صفحه اصلی | anis | سرمقاله | ادامه حمله‌های موشکی نظامیان پاکستان بر ولایت های شرقی کشور

ادامه حمله‌های موشکی نظامیان پاکستان بر ولایت های شرقی کشور

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ادامه حمله‌های موشکی نظامیان پاکستان بر ولایت های شرقی کشور

ولایت های شرقی کشور این روزها بار دیگر گواه حمله های موشکی و توپخانه ای، نظامیان پاکستان بوده است. گزارشها حاکی از آنست که در جریان روزهای اخیر، بخش‌های از مناطق ولایت‌های کنر و ننگرهار گواه برخورد ده ها موشک و سلاح های ثقیله بوده است که از اثر این حملات خسارات جانی و مالی بر هموطنان ما تحمیل گردیده و حتا تعداد زیادی مجبور به ترک منازل شان شده اند. حدود شش سال از آغاز حمله های وقفه ای، موشکی و توپخانه ای نظامیان پاکستان بر بخش های از ولایت‌های ننگرهار، نورستان و کنر در شرق کشور می گذرد، حمله های که از میان باشندگان این ولایت‌ها ده ها کشته و زخمی گرفته و سبب تخریب منازل و حتی مجبور به ترک اهالی از خانه های شان نیز شده است. هرچند دولت افغانستان این موضوع را بارها با دستگاه دیپلماتیک اسلام آباد و مجامع ملل متحد به ویژه شورای امنیت ملی این سازمان ارائه نموده، اما دیده شده که اسلام آباد به این مسئله اندک توجه ننموده است. حمله های توپخانه ای نظامیان پاکستان در حالی باردیگر در مناطق شرقی کشور شدت می یابد که اخیراً حکومت جدید ایالات متحده امریکا در راهبرد تازه اش، پاکستان را حامی گروه های دهشت افگن معرفی نموده و تأکید داشته که دیگر برای امریکا پذیرفتنی نیست که پاکستان در برابر حضور گروه های تروریستی مانند طالبان در خاک اش ساکت بماند و وضع باید تغییر کند و این تغییر فوراً انجام خواهد شد.

در راهبرد تازه امریکا آمده که زمان آن فرارسیده تا پاکستان تعهداش را به تمدن، نظم و صلح نشان دهد.

اما حالا نظر به فشارهایی که بعد از اعلام راهبرد تازه امریکا بر پاکستان وارد شد این کشور تلاش دارد تا به جامعه جهانی به ویژه امریکا ذهنیت سازی کند که پاکستان در امر مبارزه علیه گروه های دهشت افگن متعهد است و این اقدامات نمایشی خود را به رخ امریکا بکشاند، اقداماتی که همواره از مردم ملکی و بیدفاع ولایت‌های شرقی کشور، قربانی می گیرد، در حالی که اسلام آباد می تواند مراکز و لانه های گروه طالبان و سایر گروه های تروریستی را در شهرهای بزرگ خود مسدود و اقدامات سازنده و جدی را در این راستا رویدست گیرد.

بناءً مردم افغانستان انتظار دارند تا نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در تبانی با نیروهای ناتو مستقر در افغانستان، ادامه حمله های توپخانه ای نظامیان پاکستان را به صورت جدی پیگیری نموده و مانع لجاجت پاکستان شوند، زیرا حمله های توپخانه ای نظامیان پاکستان بر علیه گروه های دهشت افگن نبوده، بلکه  بر علیه مردمان ملکی و بیدفاع افغانستان می باشد.

روی این اساس اگر این حملات تکرار شود و یا هم شدت یابد بدون شک امیدواری های که نسبت به اجرایی شدن راهبرد تازه امریکا در قبال پاکستان خلق شده است به یأس و ناامیدی مبدل خواهد شد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha