صفحه اصلی | anis | سرمقاله | آرامش و ثبات در کشور ، بستگی به همگرایی و همدیگر پذیری دارد

آرامش و ثبات در کشور ، بستگی به همگرایی و همدیگر پذیری دارد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
آرامش و ثبات در کشور ، بستگی به همگرایی و همدیگر پذیری دارد

حمله بررسانه ها، حمله بر آزادی بیان، افکار و اندیشه شهروندان بوده که نشان می دهد گروه های تروریستی بالاتر از آنچه که تصور می شود از رسانه ها هراس دارند. حمله اخیر به ویژه حمله انتحاری 10 ثور برخانواده رسانه ها در کشور یک حادثه دل خراش و تراژیدی بود که در آن 9 تن از دست اندرکاران رسانه ها به شهادت رسیده و تعدادی هم جراحت برداشتند. این حادثه ثابت ساخت که در تفکر گروه های تروریستی تغییری نیامده و آنان جنگ و خشونت را نسبت به برقراری صلح و ثبات در کشور ترجیح میدهند و به صلح که ودیهه الهی است باور مند نیستند. روی این اساس دیده می شود که گروه های تروریستی به نام های مختلف به دستور حامیان شان، تمام اقشار جامعه را یکسان هدف قرار داده و در پی نابودی افغانستان اند.

پس در این صورت لازم است تا مسئولان حکومت،احزاب سیاسی، نمایندگان ملت فعالان مدنی، رسانه ها و در کُل تمام اقشار جامعه افغانستان آگاه باشند که دشمنان قسم خورده این سرزمین با تمام دسایس و توطئه ها در پی تضعیف نظام و ایجاد شکاف ها میان اقوام ساکن در این سرزمین اند.

با همه این مشکلات حالا اختلاف نظر برسر توزیع تذکره های برقی در میان مسئولان حکومت ونمایندگان ملت تشویش دیگری را در کشور خلق کرده، هرچند افکار عمومی باور براین دارند که اختلاف نظر درمیان مقامات حکومتی، اعضای پارلمان و احزاب سیاسی یک امر طبیعی است، اما نظر به حساسیت شرایط، این اختلاف دیدگاه ها آن هم برسر پروسه ملی که با تطبیق آن بلاشک تمام معضلات و نا رسایی های کنونی که دامنگیر ملت و حکومت است برطرف خواهد شد، قابل قبول مردم افغانستان نمی باشد.  اما نظر به وضعیت بحرانی کشور و فشار های ناشی از ناامنی و مداخله کشور های بیرونی، ایجاب می کند تا سران حکومت وحدت ملی، نمایندگان ملت و احزاب سیاسی و...  بیشتر از هر مورد دیگر به فکر تأمین امنیت، ثبات، همبستگی و انسجام ملی در کشور باشند، زیرا امروز افغانستان در معرض تهدید بالقوه گروه های تروریستی و حامیان منطقوی و فرامنطقوی شان قرار دارد.

از این رو بخاطر بیرون رفت از وضعیت کنونی بایست روشی را در پیشگیریم تا سبب تقویت وحدت، یکپارچگی و انسجام هرچه بیشتر مردم افغانستان گردد، نه اینکه بجای تعامل، تقابل و بجای مسامحه، تضاد را در پیشگیریم، بلکه تلاش کنیم تا هیچ مجالی برای دشمن نه دهیم تا دست به دسیسه و توطئه بزند چون گفته اند موفقیت ما افغانان در اتحاد ما است و زمانی افغانستان از این بحران کنونی که هرروز شاهد قربانی عزیزان و نخبه گان خود هستیم، نجات می یابد که یک نظام مبتنی برمشارکت عمومی و یک حاکمیت ملی باورمند به منافع ملی داشته باشیم.

پس آنانیکه قلب شان برای سعادت و سربلندی مردم افغانستان می تپد باید سعی کنند تا فضای دور از اختناق را برای انسان های درد دیده و زجر کشیده این سرزمین زخمی که تشنه صلح و آرامش اند، مهیا سازند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha