ماحول تغیر کرده و فرصت های جدید به وجود آمده است که به همکاری شرکای بین المللی و ممالک منطقه، منجر به تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه خواهد شد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha