صفحه اصلی | anis | سرمقاله | مردم خواهان محاکمة علنی و اجرای عدالت اند

مردم خواهان محاکمة علنی و اجرای عدالت اند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مردم خواهان محاکمة علنی و اجرای عدالت اند

ریاست عمومی امنیت ملی کشور از بازداشت دوعضو کلیدی گروه تروریستی داعش که در سازمان دهی حملات انتحاری به مساجد و اماکن مقدس در شهر کابل دست داشتند، خبر میدهد. در خبرنامه ای که روزیکشنبه از سوی ریاست عمومی امنیت ملی به نشر رسید، آمده است که این دو عضو برجسته داعش که مسئولیت سازمان دهی حمله برمسجد امام زمان در شهرکابل را داشتند، در نتیجه عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی، بازداشت شده اند. ریاست عمومی امنیت ملی در حالی از بازداشت دو تن از اعضای ارشد گروه داعش که مسئولیت حمله برمسجد امام زمان را به عهده داشته اند، خبر میدهد که مهاجمان انتحاری به تاریخ سوم سنبله سال جاری، برنماز گذاران در مسجد امام زمان حمله کردند که در نتیجه ده ها تن به شمول زنان و کودکان در این حمله شهید و یا مجروح گردیدند که این حملة ددمنشانه آن هم برنماز گذاران، واکنش های گسترده ای داخلی و بین المللی را در قبال داشت و این حمله را یک عمل غیر انسانی و اسلامی خوانده و آنرا نکوهش کرده و وحدت پیروان مذاهب اسلامی و اقوام با هم برادر ساکن در افغانستان را، نخستین نشانه ای نفرت از افراطیت و هراس افگنی دانستند.

هرچند گروه تروریستی داعش در نخستین ساعات این حمله مسئولیت حمله برمسجد امام زمان را به عهده گرفت، اما پیش از آن نیز مسئولیت حمله بر زیارت سخی، مسجد باقرالعلوم، مسجد الزهرا و مسجد جوادیه هرات را نیز به دوش گرفته بودند.

اگر چه منابع امنیت ملی میگویند حملاتی را که داعش مسئولیت آنرا به عهده می گیرد از جانب مثلث لشکر طیبه، داعش و شبکه حقانی انجام می شود، اما برای خدشه دار ساختن اذهان عامه، مسئولیت آنرا تنها گروه داعش به عهده می گیرد.

اما با آنهم این اقدام و اقدامات دیگر نیروهای امنیتی به ویژه ریاست عمومی امنیت ملی این را واضح می سازد که منسوبان این نهاد های ملی، همانگونه از نام شان پیداست برهمه مردم افغانستان تعلق دارند، شب و روز درتلاش اند تا بخاطر تأمین امنیت هرچه بیشتر مردم درد دیده افغانستان، باند های جنایت کار را بازداشت و به پنجه قانون بسپارند و مانع حملات ددمنشانه آنان نیز گردند.

روی این اساس مردم حق شناس افغانستان از تلاش های خسته گی ناپذیر نیروهای امنیتی، دفاعی و کشفی کشور که فرزندان راستین و جانبازان صدیق این سرزمین اند، استقبال و حمایت می کنند، از نهادهای عدلی و قضایی کشور نیز میخواهند تا محاکمة افراد مظنون به حملات تروریستی را در حضور مردم و رسانه ها دایر نمایند، تا مردم از سرنوشت و عدالتی که برآنان اجرا می گردد، آگاهی حاصل کنند.

از همین رو موجودیت همچو شبکه های مخوف تروریستی آنهم در داخل شهرها، زنگ خطریست به تمام شهروندان و پایتخت نشینان که باید همه دست به دست هم داده درتبانی و هماهنگی با نهاد های امنیتی و کشفی در بازداشت و مهار این گروه ها از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزند، زیرا دشمنان قسم خورده این سرزمین، مرز، جغرافیا، مذهب، زبان و قوم را نمی شناسند، صرف در پی تطبیق اهداف بیگانگان هستند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha