صفحه اصلی | anis | سرمقاله | علمای کشور بار دیگر حملات انتحاری و انفجاری را خلاف دساتیر دین مقدس اسلام دانستند

علمای کشور بار دیگر حملات انتحاری و انفجاری را خلاف دساتیر دین مقدس اسلام دانستند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
علمای کشور بار دیگر حملات انتحاری و انفجاری را خلاف دساتیر دین مقدس اسلام دانستند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با رئیس و اعضای شورای سراسری علمای افغانستان دیدار کرد و در این دیدار اعضای شورای سراسری علمای کشور در قطعنامه‏ای تصریح کردند که شورای علما، حملات انتحاری و انفجاری را که از جانب دشمنان افغانستان در کابل و سایر ولایت های کشور، انجام شده و سبب شهادت هموطنان ما به شمول خبرنگاران گردیده است، محکوم نموده و آنرا خلاف موازین اسلامی و انسانی می داند، همچنان این شورا عملیات بهاری طالبان تحت نام خندق را، خلاف دساتیر دین مقدس اسلام دانسته و تأکید نمودند که غزوه خندق در عصر پیامبرگرامی اسلام(ص) در مقابل مشرکین صورت گرفته است، اما دشمنان افغانستان با استفاده از نام خندق دست به کشتار و قتل عام مسلمانان به شمول زنان، کودکان، موسفیدان و افراد بی دفاع جامعه می‏زنند. شورای سراسری علمای کشور علاوه از این که از حکومت خواست تا تدابیر جدی و مؤثر را برای مبارزه با فساد با در نظر داشت اصل شرعی روی دست گیرد، همچنان از مردم نیز خواست تا در روند ثبت نام رأی دهندگان انتخابات، اشتراک ورزند.

رئیس جمهور غنی در این نشست از موقف گیری علمای کشور در راستای مبارزه با فساد و مردود دانستن حملات انتحاری و اشتراک مردم در انتخابات، تشکر کرد و افزود که ما به سربلند می گوییم که علمای کرام ما در این خصوص به اجماع سراسری رسیده اند.

شورای سراسری علمای افغانستان در حالی حملات انتحاری و انفجاری را خلاف دساتیر دین مقدس اسلام می دانند که گروه های تروریستی با حمله بر غیر نظامیان به ویژه دست اندرکاران رسانه ها می خواهند از یکسو آزادی بیان را خفه کنند و از جانب هم با استفاده از نام غزوات پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایدیولوژی مسلمانان بازی نمایند.

در حالی که امروز تمام مسلمانان جهان به ویژه مردم زجرکشیده ودرد دیده افغانستان که قربانی جنگ های تحمیلی و نیابتی اند این را بهتر می دانند که گروه های تروریستی به دستور حامیان بیرونی شان و با استفاده از نام اسلام در صدد تضعیف و بدنامی اسلام اند، در حالی که دین مبین اسلام حملات انتحاری را مردود  وحرام مطلق دانسته و کسانی که با انجام این عمل ناشایسته، جان خود و جان ده ها تن مسلمان بی گناه را می‏گیرد، مورد قهر و غضب الهی قرار گرفته، مستحق جهنم است.از اینرو دشمنان اسلام و انسانیت باید بدانند که دین مبین اسلام دین مساوات، برابری،  صلح سعادت، خوشبختی و... است.

رئیس جمهور غنی در نشست با علمای کشور خاطرنشان ساخت که حکومت وحدت ملی در راستای مبارزه با فساد اداری و برگزاری انتخابات، تعهد لازم دارد و اظهار امیدواری نمود که موقف علمای کشور در کنفرانس صلح اندونیزیا و نشست کشور های اسلامی، دستاورد های خوبی را رقم خواهد زد.

حالا که باردیگر علمای کشور که مرجع اصلی دینی در کشور هستند و این حملات را خلاف دساتیر دین مبین اسلام می دانند، پس لازم است تا تمام علمای کشور از منابر مساجد و تکایا، مطابق دستوارات الهی پرده از چهره واقعی این جنایت پیشگان که به دستور بیگانه گان هموطنان ما را به عناونین مختلف به خاک و خون می کشانند، بردارند و مردم را به بسیج ملی علیه تروریزم و دهشت افگنی دعوت نمایند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha