صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس جمهور غنی: ساخت و توزیع مسکن برای خانواده های شهدا با وجودی‌که زمان گیر است، از اولویت های ماست

رئیس جمهور غنی: ساخت و توزیع مسکن برای خانواده های شهدا با وجودی‌که زمان گیر است، از اولویت های ماست

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: ساخت و توزیع مسکن برای خانواده های شهدا با وجودی‌که زمان گیر است، از اولویت های ماست

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و خانم اول کشور روزپنجشنبه در مراسم گرامی‌داشت و یادبود از کارمندان وزارت معادن و پترولیم که در حملۀ تروریستی دوم اسد سال‌جاری به‌شهادت رسیدند، اشتراک و با خانواده‌های قربانیان این‌ حادثه، غمشریکی نمود.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، این مراسم که در تالار ریاست سروی جیولوجی و معدن برگزار گریده بود، ابتدا خادم حسین رحیمی به نمایندگی از خانواده های شهدا صحبت نمود و خواست ها و پیشنهادات شان را مطرح کرد.وی خواستار توجه جدی دولت به خانواده های شهدا و زخمی های حادثه تروریستی دوم اسد شد و گفت: خانواده های شهدا می خواهند که حادثه متذکره به شکل جدی بررسی گردد و عاملان آن شناسایی و به جزای اعمال شان برسند.

خادمحسین خواستار توجه دولت در زمینۀ ثبت خانواده های شهدا در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، توجه جدی به خانواده های شهدا از سوی وزارت معادن و پترولیم و اعطای خانه‌های رهایشی برای آنان، اعمار یک مینار یادبود از این شهدا در وزارت معادن و پترولیم، ایجاد مجتمع علمی در زادگاه های شهدا به منظور یادبود از شهدا و توجه در زمینۀ تداوی زخمی‌ها گردید.

سپس رئیس‌جمهور غنی سخنرای نموده ضمن تسلیت و غمشریکی به خانواده‌های شهدای دوم اسد گفت: با شهید شدن همکاران تان در حادثۀ تروریستی دوم اسد خلای بزرگی ایجاد گردید، این کمبود را همکاران این شهدا بیشتر از همه احساس می‌کنند و امروز همۀ ما بر گلیم غم نشسته ایم.

رئیس‌جمهور به سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسؤلین ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری هدایت داد تا در پروسۀ اداری به‌خاطر همکاری با خانواده های شهدا سهولت ایجاد گردد و یک گروپ کاری مشترک در این خصوص ایجاد و پروسه اداری آن در کمتر از یک ماه تکمیل گردد.

همچنان رئیس جمهور کشور به مسئولین مربوطه هدایت داد تا وضعیت صحی مجروحین را بررسی نموده و پیشنهادات شان را در خصوص زخمی های که به تداوی بیشتر نیاز دارند، به وی ارائه نمایند.

رئیس‌جمهور برای خانواده‌های شهدا اطمینان داد که حادثۀ تروریستی دوم اسد مورد بررسی قرار می گیرد. وی در مورد ثبت خانواده های شهدا در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به مسئولین آن وزارت، هدایت داد.

رئیس‌جمهور غنی برای سرپرست وزارت معادن و پترولیم و رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی دستور داد تا به خانواده های شهدا توجه خاص نموده و آن‌عده از اعضای خانواده های شهدا را که توانایی کار را داشته باشند، در ادارات دولتی به کار بگمارند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که ساخت و توزیع مسکن برای خانواده های شهدا با وجودی‌که زمان گیر است، از اولویت های ماست و در این زمینه اقدامات صورت می‌گیرد. وی افزود: وعده من این است که در پروژۀ بزرگ مسکن‌سازی که از سوی کشور چین تمویل می‌گردد و کار عملی آن در ماه های آینده آغاز می‌شود، به خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و همچنان خانواده های شهدای کارمندان ملکی اولویت داده می شود.   محمداشرف غنی، در زمینۀ ایجاد مجتمع علمی در زادگاه های شهدا، به مسئولین مربوطه هدایت داد و گفت که در مقر وزارت معادن و پترولیم منار یادبود از شهدا نیز اعمار می گردد.در این مراسم از سوی رئیس‌ جمهوری اسلامی افغانستان برای خانواده های شهدای دوم اسد سال روان، مدال‌های عالی دولتی غازی میر مسجدی خان و ملالی، قهرمان معرکۀ میوند تفویض شد و همچنان به زخمیان آن رویداد، تقدیر نامه ها اهدا گردید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha