صفحه اصلی | anis | سرمقاله | دشمن، دشمن است ولو درهر لباسی که باشد

دشمن، دشمن است ولو درهر لباسی که باشد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دشمن، دشمن است ولو درهر لباسی که باشد

حضور و فعالیت گروه داعش در افغانستان دردوسال گذشته، با پرسش ها و اما و اگرهای بسیاری به همراه بوده است، شماری حضور و فعالیت داعش در افغانستان را دور از حقیقت میدانند و اما برخی دیگر ظهور این گروه تروریستی را یک سناریوی تازه و جاگزین گروه طالبان عنوان می کنند،اما با تأسف باید گفت، در دو سال اخیر چندین رویداد خونین انتحاری و انفجاری در افغانستان به داعش نسبت داده شد و این گروه نیز از طریق سایت، مسئولیت آنرا به عهده گرفت، رویداد های که ده ها تن کشته و صدها تن دیگر زخمی برجاگذاشته است. افزون برآن، چندین مسجد نیز در نقاط مختلف کشور هدف حملات خونین انتحاری و انفجاری این گروه قرار گرفت که درمیان شهدا زنان و کودکان نیز موجود بوده وهدف همچو حملات را، راه اندازی جنگ های فرقه ای در افغانستان عنوان کرده اند.

اما حالا به تازگی وزارت دفاع ملی کشور ادعا کرده که بیشترین، این حملات توسط شبکه حقانی راه اندازی شده است، این وزارت گفته است که هرچند مسئولیت این حملات را داعش برعهده گرفته، اما در اصل شبکه ترورسیتی حقانی عامل این حملات بوده است و دلیلی اینکه چرا شبکه حقانی دست به چنین حملات آن هم به نام داعش میزند اینست که پاکستان میخواهد از یکسو فشار های جامعه جهانی براین کشور را کاهش دهد و از سویی هم توجه روسیه و ایران را به حمایت از گروه طالبان جلب کند و آنان را در برابر داعش تحریک نماید و به دنبال خود بکشاند.

این در حالیست که روسیه بار ها از حضورگروه داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرده و این گروه را تهدیدی برای کشورهای آسیای میانه عنوان نموده است.

آگاهان به این باور اند که پاکستان با نفوذی که برگروه های تروریستی به ویژه شبکه حقانی دارد سعی کرده تا به بهانه اینکه داعش در افغانستان فعال شده، کشورهای منطقه را نیز به دنبال خود بکشاند، زیرا این کشور دربازی های استخباراتی و ترفندهای سیاسی ازمقام و جایگاه خاصی برخور داراست و این بازی های دوگانه پاکستان بود که امروز ترامپ با صراحت می گوید
امریکا به ساده لوحی در پانزده سال گذشته بیش از   33 میلیارد دالر به پاکستان کمک کرده است و آنها در عوض به جز از دروغ و فریب چیزی به مانداده اند.

به هرحال هرگروهی که امروز در تبانی با دشمنان بیرونی افغانستان، خون شهروندان کشور را به عناوین مختلف می ریزند، سبب رعب و وحشت می گردند، بدون شک دشمن مردم افغانستان است.

هرچند مبارزه با گروه های دهشت افکن یکی ازاولویت های اساسی و جدی نظام کنونی افغانستان است و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نیز در این امر مصمم هستند. و حملات کوبنده را نیز در این اواخر برمواضع داعش درنقاط مختلف کشور وارد نموده اند اما مردم افغانستان از فرزندان صدیق شان که امروز در صفوف نیروهای امنیتی، تنظیم اند، انتظاردارند تا با این گروه های تبهکار که مانع رشد و ترقی کشور می گردند و یا اینکه میخواهند با این چنین اعمالخود فشار های جامعه جهانی را برحامیان خود کاهش دهند، برخورد جدی و قاطع نمایند و دشمن را بیشتر از این مجال ندهند که دست به قتل و کشتار مردم درد دیده و زجز کشیده افغانستان بزنند و یا اینکه میان اقوام و مذاهب در این کشور، فاصله ایجاد کنند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha