صفحه اصلی | anis | سرمقاله | با همچو حملات به هدف نخواهید رسید

با همچو حملات به هدف نخواهید رسید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
با همچو حملات به هدف نخواهید رسید

دشمنان اسلام و انسانیت بار دیگر تلاش نمودند تا با انجام حمله انتحاری از مردم متدین و قدرشناس کشور قربانی بگیرند. صدها تن از شهروندان کشور دیروز به مناسبت بیست و سومین سالروز شهادت عبدالعلی مزاری شهید وحدت ملی و رهبر پیشین حزب وحدت اسلامی، در ناحیه ششم شهر کابل جمع شده بودند تا از کارنامه ها و ایثارگری های این مرد مبارز یادبود به عمل آورند. اما دشمنان زبون و فرصت طلب مذبوحانه تلاش نمودند تا فاجعه انسانی خلق کنند و گلیم غم و ماتم را بار دیگر در میان صدها خانواده داغدیده کشور پهن کنند که به هدف نرسیدند. بعد از آنکه مهاجم انتحاری از سوی نیروهای بیدار امنیتی شناسایی می گردد، پیش از به هدف رسیدن، خود را منفجر می سازد. هرچند از اثر این انفجار تعدادی از افراد ملکی شهید و مجروح می گردند، اما از فاجعه بزرگ انسانی جلوگیری می گردد. ارگ ریاست جمهوری طی اعلامیة مطبوعاتی گفته است: هدف قرار دادن مردم و تجمعات آنان، جنایت ضد بشری بوده و در مغایرت به ارزش های اسلامی و حقوق بشری قرار دارد و عاملان آن مستحق شدیدترین مجازات اند.

هرچند این بار نخست نیست که دشمنان سوگند خورده این سرزمین با حملات ددمنشانه از افراد ملکی قربانی می گیرند، بلکه تجربه نشان داده است که این کوردلان تاریخ به خاطر تطبیق اهداف بیگانگان همواره سعی نموده اند تا با انجام این چنین حملات غیر انسانی و اسلامی آنهم در همایش های مردمی، مراسم نماز جنازه و حمله بر نمازگزاران، فضای رعب، وحشت و بی اعتمادی را خلق کنند تا بتوانند به اهداف شوم شان که همانا ایجاد درزهای قومی میان اقوام ساکن این سرزمین است، برسند، اما کور خوانده اند که مردم افغانستان در ادوار تاریخ برادروار در پهلوی هم زندگی نموده و یگانه سلاح و حربة شکست ناپذیر شان در مقابل دشمنان اتحاد، یکپارچگی و همصدایی بوده است.

روی این اساس حالا که حکومت وحدت ملی با رویدست گرفتن پروژه های بزرگ ملی و منطقوی و ایجاد اجماع ملی در راستای از سرگیری روند گفتگوهای صلح بین الافغانی و صدها برنامة دیگر، دارد در آینده نه چندان دور به موفقیت های چشمگیری نایل خواهند شد.

از همین رو دشمنان ترقی و پیشرفت این سرزمین که اصلاً از این دستاوردها در هراس اند  و خود را در زوال می بینند، با انجام این چنین حملات ناجوانمبردانه می خواهند مانع پیشرفت و ترقی این سرزمین گردند، در حالی که این قاتلان قرن، کورخوانده اند، زیرا امروز مردم متدین و حق شناس کشور به پخته گی سیاسی خود رسیده، اعمال این جنایت کاران و دهشت افگنان را سخت زیر نظارت دارند و از اهداف شوم آنان نیز آگاه اند.

از این لحاظ در محوریت حکومت، شب و روز تلاش می کنند تا فضای امن و اعتماد را گسترش داده، زمینه تطبیق برنامه های ملی و پروژه های بزرگ منطقوی را در تبانی با نیروهای امنیتی مساعد سازند.

اما این را نباید از یاد برد چنانی که رئیس جمهور غنی در مراسم روز نیروهای امنیتی تأکید کرد که صلح آرزوی ماست، جنگ واقعیت فعلی ماست، تعلل و غفلت در تأمین امنیت و میدان جنگ قابل تحمل نمی باشد و  باید آمادگی لازم را در دفاع مشروع و مبارزه با دشمنان داشته باشیم.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha