صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس جمهورغنی با لوی درستیز پاکستان دیدار کرد

رئیس جمهورغنی با لوی درستیز پاکستان دیدار کرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهورغنی با لوی درستیز پاکستان دیدار کرد

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با جنرال قمرباجوه، لوی درستیز اردوی پاکستان که در رأس یک هئیت آن کشور به کابل سفر کرده بود، دیدار کرد.

 در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا رئیس جمهورغنی به لوی درستیز پاکستان و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت.

رئیس جمهورغنی این سفر هیئت پاکستان را فصل جدیدی برای همکاری میان دوکشور عنوان کرد و آنرا در شرایطی که فرصت های همکاری خوبی ایجاد شده است، مهم خواند.

در این دیدار، روی موضوعات گوناگون به خصوص امنیت منطقه  روابط دو جانبه، صلح و ثبات  مبازره با تروریزم، روابط  ترانزیت و تجارت، مناسبات میان مدت و دراز مدت افغانستان و پاکستان  بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

دراین دیدار، جانب پاکستان تعهد سپرد که آن کشور به هرگونه همکاری در راستای مبارزه با تروریزم که تهدید مشترک می باشد، آماده است و از میکانیزم صلح به رهبری و مالکیت افغانها حمایت می نماید.

رئیس جمهورغنی تأکید کرد که تیم کاری دوجانب   گام های بعدی را در سکتورهای مختلف بردارند تا چارچوب واضح همکاری همه جانبه بخاطر تأمین صلح و ثبات در منطقه تدوین و گام های عملی دراین راستا برداشته شود. وی بر ایجاد سیستم نظارتی و زمان بندی شده برای هریک از تعهدات طرفین تأکید نمود.

 

هیئت پاکستان همچنان تعهد نمود که تیم های کاری، روی پلان های عملی و تطبیقی کار خواهند کرد.

رئیس جمهورغنی گفت که بخاطر فضای مناسب ایجاد شده باید گام های عملی برداشته شود و فضای اعتماد میان دو طرف به گونۀ واضح به وجود آید. وی علاوه کرد که ثبات افغانستان و پاکستان به نفع دو کشور و منطقه می باشد و میتواند شهروندان دو کشور را از فقر نجات دهد.

رئیس جمهور محمداشرف غنی خاطرنشان ساخت که ما منحیث مسوولین، دَین تاریخی داریم تا برای مردم خود کار نماییم و از فضای به وجود آمده به نفع هردو کشور و منطقه استفاده کنیم.

هردوجانب تأکید کردند که باید اسیر گذشته نشویم و با توجه به شرایط حاضر نیاز جدی است تا آینده نگر باشیم و برای داشتن یک آینده مرفه به گونۀ جدی کار نماییم.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha