صفحه اصلی | anis | سرمقاله | ایجاد قطعات خاص، نمایانگر سیاست واضح حکومت در قبال دشمنان این سرزمین

ایجاد قطعات خاص، نمایانگر سیاست واضح حکومت در قبال دشمنان این سرزمین

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ایجاد قطعات خاص، نمایانگر سیاست  واضح حکومت در قبال دشمنان این سرزمین

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان میگوید: تأکید من اینست که کشف و اطلاعات جدی گرفته شود و براساس اطلاعات، اقدام صورت گیرد. این سخنان را رئیس جمهور غنی دیروز در مراسم افتتاح قوماندانی عمومی مشترک قطعات خاص و واکنش امنیت ملی اظهار نموده، گفت: اکنون به یک جنگ تحمیلی و وحشیانه مواجه هستیم و از امنیت ملی بخاطر کشف مهم، حیاتی و به موقع ابراز امتنان میکنم. رئیس جمهور کشور در این محفل از فعالیت های منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی تشکر کرد و گفت که قطعات خاص ما ثابت کرده اند که شیر هستند که دشمنان افغانستان از آنان می هراسند و با شنیدن نام شما لرزه به جان دشمن می افتد، از این جهت نیست که مسلح تر و مجهز تر هستید، به این خاطر است که میدانند شما ایمان قوی دارید. همچنان رئیس جمهور غنی اضافه کرد: عملیات های خاص ما به این خاطر اهمیت دارد که در قلب دشمن رعب و ترس را ایجاد می کند و از قطعات خاص نباید به حیث پوسته استفاده شود.

رئیس جمهور کشور در حالی قوماندانی عمومی مشترک قطعات خاص و نیروهای واکنش امنیت ملی را افتتاح می کند که در ماه اسد سال روان، تشکیلات فرقه عملیات های خاص که بخش مهم نیروهای اردوی ملی را تشکیل میدهد، را به سطح قول اردو ارتقاع داد که این اقدامات حکومت وحدت ملی نمایانگر سیاست واضح و روشن حکومت در قبال دشمنان این سرزمین است.

هرچند دولت افغانستان برنامه چهار ساله را به منظور تقویت نیروهای امنیتی، دفاعی وکشفی ترتیب داده که با اجرای آن امنیت در تمام کشور تأمین خواهد شد، اما ایجاد قوماندانی عمومی مشترک قطعات خاص در شرایط کنونی نوید و اقدام خوب و سنجیده شده، در راستای تأمین امنیت هرچه بیشتر شهروندان این کشور است، زیرا این نیروها در عملیات های تهاجمی علیه گروه های دهشت افکن، نقش عمده و اساسی را بازی کرده اند، به دلیل این که از توانایی و تحرکات بالا برای حمله به تروریستان در مناطق مختلف برخوردار اند، همچنان تجهیزات مدرن و پیشرفته، برای اجرای عملیات های شبانه نیز در اختیار دارند.

اگر چه در این سال های پسین نیروهای بین المللی، مشغول انجام ماموریت رزمی در افغانستان از جمله عملیات های شبانه بودند، اما اجرای این عملیات ها و تلفات ناشی از آن برافراد ملکی، واکنش های زیادی را به همراه داشت، روی این اساس حکومت وحدت ملی تلاش دارد تا در عملیات های خاص به ویژه عملیات های شبانه هم اهداف از قبل تعیین شده از بین برده شود و هم از تلفات ملکی جلوگیری گردد، زیرا تأمین امنیت و ایجاد زندگی مصئون برای تمام مردم افغانستان یکی از مسئولیت ها و اولویت های حکومت بشمار می رود.

از این رو مردم افغانستان از این اقدام رهبری حکومت بخاطر تأمین امنیت هرچه بیشتر شهروندان کشور، استقبال می کنند و انتظار دارند تا در رأس این قطعات اشخاص متعهد و مسلکی توظیف گردند، تا هم از تلفات این نیروها که یقیناً فرزندان صدیق و راستین کشور اند، جلوگیری شود و هم در اجرای عملیات ها به ویژه عملیات های شبانه، موفقیت ها و دستاورد های بزرگی نصیب شان گردد و همچنان واکنش ها و تلفات ملکی نیز در قبال نداشته باشد.

 

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha