صفحه اصلی | anis | سرمقاله | مردم افغانستان، مسیری را که انتخاب کرده اند به آن ادامه میدهند

مردم افغانستان، مسیری را که انتخاب کرده اند به آن ادامه میدهند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مردم افغانستان، مسیری را که انتخاب کرده اند به آن ادامه میدهند

دشمنان انسان و انسانیت بار دیگر با انجام حمله انتحاری این را ثابت ساختند که به هیچ آئین و قاموسی معتقد و باورمند نیستند. حوالی ساعت 10 صبح دیروز یک حمله کنندة انتحاری خود را در ساحه قلعه ناظر دشت برچی کابل در نزدیکی مرکز توزیع تذکره، منفجر ساخت که در نتیجه تعدادی از هموطنان ما که شامل زنان و کودکان نیز بودند به شهادت رسیدند و تعدادی هم جراحت برداشتند. رهبران حکومت وحدت ملی حمله انتحاری در شهر کابل را به شدت محکوم کرده و تأکید نمودند که این گونه جنایات هیچگاهی نمی تواند، اراده و عزم مردم را به خاطر اشتراک گسترده در روند های دیموکراتیک، تضعیف نماید، همچنان این حمله را خلاف ارزش های اسلامی و انسانی خواندند.

 با آغاز پروسة ثبت نام رأی دهندگان و ارادة قاطع حکومت مبنیبه  برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها، اکنون ترس و واهمة تروریستان کوردل از آگاهی و بیداری شهروندان کشور نسبت به اشتراک گستردة در روندهای دیموکراتیک، بیشتر شده و با انجام این چنین حملات ددمنشانه می خواهند بر روند بیداری مردم خسته از جنگ ما خلل وارد کنند، اما این را بدانند که مردم آزاده و با استقامت ما هیچگاهی تسلیم این خفاشان تاریخ نخواهند شد و مسیری را که انتخاب کرده اند به آن ادامه می دهند و با حضور گسترده شان روند دیموکراتیک و نظام مردم سالار را تقویت خواهند بخشید.

به این اساس مشارکت وسیع و گسترده مردم در همچو شرایط که به قیمت از دست دادن جان شان تمام میشود، نمایانگر حساسیت شان نسبت به سرنوشت و آیندة شان است و به سیاست گذاران نیز تفهیم می نمایند که موجودیت شان به مثابه نیروی واقعی نادیده گرفته نشود.

بنابر این بر نیروهای امنیتی کشور است تا این حرکت و حساسیت مردم نسبت به سرنوشت آیندة شان را درک کنند و مراکز ثبت نام رأی دهندگان را با تمام توان و قدرت تأمین امنیت نمایند و نگذارند تا دیگر مردم زجر کشیده ما دستخوش توطئه ها و دسایس تروریستان و حامیان منطقوی شان گردند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha