صفحه اصلی | anis | سرمقاله | هیچ اولویتی فراتر از تأمین امنیت وثبات در کشور نیست

هیچ اولویتی فراتر از تأمین امنیت وثبات در کشور نیست

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
هیچ اولویتی فراتر از تأمین امنیت وثبات در کشور نیست

در نتیجه وقوع سه انفجار ،جمعه شب در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار هشت نفر شهید و ده هاتن جراحت برداشتند. مقام های محلی در این ولایت تأکید کرده اند که این انفجارات در یک ورزشگاه که بازی کرکت تحت نام جام رمضان، جریان داشت، رخ داده است. حمله برغیر نظامیان آنهم در ماه مبارک رمضان این را میرساند که دشمنان اسلام و انسانیت، هیچگاهی باورمند به ارزش های اسلامی و انسانی نیستند و همواره تلاش نموده اند به دستور بیگانگان فضای رعب و وحشت، را در کشور حاکم سازند، وگرنه هیچ وجدان بیداری به غیر نظامیان آنهم در ماه مبارک رمضان، ماه مغفرت، رحمت، و دوری از آتش دوزخ، ماه نزول قرآن و ضیافت الهی، دست به چنین اعمال غیر اسلامی و انسانی نمی زند.

درست این حملات در حالی به وقوع می پیوندند که علمای دینی سه کشور اسلامی، افغانستان، پاکستان و اندونیزیا در نشست اندونیزیا حمله برغیرنظامیان را خلاف تمام اصول و قواعد اسلامی دانستند، همچنان شورای سرتاسری علمای افغانستان نیز طی اعلامیه یی پیرامون ماه مبارک رمضان از طالبان وسایر گروه های مخالف صلح، خواستند تا به احترام ماه مبارک رمضان دست از خشونت بردارند، اما حالا دیده می شود که این گروه ها به هیچ دین و آیینی معتقد و باورمند نیستند.

مردم افغانستان سالیان درازی است، رنج جنگ و نا امنی را با گوشت و پوست خویش لمس نموده و هنوز هم لمس مینمایند، از عملکرد گروه طالبان وسایر گروه های تروریستی به ستوه آمده اند و روزی نیست که مردم بیگناه ما در گوشه و کنار کشور از سوی آنان مورد حملات انتحاری و انفجاری قرار نگیرند.

هرچند حکومت وحدت ملی به منظور ختم جنگ، نا امنی و تأمین صلح سرتاسری در کشور، تلاش های پیگیری را دنبال نمود و اخیراً در نشست دوم پروسه  کابل نیز بسته پیشنهادی صلح را بدون قید و شرط به طالبان ارائه کرد و از آنان خواست تا به روند صلح بپیوندند و بیشتر از این به اشاره دشمنان افغانستان سبب خرابی و بربادی وطن و مردم خود نشوند، اما متأسفانه این گروه ها به ندای صلح طلبانه حکومت علاوه براینکه پاسخ مثبتی نداده اند با انفجار، انتحار وحملات مسلحانه به قساوت و بیرحمی خود افزوده اند که این عملکرد، بیانگر این امر می تواند باشد که این گروه ها یا اینکه از افغانستان نیستند و یا هم اجیر گماشته شده اند و با حملات بر مساجد، گردهمایی ها، مراسم نماز جنازه، میدان های ورزشی و... میخواهند چهره اسلام عزیز را وارونه و غیر واقعی به جهان معرفی نماید، در غیر آن مردم افغانستان مردم مسلمان، دین دوست،  بادیانت و جوانمرد اند و این را تاریخ به اثبات رسانیده که بخاطر حفظ ارزش های اسلامی و اعتقادات دینی شان جان های شیرین خود را قربان نموده اند.

روی این اساس برنیروهای امنیتی و کشفی کشور است تا با گذشت هر روز از حوادث بیاموزند و طرح ها وبرنامه های جامع و تدوین شده را رویدست گیرند، زیرا شهر جلال آباد در جریان همین ماه شاهد چندین رویداد خونین بوده که در نتیجه تعدادی از هموطنان ما شهید و یا هم جراحت برداشتند، پس باید گفت در شرایط بحرانی و هولناک کنونی، هیچ اولویتی فراتر و مقدم تر از تأمین امنیت و ثبات در افغانستان و قلع و قمع تروریستان، وجود ندارد که باید به این مسأله توجه جدی شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha