صفحه اصلی | anis | سیاست | رییس اجرائیه کشور :افغانستان به گذشته بر نخواهد گشت

رییس اجرائیه کشور :افغانستان به گذشته بر نخواهد گشت

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجرائیه کشور :افغانستان به گذشته بر نخواهد گشت

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه کشور تاکید دارد که افغانستان به گذشته برنخواهد گشت .

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، رییس اجرائیه کشور صبح روز جمعه در کنفرانس "شورای روابط جهانی هند" در دهلی جدید گفت که تروریستان نمی‌توانند روند تغییر و توسعه افغانستان را متوقف کنند.

در این کنفرانس که با اشتراک شمار زیادی از دیپلومات‌ها، پژوهشگران، روزنامه‌گاران و شخصیت‌های هندی برگزار شده بود، رییس اجرائیه کشور افزود که افغانستان به گذشته تاریک بر نخواهد گشت.

دوکتور عبدالله عبدالله افزود که دولت افغانستان تفاوتی میان تروریستان قایل نیست و آن‌ها را به خوب و بد تقسیم نمی‌کند.

رییس اجرائیه افغانستان بر گسترش مناسبات منطقه‌یی تاکید ورزید و گفت  که افغانستان به عنوان پلی میان جنوب و مرکز آسیا عمل می‌کند و به هیچ کشوری در منطقه تهدید نیست.

 

دوکتور عبدالله عبدالله درباره روابط کابل با اسلام آباد صحبت کرد و گفت که چالش‌هایی در روابط دو کشور وجود دارد و همه باید بدانند که رفاه و ثبات افغانستان به معنای رفاه و ثبات منطقه است.

رییس اجرائیه افزود که مردم افغانستان صلح می‌خواهند و به همین دلیل ما درهای مذاکره و تفاهم با مخالفان مسلح را باز گذاشتیم.

دوکتور عبدالله عبدالله درباره ناآرامی‌های شمال کشور گفت که برخی‌ها فکر می‌کنند داعش از جانب ناتو و دولت افغانستان حمایت می‌شود؛ اما این مساله بی‌بنیاد است و ما بدون تمیز قایل‌شدن با گروه‌های هراس‌افگن مبارزه می‌کنیم.

رییس اجرائیه کشور، درباره گسترش مناسبات تجاری با هند صحبت کرد و گفت که ما نباید منتظر باشیم که اوضاع تغییر کند و سرمایه‌گذاری نماییم.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha