صفحه اصلی | anis | سیاست | رئيس جمهور غني: مناسبات دوستانۀ افغانستان را با حکومت جدید امریکا منحیث شریک بنیادی بین المللی، گسترش مزید خواهیم داد

رئيس جمهور غني: مناسبات دوستانۀ افغانستان را با حکومت جدید امریکا منحیث شریک بنیادی بین المللی، گسترش مزید خواهیم داد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئيس جمهور غني: مناسبات دوستانۀ افغانستان را با حکومت جدید امریکا منحیث شریک بنیادی بین المللی، گسترش مزید خواهیم داد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ديروز با تامس شنن معاون وزارت خارجه امریکا در امور سیاسی که در راس یک هیات عالی رتبه آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر: در این دیدار که داکتر عبدالله عبدالله  رئیس اجرائیهمحمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی، عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی اداره امور و اکلیل حکیمی وزیر مالیه نیز حضور داشتند، هر دو جانب در مورد روابط افغانستان و امریکا، مبارزه با تروریزم و مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر نمودند.

رئیس جمهور غنی از همکاری های ایالات متحده امریکا به افغانستان در عرصه های مختلف، تمویل مالی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و تصمیم رئیس جمهور اوباما بخاطر تمدید حضور نیروهای آن کشور در افغانستان، قدردانی کرد. وی افزود که مناسبات دوستانۀ افغانستان را با حکومت جدید امریکا منحیث شریک بنیادی بین المللی، گسترش مزید خواهیم داد.

در مقابل تامس شنن از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در امر مبارزه با تروریزم و همچنان اقدامات حکومت افغانستان در زمینه حکومتداری خوب، اصلاحات، تطبیق پروژه های ملی، حقوق زنان و دادن سهم بیشتر به آنان، ستایش بعمل آورد.

رئیس جمهور غنی بخاطر دفع تروریزم که خطر مشترک برای امنیت و ثبات منطقه و جهان می باشد، مبارزه مشترک افغانستان و شرکای بین المللی را بر علیه این پدیده، حتمی دانست.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha