صفحه اصلی | anis | سیاست | رئیس اجرائیه: برای سرکوب گروه‌های تروریستی داعش و طالب در ولایت‌های غزنی و زابل عملیات خاص راه‌اندازی می‌شود

رئیس اجرائیه: برای سرکوب گروه‌های تروریستی داعش و طالب در ولایت‌های غزنی و زابل عملیات خاص راه‌اندازی می‌شود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه:  برای سرکوب گروه‌های تروریستی داعش و طالب در ولایت‌های غزنی و زابل عملیات خاص راه‌اندازی می‌شود

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از نمایندگان مردم ولایت‌های غزنی و زابل ، مشکلات امنیتی، نگرانی باشندگان این دو ولایت را از تحرکات تروریستان و چگونگی راه‌اندازی عملیات خاص در مناطق تحت تصرف طالبان را به‌بررسی گرفت.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر خبر داد، نمایندگان ولایت‌های غزنی و زابل گفتند: باشندگان این ولایت‌ها از استقرار گروه‌ تروریستی داعش و گسترش فعالیت طالبان در ولسوالی‌های خاک افغان و نوبهار ولایت زابل و ولسوالی ناوه ولایت غزنی نگران‌اند، زیرا تروریستان تلاش دارند که با تقویت و تجهیز نیروی‌های‌شان در این مناطق برعلاوه زابل و غزنی ولایت‌های سرپل و غور را نیز تهدید و ناامن نمایند.

آنان در ادامه صحبت‌های خویش ابراز داشتند: گفته می‌شود که به تعداد هزار خانواده از نیروهای داعش در منطقه خاک افغان با خانواده‌های‌شان به همرای تجهیزات و امکانات بیشتر مستقر شده‌اند و این منطقه به یک معبر ورودی تروریستان پاکستانی و خارجی تبدل گردیده‌است. در ضمن گروه‌های تروریستی می کوشند تا با راه‌اندازی اختلافات قومی و زبانی اهداف‌شان را عملی کنند اما خوش‌بختانه مردم متوجه برنامه‌های مخرب دشمن هستند.

نمایندگان ولایت‌های غزنی و زابل در دیدار با رئیس اجرائیه کشور پیشنهاد کردند: در فصل زمستان برای سرکوب دشمن و هدف قرار دادن مواضع آنان لازم است تا در مورد راه‌اندازی عملیات خاص نیروهای امنیتی به کمک قوت‌های هوایی، قطع راه‌های مواصلاتی تروریستان، تقویت نیروهای امنیتی در مناطق مورد تهدید، حمایت و تجهیز خیزش‌های مردمی و شناسایی عوامل نفوذی اقدام صورت بگیرد.

رئیس اجرائیه کشور پس از ارزیابی و پیشنهادات نمایندگان ولایت‌های غزنی و زابل گفت: حکومت وحدت ملی بالای یک استراتژی امنیتی طولانی‌مدت کار می‌کند که در آن عملیات زمستانی برای سرکوب دشمن نیز در نظر گرفته‌ شده‌است.

رئیس اجرائیه کشور تأكيد کرد: حکومت وحدت ملی تلاش دارد تا وضعیت امنیتی و نظامی سال جاری را آسیب‌شناسی دقیق نماید تا نکات قوت و ضعیف شناسایی شود که نیرو‌های امنیتی در آینده با تدابیر بهتر دست به عملیات بزنند.

رئیس اجرائیه کشور در اخیر ابراز داشت: مشکلات امنیتی ولایت‌های غزنی و زابل را در جلسه شورای امنیت مطرح می‌کند تا در باره چگونگی راه‌اندازی عملیات خاص، تصفیه مناطق تحت تصرف تروریستان به‌ویژه ولسوالی خاک افغان، هدف قراردادن پایگا‌ه‌های آنان و تامین امنیت ولسوالی‌های مورد تهدید اقدامات عملی صورت گیرد. 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha