صفحه اصلی | anis | سرمقاله | اوضاع کنونی کشور و مسئولیت های همگانی

اوضاع کنونی کشور و مسئولیت های همگانی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اوضاع کنونی کشور و مسئولیت های همگانی

اوضاع پیچیده سیاسی و امنیتی، فراکسیون بازی های سیاسی و یادگیری های حزبی و... سبب شده تا دشمن شکست خورده با استفاده از این جو، دوباره صف آرایی و دست به حملات متفاوت در نقاط مختلف کشور بزند. حمله انتحاری بر مسجد جوادیه ولایت هرات که از اثر آن تعداد زیادی از هموطنان ما شهید و یا هم مجروح گردیدند، نمایانگر این است که دشمن با استفاده از این وضعیت می تواند هر هدف را که تعیین کند به آسانی بر آن دست یابد که ادامه این حالت برای شهروندان افغانستان نهایتاً درد دهنده و مایوس کننده است، زیرا حوادث چند دهه اخیر نشان داده که تمام درد و رنج را شهروندان افغانستان در این همه سالها متحمل شده اند.

هر چند فلسفة وجودی تروریستان و گروهک های تکفیری از آوان تشکیل شان، ایجاد رعب، وحشت، قتل و کشتار افراد ملکی و بیگناه، همچنان تشدید جنگهای فرقه یی است و مهندسان و سناریو سازان این گروه ها نیز قطعاً همین هدف را دنبال می کنند و تلاش دارند تا با انجام این چنین حملات ددمنشانه و ضد بشری زیر نام اسلام، آنهم حین عبادت مسلمانان به دین مقدس اسلام لطمه وارد کنند.

اما، مردم آگاه جهان به خصوص مردم آزاده و مسلمان افغانستان، درک کرده اند که دشمن حیله گر و مکار با انجام این چنین حملات چه اهداف را دنبال می کنند.

از همین رو است که مردم افغانستان با گذشت هر روز، اتحاد، همدلی و همدیگر پذیری شانرا منسجم تر و مستحکم تر ساخته و بدون در نظر داشت مسایل قومی، سمتی و مذهبی، خود را در غم و شادی یکدیگر شریک و منحیث یک مسلمان واقعی، برادر وار در پهلوی هم قرار گرفته اند که بلا شک این استقامت و مقاومت شان در برابر این چنین حملات، نمایانگر فهم بلند اسلامی و پختگی سیاسی شان است.

اما، موضوع که نهایتاً در نزد ملت با اهمیت است این است که سیاسیون، رهبران احزاب و شخصیت های اثر گذار با تشکیل ایتلاف ها، یار گیری های سیاسی و تجمعات، سبب استمرار آشفتگی سیاسی و امنیتی در کشور گردیده اند، هرچند که عده آنان پست های بلند حکومتی را به خود اختصاص داده اند، اما انتظار می رود که  چگونه این شخصیت ها در تبانی با رهبری حکومت وحدت ملی این وضعیت را مدیریت و با ارائه برنامه ها و پیشنهادات سازنده شان به این وضعیت نابسامان نقطه پایان می گذارند، زیرا  به قول معروف آتش افروخته شده تر و خشک را میسوزاند.

بناءً مردم افغانستان از این عالی جنابان می خواهند، پیش از این که فرصت ها از دست برود تلاش کنند، نزاکت ها، شکر رنجی ها، منفعت طلبی های شخصی قومی و سمتی را کنار گذارند و این کشتی توفان زده را به ساحل مقصود برسانند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha